SONOFF Basic z dodatkowym wyjściem sterowniczym + kontaktron

Post Reply
vskibav

Sun May 27, 2018 6:25 am

Witam,
Czytam formu, przeglądam i szukam od 2 dni ale nie znalazłem odp.:
Posiadam SONOFF Basic, wgrałem do niego SUPLA w wersji z kontaktronem wg. odpowiedzi udzielonej przez pzygmunt:
viewtopic.php?p=8715#p8715

Wszystko ładnie działa, ale wczoraj wieczorem okazało się, że potrzebny jest drugi kanał sterujący. Czyli potrzebuję dodatkowe wyjście na przekaźnik z tego SONOFF Basic albo muszę kupić SONOFF Dual.

Szukam zatem od wczoraj, czy istnieje firmware do Basic, który by obsłużył 2 porty GPIO? Np.: GPIO14 zostaje jako kontaktron, a dodatkowe 2 porty: GPIO1 i GPIO3 (jeden z nich) wykorzystać jako dodatkowy przekaźnik.

Z początku zaprzeczyłem, że może to być możliwe, gdy dłuższy czas nic nie znalazłem. Jednak właśnie natrafiłem na wątek użytkownika Zybi, gdzie opisuje funkcjonalność podłączenia jednocześnie przycisku i 2 czujników temperatury
viewtopic.php?f=11&t=3151
z dodatkowym przyciskiem bistabilnym na GPIO14
i
Czujniki DS18B20 podłączamy do GPIO3 (RX) a DHT22 do GPIO1 (TX).
Czy zatem istnieje taki software do SONOFF Basic, który na GPIO14 nadal ma funkcjonalność sprawdzania zamkniętej pętli kontaktronu (NO), a na innym GPIO dodatkowe wyjście na przekaźnik, sterowane z aplikacji SUPLA?
miko1282

Thu Jun 21, 2018 9:22 pm

Stanowczo odradzam takich zabiegów, ale wydaje mi się że soft od Espablo - ICan Easy potrafił by to czego oczekujesz
mark2011

Thu Aug 01, 2019 7:05 am

Wiem, że to nieładnie podczepiać się pod "nieużywany" wątek sprzed ponad roku
ale "odgrzewam kotleta"

Czy jest firmware pozwalające na dodanie drugiego wyjścia w SONOFF BASIC?

Analizując Multiboard doszedłem do wniosku, że
sugerowany inCan ma poprzestawiane (względem BASICa) IO więc nie wchodzi w grę
DUAL ma Button Configure na 10 więc też nie
paradoksalnie... najbardziej zgodny wydaje się 4CH...
Czy ktoś się w to bawił i może potwierdzić?

pozdrawiam
Marek
Post Reply