Sonoff Touch

Awatar użytkownika
vojtek
Posty: 48
Rejestracja: wt maja 09, 2017 5:23 pm
Lokalizacja: Chełm

Chyba na rezystorze R19 jest GPI0, albo na drugiej stronie oznaczone jest, zależy od wersji producenta Tuya lub Sonoff
elektryk nie saper myli się kilka razy :)
alvaro99
Posty: 73
Rejestracja: śr sty 23, 2019 10:54 pm
Lokalizacja: Brzeszcze

vojtek pisze: pn sty 04, 2021 8:22 pm Chyba na rezystorze R19 jest GPI0, albo na drugiej stronie oznaczone jest, zależy od wersji producenta Tuya lub Sonoff
Zgadza się, dziękuję.
winek1986
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 11, 2017 5:07 pm
Lokalizacja: Kaszuby

Witam może ktoś wie jak wyłączyć delikatne świecenie się diód przy klawiszach jeśli dany klawisz jest wyłączony. ;)

T1 R2 EU 2 Gang
pawelsYo
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 17, 2021 12:56 pm

Witam wszystkich,

Jest to mój pierwszy post - dopiero raczkuję w temacie SmartHome i już na samym początku mam duże problemy... pomijając moje perypetie z RaspberryPi i HomeAssistance natknałem sie na duzy problem z włącznikami Sonoff.

Mianowicie chodzi o włączniki Sonoff TX EU, zamontowałem kilka w mieszkaniu jednak nie były one konfigurowane przez eWeLink - ponieważ mój telefon sobie z tym nie poradził. Po niedługim czasie praktycznie przestały być responsywne na dotyk, dodatkowo dioda wifi zaczęła świrować i z czasem praktycznie przestała się świecić - jedynie przy włączeniu/wyłączeniu zasilania migała.
Kilka dni temu zamówiłem CP2102 i chciałem sobie przeprogramować na coś "nie-chińskiego" bo myślałem, że tutaj jest problem (w internecie jest dużo narzekania na to, że z czasem włączniki przestają działać).
Przeflashowałem 3 włączniki przy pomocy Tasmota - jeden zaczął prawidłowo działać, dwa natomiast całkiem odmówiły posłuszeństwa, diody przycisków świecą i przy przetrzymaniu słychać "beep", natomiast nie działa ani dotyk, ani dioda wifi, nie ma również access pointa po flashowaniu... próbowałem też esphome, supli i efekt ten sam, miał ktoś taki przypadek?
Obecnie nawet przy wyłączeniu/włączeniu zasilania dioda wifi nie miga ani razu.
Nie mogę również wgrać oprogramowania oryginalnego ktore zostalo zbackupowane za pomoca tasmotizera.

Włącznik "zadziałał" tylko raz, gdy podszedłem naelektryzowany to przy próbie włączenia (gołej płytki) przeskoczyła iskra i światło mignęło. :D

Złączam zdjęcia płytki
Załączniki
IMG_20210317_175155.jpg
IMG_20210317_175155.jpg (1.42 MiB) Przejrzano 1865 razy
IMG_20210317_175134.jpg
IMG_20210317_175134.jpg (1.6 MiB) Przejrzano 1865 razy
IMG_20210317_175115.jpg
IMG_20210317_175115.jpg (1.57 MiB) Przejrzano 1865 razy
fido
Posty: 122
Rejestracja: wt cze 18, 2019 9:49 am

Jeśli nie możesz zaktualizować prawdopodobnie spotkało cię to co mnie, chociaż mogę się mylić. Touch został uszkodzony. Prawdopodobnie coś się stało z pamięcią ESP 8285. Tutaj opis moich walk
viewtopic.php?f=8&t=8141
pawelsYo
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 17, 2021 12:56 pm

U mnie wgrywanie większości softów kończy się sukcesem, nie mogę przywrócić właśnie tego oryginalnego o wadze 1MB.
Najbardziej mnie zastanawia to wifi, co więcej niektóre włączniki które mam na ścianie nie reagują praktycznie wcale poza momentem gdy mignie dioda WiFi i wtedy przez momencik załapują i włączają światło. Nie są połączone z niczym...

Nie mogę znaleźć informacji jak zresetować ESP, gdzieś ktoś pisał że postawiło to na nogi sonoffa.

Update:

Udało mi się wgrać zflashowac 8 kolejnych sonoff'ów:
6 - działa w pełni prawidłowo
1 - działa przełącznik, dopiero po jakimś czasie podłączył się do WiFi ale mimo aktywnego połączenia nie świeci dioda WiFi, jedynie miga przy wciśnięciu
1 - działa przełącznik, ale nie może połączyć się z WiFi - na konsoli dostaję Timeouty - nie wiem co może być przyczyną...

Poprzednie dwa pewnie faktycznie uszkodziłem przy flashowaniu w jakiś sposób.
fido
Posty: 122
Rejestracja: wt cze 18, 2019 9:49 am

Może coś z zasilaniem się dzieje.
Ja korzystałem z różnych programów i różnie się to zachowywało, może spróbuj jakiegoś innego. Ewentualnie wgraj blank.bin i później dany soft.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

pawelsYo pisze: śr mar 17, 2021 7:05 pm Poprzednie dwa pewnie faktycznie uszkodziłem przy flashowaniu w jakiś sposób.
Wbrew pozorom ciężko jest uwalić ESP flaszowaniem, chyba, że robisz to z poziomem 5V zamiast 3,3V
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
adamowicz123
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 27, 2021 9:19 pm

Witam udało mi się zainstalować oprogramowanie supla podaną na pierwszej stronie tego wątku do SONOFF TOUCH T1 R2 EU ( 2 przyciski)
No i teraz zaczynają się schody. Działa tylko jeden przycisk , drugi w ogóle nie jest wykrywany. Jak to naprawić? Wgrałem złe oprogramowanie?
Innego nie znalazłem.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

adamowicz123 pisze: sob mar 27, 2021 9:23 pm Witam udało mi się zainstalować oprogramowanie supla podaną na pierwszej stronie tego wątku do SONOFF TOUCH T1 R2 EU ( 2 przyciski)
No i teraz zaczynają się schody. Działa tylko jeden przycisk , drugi w ogóle nie jest wykrywany. Jak to naprawić? Wgrałem złe oprogramowanie?
Innego nie znalazłem.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Adam
Spróbuj zmienić soft na
viewtopic.php?f=11&t=7284
albo
viewforum.php?f=88
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Zablokowany

Wróć do „Nowości”