SUPLA dla ITEAD SONOFF

Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

nowy pisze:jaki przewod kupic (przekroj)?
a co chcesz na tym podłączyć ?
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2466
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

To zależy co będziesz podłączał.
10 A wytrzyma nawet przewód 0.75mm2, więc myślę, że wystarczy (oczywiście to jeszcze zależy od długości)
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Ja bym dał linkę 1.5^2
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
nowy
Posty: 9
Rejestracja: pn gru 12, 2016 3:14 pm

Chce, zeby wytrzymal nawet te 10A gdyby byla taka potrzeba. Dlugosc to po pol metra na wyjsciu i wejsciu. Kupilem 1.5^2, ale wzialem linke, ktora sie nie nadaje, a po drugie caly przewod jest za gruby i nie da rady przykrecic tych zaslepek (srubki sa za krotkie). Jutro kupie przewod typu drut, ale ile wziac 0.75 czy 1? Raczej nigdy nie bedzie isc te 2200wat przez przelacznik, ale chce miec zapas tak dla swietego spokoju :)
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

1-ka drut spokojnie wystarczy a swoja droga ja mam całe światło na 1,5 drucie i wchodzi na styk ale izolacja zewnętrzna musi być przycięta na styk przed "zębami" przy tej zaślepce inaczej nie weszło
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Panowie z innej beczki bo będę modyfikował zrobiony już dawno temu sterownik oświetlenia podjazdu chciałem dołożyć do niego sonoff'a tylko potrzebuje wiedzieć czy jakiś soft działa tak ze jak przytrzymam przycisk to świeci puszcze to przestaje a z appki mogę włączyć i wyłączyć na stałe pytam bo aktualnie nie mam jak przetestować softów bo nie mam wolnego sonoffa
(jak wyjdzie ok to oczywiście się podzielę myślą bo aktualnie działa tak ze czasowo włącza światło z 2 czujników ruchowych przed i za domem, po otwarciu bramy oraz z przycisku)
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

maffiu pisze:Panowie z innej beczki bo będę modyfikował zrobiony już dawno temu sterownik oświetlenia podjazdu chciałem dołożyć do niego sonoff'a tylko potrzebuje wiedzieć czy jakiś soft działa tak ze jak przytrzymam przycisk to świeci puszcze to przestaje a z appki mogę włączyć i wyłączyć na stałe pytam bo aktualnie nie mam jak przetestować softów bo nie mam wolnego sonoffa
(jak wyjdzie ok to oczywiście się podzielę myślą bo aktualnie działa tak ze czasowo włącza światło z 2 czujników ruchowych przed i za domem, po otwarciu bramy oraz z przycisku)
Jest na github-ie, "sonoff_switch"
nowy
Posty: 9
Rejestracja: pn gru 12, 2016 3:14 pm

Z malymi problemami udalo mi sie wgrac suple na sonoffa.
Przydatne informacje:
-flasher firmware (folder win32 lub win64) https://github.com/nodemcu/nodemcu-flasher
-ustawienia programu nodemcu-flasher
sonoff_eagle.flash.bin-------->0x00000
sonoff_eagle.irom0text.bin---->0x40000

BAUDRATE: 115200
Flash Size: 1MByte
Flash speed: 40Mhz
SPI Mode: QIO
-sterownik dla usb uart na chipie CP2102 http://www.silabs.com/products/developm ... cp-drivers
-gdy juz programator polaczony jest z sonoffem to przed podlaczeniem pod usb nalezy wcisnac i przytrzymac pczycisk na sonoffie, po podlaczeniu mozna puscic przycisk
Poprawne oznaczenia dla plytki z 5 pinami.
Załączniki
sonoff.png
sonoff.png (3.75 MiB) Przejrzano 4539 razy
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Czy ktoś może wrzucić firmware 2.0 dla podstawowego Sonoff'a 5-cio pinowego z obsługą DHT22? Będę zobowiązany :)
Chciałem ostatnio zaktualizować je, a wszystkie mam "uzbrojone" właśnie w DHT22.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

michael pisze: wt kwie 18, 2017 11:52 am Czy ktoś może wrzucić firmware 2.0 dla podstawowego Sonoff'a 5-cio pinowego z obsługą DHT22? Będę zobowiązany :)
Chciałem ostatnio zaktualizować je, a wszystkie mam "uzbrojone" właśnie w DHT22.
Proszę bardzo.

https://github.com/zchmielak/ESP8266/bl ... 2.0_p5.rar
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”