ESP8266 i DS18B20

zmasakrowany
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 06, 2016 10:01 am

A czy do ESP można podłączyć kilka czujników temperatury ? Chciałbym mierzyć temperatury w kilku miejscach w kotłowni.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeszcze nie. Dopiero muszę dodać rozpoznawanie kilku urządzeń na jednym porcie.
m4rcin
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 11:16 pm

Na ESP8266-12F wszystko działa jak trzeba :) a czy ma ktoś może przerobiony firmware pod ESP-01 dla odczytu temperatury albo uniwersalny tak żeby spod CLOUDa można było zmienić czy ma być pomiar temperatury czy przekaźnik bo domyślam się że przycisk z GPIO2 zniknąć nie może :P dodatkowo brakuje mi żeby też można było spod clouda wybrać taki tryb jak dla otwierania furtki/drzwi (czasowe włączenie).
macco
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 20, 2016 10:43 am

Firmware który umożliwia odczyt temperatury i sterowanie przekaźnikiem już jest - https://github.com/SUPLA/ESP8266/tree/m ... ware/esp01
Schemat elektroniki - https://github.com/SUPLA/ESP8266/blob/m ... amples.pdf
titi
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 02, 2017 6:26 pm

pzygmunt pisze: śr kwie 06, 2016 8:12 am Jeszcze nie. Dopiero muszę dodać rozpoznawanie kilku urządzeń na jednym porcie.
Witam
Używam supli od 6 miesięcy do monitorowania kilku temperatur, często mam problemy które polegają prawdopodobnie na wzajemnym zakłócaniu się kilku modułów pracujących przy dość słabym sygnale z rutera. Powoduje to chwilowe braki odczytu temperatury a połączenia z czujnikami wyglądają jak pajęczyna. Przyłączam się do prośby o dodanie obsługi kilku czujników na jednym porcie lub firmware z samymi czujnikami bez obsługi przekaźników.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

titi pisze: czw lut 02, 2017 6:49 pm
pzygmunt pisze: śr kwie 06, 2016 8:12 am Jeszcze nie. Dopiero muszę dodać rozpoznawanie kilku urządzeń na jednym porcie.
Witam
Używam supli od 6 miesięcy do monitorowania kilku temperatur, często mam problemy które polegają prawdopodobnie na wzajemnym zakłócaniu się kilku modułów pracujących przy dość słabym sygnale z rutera. Powoduje to chwilowe braki odczytu temperatury a połączenia z czujnikami wyglądają jak pajęczyna. Przyłączam się do prośby o dodanie obsługi kilku czujników na jednym porcie lub firmware z samymi czujnikami bez obsługi przekaźników.
Jaką masz wersję firmware-u ?
titi
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 02, 2017 6:26 pm

Sporo czasu minęło nie pamiętam. Moduły to ESP-12E obsługują czujnik temperatury, dwa przekaźniki oraz możliwość podłączenia kontaktronów jako czujniki stanu przy diodach sygnalizacji. Mam jeszcze kilka nowych ESP12 także mogę zaprogramować inny układ.
titi
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 02, 2017 6:26 pm

Poszperałem i pewnie będzie Bulid v1.8.2 by @Sławek
titi
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 02, 2017 6:26 pm

Odświeżam temat,
doczekamy się obsługi kilku czujników temperatury ?
Obserwuje forum i widzę ze wiele tematów po prostu umiera jak powyższy i np. widgety
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

titi pisze: ndz paź 01, 2017 5:27 pm Odświeżam temat,
doczekamy się obsługi kilku czujników temperatury ?
Obserwuje forum i widzę ze wiele tematów po prostu umiera jak powyższy i np. widgety
Nie umiera, ale czeka w kolejce. Mamy ograniczone moce przerobowe, a tematów jest sporo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”