Sonoff TH10 / TH16

rodis
Posty: 32
Rejestracja: wt lis 07, 2017 10:48 pm

slawek pisze: śr mar 21, 2018 10:39 pm Nie mierzy, bo, zdaje mi się - wgrałeś wersję bez czujnika...
Bez czujnika? To raczej niemożliwe :)

Ale zawsze może być też tak, że czujnik jest uszkodzony, chociaż to było jego pierwsze użycie, no cóż ale w Chinach go nie będę reklamował...
Na zrzucie ekranu Sonoff jest już odłączony, ale ja mówię o fakcie, gdy połączenie z Cloudem było.
Załączniki
SonoffTH16.jpg
SonoffTH16.jpg (40.79 KiB) Przejrzano 3449 razy
BomaszN
Posty: 22
Rejestracja: pt lis 17, 2017 8:52 am

Ja u siebie na Sonofie TH10 mam wgrany ten soft: sonoff_DHT22_v2.0_p5 by @Zybi (wersja 2.0) i wszystko ładnie działa z czujnikiem ASAIR.

Zauważyłem natomiast, że jeżeli czujnik jest podłączany przez mini (micro) jack, to połączenie musi być mocno dociśnięte, bo czasem obudowa Sonofa przeszkadza i pomiaru nie ma (wystarczy lekko ruszyć czujnik)
Aktualny system:
4xSRW-01 | 1xPNW-01 | 1xSonoff Basic + DS18B20 | 1xSonoff TH10 + AM2301
Still to connect:
1xROW-02 | 1xSonoff Basic | 2xSonoff TH10
rodis
Posty: 32
Rejestracja: wt lis 07, 2017 10:48 pm

BomaszN pisze: sob mar 24, 2018 10:04 pm Ja u siebie na Sonofie TH10 mam wgrany ten soft: sonoff_DHT22_v2.0_p5 by @Zybi (wersja 2.0) i wszystko ładnie działa z czujnikiem ASAIR.

Zauważyłem natomiast, że jeżeli czujnik jest podłączany przez mini (micro) jack, to połączenie musi być mocno dociśnięte, bo czasem obudowa Sonofa przeszkadza i pomiaru nie ma (wystarczy lekko ruszyć czujnik)
Ale czad, miałes rację. Działa czujnik temp. Trzeba było dobrze wcisnąć jack'a, bo otwór w obudowie ni był zbyt precyzyjny. Dzięki :D
Kristofejro
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 03, 2018 5:24 pm

Panowie, czy mając Sonoff TH16 + ASAIR AM2301 mogę wgrać ten soft: https://github.com/SUPLA/ESP8266/blob/m ... 2.0_p5.rar ?
(podłączenie poprzez micro jack)

Jeśli nie ten to który będzie się nadawał?
Chodzi mi głównie o to abym mógł zdalnie odczytywać temperaturę i wilgotność.
zaaak
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 07, 2019 3:16 pm

Witam. Odkopuje temat, mam taki sam problem. Odpalam th16 z softem z powyższych postów i zero reakcji po wgraniu. Ładuje blinka, później trzy pliki. Wybieram dout i nie ma żadnej reakcji. Soft ładuje się bez błędów. Dioda na th16 nie miga, ssid nie pojawia się. Ktos ma jakiś pomysł??

Pozdrawiam zaaak
przemek217
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 13, 2021 6:56 am

Witam, jestem tu nowy i na wstępie chciałbym wszystkich przywitać:)
Mam problem z Sonoff TH16 v2.1 mianowicie zakupiłem na znanym portalu, wgrałem softa i niestety nie miałem odczytu z czujnika temperatury i wilgotności Sonoff SI7021, obejrzałem płytkę i niestety zauważyłem brak jednego elementu a dokładnie oznaczony był C15 przy gnieździe jack, moje pytanie co to za element? podejrzewam że może to być kondensator smd tylko jaki?
Obrazek

Zdjęcie z neta poglądowe.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”