WI-FI BUTTON firmware for SONOFF BASIC

Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Trzeci system żeby opuścić rolety?
Obrazek
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

hmmm

przeczytałem ten Twój , jakby nie było, uszczypliwy komentarz i poczułem się jak nieproszony gość, który się wcina w dyskusję na wyższym poziomie . Jeśli tak , to przepraszam.

Ale muszę jednak to skomentować : jeśli dobrze liczę to … tych systemów jest 2 (ewelink + supla) a nie trzy .
A IFTTT jest platformą integrującą rożnego rodzaju usługi (coś w rodzaju google home) z którą poradzi sobie każdy , nawet laik, zwykły użytkownik PC-ta.

To banalne rozwiązanie które opisałem , jest i tak dużo, dużo prostsze niż to, o czym piszecie w większości na tym forum : aktualizacje firmware , piny GND, RX, scripts, kompilacje, ……. i masę innych sformułowań o których 99% zwykłych użytkowników komputera , którzy by chcieli sobie coś tam zautomatyzować, nie ma zielonego pojęcia i nie wiedzą o czym piszecie, i tak szybko jak trafiają na to forum , tak szybko z niego uciekają (tak zrobił mój brat, który jest TYLKO pasjonatem komputera i rozwiązań automatyki )

Skierowałem tego posta właśnie do tych 99% ludzi. Może będzie to dla nich pomocne ? zakładam że tak , że komuś się to przyda ,że to forum nie będzie skierowane tylko do programistów czy instalatorów czy ludzi którzy z elektroniką są za Pan brat.

pozdr

PS : dokładnie 3 tyg temu kiedy kupiłem pierwsze SRW-01, skontaktowałem się z W.Frącz z prośbą o poradę, opisałem mu w mailu co mam zainstalowane w moim domu . Zasugerował mi przyłączenie się do tego forum , i żebym się podzielił tym co mam , cytat Pana Wojtka "Nie integrowałem jeszcze nic osobiście z IFTTT. Jeśli działa to tak jak piszesz - proszę o opis konfiguracji na forum byśmy też mogli popróbować " - wiec opisałem to co mam żeby inni mogli popróbować.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

wsosniak pisze: pn cze 11, 2018 8:10 pm Ale muszę jednak to skomentować : jeśli dobrze liczę to … tych systemów jest 2 (ewelink + supla) a nie trzy .
A IFTTT jest platformą integrującą rożnego rodzaju usługi (coś w rodzaju google home) z którą poradzi sobie każdy , nawet laik, zwykły użytkownik PC-ta.
Ja twierdzę że nadal widzę trzy systemy.
EWELINK = serwer nr 1
SUPLA = serwer nr 2
IFTTT = serwer nr 3

dopiero na końcu jest jeden modulik który wykonuje akcję w formie opuszczania rolet.

To tak jakby mechanik naprawiał silnik przez rurę wydechową bo tam widzi silnik od środka, zamiast odkręcić głowicę i zerknąć na cylindry.

wsosniak pisze: pn cze 11, 2018 8:10 pm To banalne rozwiązanie które opisałem , jest i tak dużo, dużo prostsze niż to, o czym piszecie w większości na tym forum : aktualizacje firmware , piny GND, RX, scripts, kompilacje, ……. i masę innych sformułowań o których 99% zwykłych użytkowników komputera , którzy by chcieli sobie coś tam zautomatyzować, nie ma zielonego pojęcia i nie wiedzą o czym piszecie, i tak szybko jak trafiają na to forum , tak szybko z niego uciekają (tak zrobił mój brat, który jest TYLKO pasjonatem komputera i rozwiązań automatyki )
To jest forum tematyczne, więc nie dziw się że jest tu grono zapaleńców którzy mówią troszkę innym językiem.
Co do brata to wystarczyło by żeby się zapytał, a napewno ktoś by go poprowadził za rękę.

wsosniak pisze: pn cze 11, 2018 8:10 pm Skierowałem tego posta właśnie do tych 99% ludzi. Może będzie to dla nich pomocne ? zakładam że tak , że komuś się to przyda ,że to forum nie będzie skierowane tylko do programistów czy instalatorów czy ludzi którzy z elektroniką są za Pan brat.

pozdr

PS : dokładnie 3 tyg temu kiedy kupiłem pierwsze SRW-01, skontaktowałem się z W.Frącz z prośbą o poradę, opisałem mu w mailu co mam zainstalowane w moim domu . Zasugerował mi przyłączenie się do tego forum , i żebym się podzielił tym co mam , cytat Pana Wojtka "Nie integrowałem jeszcze nic osobiście z IFTTT. Jeśli działa to tak jak piszesz - proszę o opis konfiguracji na forum byśmy też mogli popróbować " - wiec opisałem to co mam żeby inni mogli popróbować.
A ja wyraziłem swoją opinię, że można to zrobić w inny sposób.

Zaraz skończy się paranoją żę żeby zaświecić światło w jednym pokoju, trzeba będzie mieć łączność z 10 serwerami, po drodze instalować 5 modułów, gdzie każdy będzie konwerterem jakiś danych dla następnego i dopiero na samym, samym końcu jest jakiś modulik wykonawczy.
Obrazek
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

dopóki SUPLA CLOUD nie będzie miała w prosty sposób zaimplementowanych scen (tak jak to robią Chińczycy w ewelink) to moje jak i Twoje rozwiązanie jest tylko tymczasową protezą .

A dywersyfikacja różnorakich usług na wiele serwerów jest czymś normalnym w naszej obecnej rzeczywistości, a wręcz zabezpiecza nas przed całkowitą utratą kontroli nad dostępnością do tych usług.

Zapaleńcy na tym świecie są bardzo potrzebni ale są postrzegani jako dziwacy mówiący swoim i tylko dla siebie zrozumiałym językiem. Dlatego brat nie odważył się spytać. No i niestety nie ma takiego forum supli dla takich użytkowników.

I taka ostatnia dygresja do wszystkich : Czytając mapę drogową SUPLI widać ze SUPLA CLOUD ma aspiracje bycia komercyjnym produktem, ale piny.... kabelki..... wgrywanie firmware …..converter TTL .........….w ogóle temu nie pomagają, wręcz przeciwnie. Wy programiści, musicie się nad tym mocno zastanowić żeby to zmienić.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

@wsosniak, nikt tu nikogo nie gani i pytać każdy może. Nikt nie jest alfą i omegą, a wszystkim nam przyświeca jeden cel.
Sam kiedyś korzystałem jak Ty z Ewelink i przeszedłem na Suplę i pewnie tak jak Ty długo zbierałem się do zmiany firmware w Sonoffach.
Plusy sterowania aplikacją Supla nad Ewelinkiem już kiedyś poruszałem. Trzeba się podjąć ten ważny krok i zmienić pierwszy firmware na Suplowy, a potem już pójdzie :D
mateola
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 03, 2018 3:05 pm

Czy mozna wysłać komendę która wywoła zwykły adres http przez JSON API serwer działający jako HTTP Bridge, wspiera również metody GET i POST

Kod: Zaznacz cały

http://192.168.1.12:9876/send?deviceMac=11aa22bb33cc&codeId=1
dodam tylko że adres http może być lokalny lub zewnętrzny

Czy jest możliwość stworzenia w Supli lub w tym Wi-Fi Button'ie coś ala "wirtualny przycisk"
viewtopic.php?f=9&t=3505
mihu
Posty: 159
Rejestracja: śr lut 28, 2018 6:00 pm

ok panowie , wgrałem soft z gpio 0 ,połczyłem się poprzez 12345678
i wypełniłem pole moje wi fi i hasło
co jeszcze gzie co wpisać
a ten Pełen FingerPrint to ma zostać taki jak jest czy muszę wpisać inny ?
serwer mam na svr9.supla.org
to też wpisać?
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Fingerprint dotyczy supła.fracz.com.
Pozostaw wstępnie taki jaki jest podpowiadamy.
mihu
Posty: 159
Rejestracja: śr lut 28, 2018 6:00 pm

wifi wpisuje swoje i hasło i save ale nie łączy mi się z routerem moim, czy w cloud powinno się pojawić jako nowe urządzenie?
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Zweryfikuj poprawność wpisów.
W Cloudzie Supli to urządzenie nie pojawi Ci się.
Zablokowany

Wróć do „Nowości”