Total wifisocket - 8 przekaźników, 1 przycisk, termometr, LED config

Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

slawek pisze: pt mar 16, 2018 12:15 pm Zybi - podejście mam podobne, ale pytanie było czy się da...😃
Z całym szacunkiem dla Waszej pracy i softów, które tworzycie tu pozwolę się z Wami nie zgodzić. Bo jeśli coś jestem w stanie ogarnąć jednym urządzeniem z softem, który pozwala na wybór typu kanału, to czemu zamiast tego mam dawać np. dwa moduły.

Znowu wszystko zależy od stopnia "ogarnięcia" użytkownika czy instalatora.

Ale jak @Slawek zauważył, takie było pytanie. Nie chcę wdawać się w polemikę, bo będzie jak w temacie o alternatywnych ikonach :D
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2466
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Supla jest przeznaczona dla szerokiej grupy odbiorców, im bardziej uniwersalny soft i sprzęt, tym trudniej go skonfigurować, a łatwiej popełnić błąd, który może sporo kosztować (np. spalenie silnika rolety z powodu dobrania niewłaściwej konfiguracji softu).W takim przypadku druga płytka byłaby tańsza :) I tu w zgodzie z @Zybim stoję na stanowisku, że soft (i sprzęt) jest tym lepszy, im mniej trzeba go "dokonfigurowywać"
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

slawek pisze: pt mar 16, 2018 3:28 pm Supla jest przeznaczona dla szerokiej grupy odbiorców, im bardziej uniwersalny soft i sprzęt, tym trudniej go skonfigurować, a łatwiej popełnić błąd, który może sporo kosztować (np. spalenie silnika rolety z powodu dobrania niewłaściwej konfiguracji softu).W takim przypadku druga płytka byłaby tańsza :) I tu w zgodzie z @Zybim stoję na stanowisku, że soft (i sprzęt) jest tym lepszy, im mniej trzeba go "dokonfigurowywać"
@slawek, ja Was rozumiem i też stoję na stanowisku, że moduł i soft do rolet ma być przeznaczony do rolet, a moduł bramowy do bramy.
Ale Supla nie powinna ograniczać naszej kreatywności i pozwalać na automatyzację coraz to nowych rzeczy.
I tak np. zamiast stosować 2x Sonoff 4ch, można by jeden Totalsocket 8x.

Ktoś do 4ch chce 1x gate i 3x socket, a inny 3x gate i 1x socket. Gdyby była możliwość samodzielnego ustawienia @Zybi nie musiałby tworzyć kompilacji z określonym wariantem.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

@Lukas to nie jest tak, jak sobie to wyobrażasz.
Masz na przykład inCan Easy i spróbuj nim oprogramować moduł ESP-01, tak aby uzyskać to co jest w moich kompilacjach dla tego modułu.

Źródła Supli są dostępne i poprzez nie należy dawać upust swojej kreatywności, bo quasi uniwersalnymi softami tego nie zrobisz.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Zybi pisze: pt mar 16, 2018 4:42 pm @Lukas to nie jest tak, jak sobie to wyobrażasz.
Masz na przykład inCan Easy i spróbuj nim oprogramować moduł ESP-01, tak aby uzyskać to co jest w moich kompilacjach dla tego modułu.

Źródła Supli są dostępne i poprzez nie należy dawać upust swojej kreatywności, bo quasi uniwersalnymi softami tego nie zrobisz.
@Zybi to nie tak. Osobiście nie znam się tak na programowaniu, żebym mógł wykorzystać źródła Supli samodzielnie. Dlatego korzystam m.in. z Waszych dokonań.

Wcale nie chodzi mi o to i nigdy nie chodziło, żeby InCan-Easy (szacunek dla @Espablo) oprogramować ESP-01 tak jak masz to w różnych wersjach swoich softów.
Chodzi mi tylko o to, że np. zamiast dwóch modułów 2x gate 2x socket, mógłbym ustawić sobie 4x gate 4x socket i ogarnąć to Twoim Totalsocketem i płytką 8x przekaźnik. I tylko tyle. I tylko w odniesieniu do danego sortu. Nie mówię o sofcie uniwersalnym to wszystkiego.
Może mnie pamięć myli, ale w oryginalnym sofcie do 4ch (albo 4ch pro) można było ustawić zachowanie każdego kanału.

Kończąc te moje wywody, używam Twoich softów i Sławka tez. Robicie świetną robotę i róbcie to dalej :)
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

@Zybi możliwa jest kompilacja softu pod to hardware ale do obsługi 4 rolet? Dodam że na obsłudze przycisków mi nie zależy.
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Gucio2607. pisze: czw cze 14, 2018 12:49 pm @Zybi możliwa jest kompilacja softu pod to hardware ale do obsługi 4 rolet? Dodam że na obsłudze przycisków mi nie zależy.
Osobiście nie mam rolet, więc takie kompilacje nie bardzo mnie kręcą, a że czasu brak, to niestety nie będę się tym zajmował.
Zablokowany

Wróć do „Nowości”