Mulit DS18B20 and OLED Display

Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

W załączniku udostępniam do testów firmware do pomiaru temperatury czujnikami DS18B20 na jednym pinie wraz z wyświetlaniem wartości na wyświetlaczu OLED 0,96" 128x64 SSD1306 pracującym po magistrali I2C.
W wersji testowej możliwe jest podłączenie 3 termometrów (w wersji produkcyjnej 8).

Przy pierwszym uruchomieniu po wgraniu firmware moduł wchodzi w tryb AP. Rozgłasza sieć ESP_SUPLA z hasłem 12345678.
Po wejściu na stronę konfiguracyjną moduł: 192.168.4.1 ustawiamy żądane wartości i zapisujemy.
Dodatkowo mamy możliwość ustawienia adresu wyświetlacza OLED po magistrali I2C, default-owo jest 0x3C oraz własnej nazwy urządzenia.

Firmware skompilowane jest z biblioteką SuplaDevice dla środowiska ARDUINO IDE.

.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Nie wiem jak duże zainteresowanie będzie takim zestawem z OLED-EM ale będziesz miał większe jak i2c przeniesiesz na GPIO 1 i 3.
Wtedy będzie można zrobić małą kanapkę nawet z OLED + ESP01 i 3-żyłowy kabelek do zasilania i DS-ów :). Bez goldpinów to dosyć płaskiej obudowie się zmieści.
Pozdrawiam
Wojtek
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

wojtas567 pisze: wt lip 10, 2018 6:48 am Nie wiem jak duże zainteresowanie będzie takim zestawem z OLED-EM ale będziesz miał większe jak i2c przeniesiesz na GPIO 1 i 3.
Wtedy będzie można zrobić małą kanapkę nawet z OLED + ESP01 i 3-żyłowy kabelek do zasilania i DS-ów :). Bez goldpinów to dosyć płaskiej obudowie się zmieści.
Wszystko jest oczywiście do zrobienia.
Tu przedstawiam jedynie wstępne możliwości.
daniel
Posty: 34
Rejestracja: czw lut 15, 2018 7:29 am

@Zybi czy mógłbyś udostępnić kod źródłowy?
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

daniel pisze: sob lip 14, 2018 9:00 am @Zybi czy mógłbyś udostępnić kod źródłowy?
Straciłbym wtedy całą frajdę z zaskakiwania Was nowymi kompilacjami, a korzystam z ogólnie dostępnych bibliotek - reszta to już własna fantazja.

A firmware rozwija się. Dołożyłem relay-a i button-a oraz sterowanie czasem wyświetlania wyników z pomiaru poszczególnych termometrów.
Ten "Timer period", to będzie "Gate period" w zakresie 1-5 sekund, bo przy obecnym rozwiązaniu serwer chyba ogranicza ten czas właśnie do 5 sekund, a chcę opracować typowego Timer-a do zastosowania w termostacie (ale bez skryptów @fracza-a).

I jeszcze jedno - kompilacje oparte o bibliotekę SuplaDevice nie mają efektu "klekotania" przekaźnika związanego z utratą połączenia z serwerem Supli.


.
Załączniki
oled_relay_button.png
oled_relay_button.png (38.77 KiB) Przejrzano 10153 razy
daniel
Posty: 34
Rejestracja: czw lut 15, 2018 7:29 am

Zybi pisze: sob lip 14, 2018 9:48 am
daniel pisze: sob lip 14, 2018 9:00 am @Zybi czy mógłbyś udostępnić kod źródłowy?
Straciłbym wtedy całą frajdę z zaskakiwania Was nowymi kompilacjami, a korzystam z ogólnie dostępnych bibliotek - reszta to już własna fantazja.
Zgadza się, cieszymy się że nas ciągle zaskakujesz nowym softem. Doceniamy ogrom pracy jaki w to wkładasz. Nie ma chyba użytkownika Supli który nie zetknął się z Twoimi kompilacjami. Ogromne dzięki. Jednak fajnie by było gdybyśmy mogli podejrzeć co siedzi w środku. Moglibyśmy uczyć od najlepszych, dostosować fragmenty kodu do swoich potrzeb a z czasem dzielić się swoją wiedzą i rozwiązaniami z całą Społecznością Supli.
Przepraszam za off-topic.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Witam, może głupie pytanie zadam, ale jak pod jeden pin mam podłączyć kilka czujników??
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

PuteR pisze: sob lip 14, 2018 1:58 pm Witam, może głupie pytanie zadam, ale jak pod jeden pin mam podłączyć kilka czujników??
Równolegle
Załączniki
FVUSWJ1ISCBT0I8.LARGE.jpg
FVUSWJ1ISCBT0I8.LARGE.jpg (33.19 KiB) Przejrzano 10108 razy
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Dalszy rozwój softu - jest już możliwość zdefiniowania pinu do konfiguracji na tym samym pinie co sterownie przekaźnikiem, np GPIO-0, niezależnie od tego jaki typu buttona wybierzemy: monostable, bistable czy gate.

Do softu dla Sonoff-a Touch-a bez "klekotania" już blisko.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

daniel pisze: sob lip 14, 2018 12:24 pm
Zybi pisze: sob lip 14, 2018 9:48 am
daniel pisze: sob lip 14, 2018 9:00 am @Zybi czy mógłbyś udostępnić kod źródłowy?
Straciłbym wtedy całą frajdę z zaskakiwania Was nowymi kompilacjami, a korzystam z ogólnie dostępnych bibliotek - reszta to już własna fantazja.
Zgadza się, cieszymy się że nas ciągle zaskakujesz nowym softem. Doceniamy ogrom pracy jaki w to wkładasz. Nie ma chyba użytkownika Supli który nie zetknął się z Twoimi kompilacjami. Ogromne dzięki. Jednak fajnie by było gdybyśmy mogli podejrzeć co siedzi w środku. Moglibyśmy uczyć od najlepszych, dostosować fragmenty kodu do swoich potrzeb a z czasem dzielić się swoją wiedzą i rozwiązaniami z całą Społecznością Supli.
Przepraszam za off-topic.
Licencja GPL zobowiązuje, każdego do publikowania każdej modyfikacji w kodzie. Nawet zmiany kropki czy przecinka.
Tak więc, każdy ma prawo do "podejrzenia".
Zablokowany

Wróć do „Nowości”