Sonoff - timer & PIR

Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Na github-ie najnowsza wersja softu bez "samozapłonu".

PS.
Podziękowania dla @Espablo za wsparcie w temacie.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Zybi pisze: pn maja 08, 2017 6:58 pm Poniżej link do softu z zaprogramowanym czasem timera 5 min.

https://github.com/zchmielak/ESP8266/bl ... p5_inv.rar

oraz 10 minut:

https://github.com/zchmielak/ESP8266/bl ... p5_inv.rar

a także 3 minuty:

https://github.com/zchmielak/ESP8266/bl ... p5_inv.rar
@Zybi, czy jest szansa na modyfikację tego softu w taki sposób, żeby przekaźnik po każdorazowym ręcznym włączeniu i tak wyłączał się po danym czasie? Czyli mogę włączyć lub wyłączyć ręcznie, ale jak nie wyłączę sam, to i tak się wyłączy np. po 5 minutach.
Nie wiem czy dobrze rozumiem, bo PIR do mnie jeszcze nie dotarł, ale teraz chyba jest tak, że wyłączenie samoczynne następuje tylko po wyzwoleniu włączenia przez PIR...
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

włączenie z pir lub na zwarcie pomijając pir i za kazdym razem wyłączy sie po zadanym czasie właczenie i wyłączenie "manualnie" przez app przynajmniej u mnie tak to działa tyle ze nie na sonoffie
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Spróbuję to zrobić, a wczoraj przerzuciłem kod do źródeł v2.5.2. Było ciężko, ale w końcu się udało. Jak pojawią się serwery produkcyjne z nowym oprogramowaniem to udostępnię firmware.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

maffiu pisze: pn paź 02, 2017 10:14 am włączenie z pir lub na zwarcie pomijając pir i za kazdym razem wyłączy sie po zadanym czasie właczenie i wyłączenie "manualnie" przez app przynajmniej u mnie tak to działa tyle ze nie na sonoffie
Potestuję, czy na Sonoffie też tak będzie.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Na Wemos i na Sonoff działa to tak samo i tak jak opisał @maffiu, ale nie tak jak potrzebuje @Lucas.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Zybi pisze: pn paź 02, 2017 10:29 am Spróbuję to zrobić, a wczoraj przerzuciłem kod do źródeł v2.5.2. Było ciężko, ale w końcu się udało. Jak pojawią się serwery produkcyjne z nowym oprogramowaniem to udostępnię firmware.
Serwery produkcyjne są wersji 2.1 i doskonale sobie radzą z softem 2.5.2 nawet z automatycznym dodawaniem z pomocą maila - przynajmniej u mnie...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Zybi pisze: pn paź 02, 2017 11:56 am Na Wemos i na Sonoff działa to tak samo i tak jak opisał @maffiu, ale nie tak jak potrzebuje @Lucas.
Zgadza się, zwarcie GPIO14 do masy powoduje, że przekaźnik włączy się na zadany czas, a z aplikacji mogę wyłączyć lub włączyć na stałe. Jak zauważył @Zybi, to jednak nie jest to czego potrzebuję.
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

czy jest możliwość aby ten czas ustalać w Cloudzie ???
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Niestety nie
Zablokowany

Wróć do „Nowości”