Sterownik WiFi RGBW z pilotem

malirth
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 29, 2016 9:47 am

Jakiś czas temu skusiłem się na takie małe coś od "majfrenda"
Ustrojstwo jest naprawdę malutkie bo niewiele większe od samego ESP.
Z tego co się zorientowałem to wspólne jest +12V dla taśmy a kolorki i biały dostają masę przez PWM z portów:
W -> IO13
B -> IO12
R -> IO14
G -> IO5

Dodatkowo w mojej wersji mam obsługę przez pilota IR którego wejście RX podawane jest na IO4

Sterowniczek ma "dedykowaną" apkę Magic Home która pracuje fajnie niestabilnie więc nie pozostaje nic innego jak załadować suplę na pokład.
Porty RX i TX są wyprowadzone na PCB i opisane ale kabelki lub złącze trzeba sobie samemu przylutować.
Minister Zdrowia i Opieki Psychiatrycznej OSTRZEGA!
Przed użyciem zapoznaj się z instrukcją lub skonsultuj z elektronikiem lub programistą, gdyż każdy układ niewłaściwie stosowany może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu!
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Czeka u mnie na biurku na dostosowanie firmware-u.....
malirth
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 29, 2016 9:47 am

A nie dało by rady dostosować na razie bez IR a potem dograć obsługę pilota?
Minister Zdrowia i Opieki Psychiatrycznej OSTRZEGA!
Przed użyciem zapoznaj się z instrukcją lub skonsultuj z elektronikiem lub programistą, gdyż każdy układ niewłaściwie stosowany może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu!
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie planuję
wikktor
Posty: 25
Rejestracja: pn sty 09, 2017 11:01 am

Jest jakiś progress?
Zastanawiam się czy kupować H801, czy moze coś innego.
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Mi też właśnie brakuje w supli sterownika taśm RGB który dodatkowo wyposażony jest w pilot IR. Wszak nie każda osoba w domu musi mieć smartfona z dostępem do supli (np goście, osoby starsze itp) i przydałaby się jakaś alternatywa dla takich osób by mogli zmienić kolor itp.

W, tej chwili mam najprostsze rozwiązanie w postaci zwykłego sterownika RGB z takim małym pilocikiem.

Miło by było wymienić to na coś co współpracującego z suplą nie rezygnując przy tym ze zwykłego pilota.

Dodam, że ważna funkcja w tych sterownikach to tzw "fade" która płynnie zmienia kolory z możliwością regulacji szybkości efektu
eMCe2
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 21, 2019 6:57 am

Czy cos sie zadzialo w temacie? bo tez takie cudenko kupilem...
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

eMCe2 pisze: śr mar 27, 2019 5:27 pm Czy cos sie zadzialo w temacie? bo tez takie cudenko kupilem...
To jest dobre pytanie ;)
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Zapętliłem czasoprzestrzeń - szukałem sterownika, znalazłem, zacząłem szukać czy da się zasuplać i trafiłem na post w którym już kiedyś sam pisałem czy się da :D W ryj nie dasz więc zapytam czy w tym międzyczasie i nawale roboty znalazłeś czas żeby się tym zająć @pzygmunt? A może znalazłeś jeszcze inny sposób i się nie dzielisz ?;)
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
Pawele
Posty: 176
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 5:59 pm

A tak w temacie RGBW - bo takowych nie mam i zawsze bawiłem się urządzeniami a nie ledami..
Jest dostępny jakiś gotowy sprzęt (np H801?) żeby mieć ledy RGB (lub RGBW) w aplikacji, i jednocześnie w Google Home?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”