Z-Can GATE x2 - alternatywne firmware do modułu DIY v3 inCan

Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Przedstawiam własną kompilację softu do modułu DIY v3 inCan by @Espablo.
Kolejne firmware to GATE x2 w wersji UNI-PRO.

Możliwości/funkcjonalność softu chyba udało mi się opisać na poniższym załączniku, ale jakby było coś niejasnego to dopowiem.

Główną zaletą tej kompilacji jest to, że nie można krótkim impulsem zakłócającym odwrócić działania kanałów GATE, co grozi na przykład spaleniem rygla. Ponadto mamy jednoczesny pomiar z czujników DHT22 i DS18B20 wraz z korekcję wskazań temperatury.
Przy sterowaniu kanałów GATE z przycisku BUTTON1 lub BUTTON2 możemy zdefiniować czasy załączenia przekaźników po zwolnieniu przycisków. Defaultowo jest to 1 sekunda, czyli nawet krótkotrwałe naciśnięcie przycisku powoduje załączenie przekaźnika na 1 sekundę - czas zawsze odliczany jest po zwolnieniu przycisku.
Wszystkie parametry dla obu kanałów definiujemy niezależnie, w tym rodzaj czujników otwarcia NO lub NC. Niestety, niefortunny dobór portów uniemożliwia wykonanie softu z wyborem czujników NO/NC z Cloud-a.

.
Załączniki
z_can_gate_x2.png
z_can_gate_x2.png (111.33 KiB) Przejrzano 4352 razy
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Ja poproszę taki soft: E0:15:7E . Jeden kanał otwierał będzie drzwi domofonu a drugi sterował czymś takim:
https://www.aliexpress.com/item/Fail-Se ... 0.0.ejBrPe.
Wrzucę go do inCan V2 gerber Made in Espablo :) ale złożony przeze mnie
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Soft wysłany

Parametry wgrywania:

CrystalFreq 26M
SPI SPEED 40 MHz
SPI MODE DIO
BAUDRATE 115200
FLASH SIZE 8Mbit (1MByte)

z_can_gate_x2_UNI_PRO_1024_eagle.flash.bin --------------> 0x00000
z_can_gate_x2_UNI_PRO_1024_eagle.irom0text.bin -------> 0x40000
esp_init_data_default.bin ------------------------------------------------> 0xFC000

Pamiętaj o PULL-UP ach na wejściach.
Zablokowany

Wróć do „Nowości”