Thermostat with OLED for Wemos D1 mini

Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

arto pisze: ndz sie 26, 2018 3:30 pm ...
Drobne zmiany w źródłach i kompilacje potrafię zrobić sam, więc pomyślałem, że skoro źródła są otwarte, powinny być udostępnione ...
Masz rację źródła Supli są otwarte.
Swój projekt opracowałem na bazie biblioteki SuplaDevice udostępnionej tu:

https://github.com/SUPLA/arduino

Zmieniaj i kompiluj ile dusza zapragnie.
arto
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 26, 2018 12:13 pm

Zdawało mi się, że Twoje nazwisko figuruje na stronie głównej wśród programistów, ale chyba się pomyliłem, nie wiem dla kogo jest ten projekt, jak widać nie dla mnie... coraz mniej z tego rozumiem...trudno - poszukam czegoś podobnego - sorry.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

arto pisze: ndz sie 26, 2018 6:23 pm Zdawało mi się, że Twoje nazwisko figuruje na stronie głównej wśród programistów, ale chyba się pomyliłem, nie wiem dla kogo jest ten projekt, jak widać nie dla mnie... coraz mniej z tego rozumiem...trudno - poszukam czegoś podobnego - sorry.
Nie jestem Twórcą tego systemu i korzystam z niego na takich samych zasadach jak każdy zwykły użytkownik.
Jednak przygotowałem i udostępniłem dość spory pakiet przeróżnych kompilacji przygotowanych kosztem znacznego poświęcenia czasu własnego. Nie było to wcale łatwe, bo po prostu nie jestem programistą, a jedynie elektronikiem i to w dodatku z ery tranzystorów i pierwszych układów cyfrowych.

A co Ty zrobiłeś dla Supli, bo jak na razie to tylko żądasz i dodatkowo obrażasz się.
arto
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 26, 2018 12:13 pm

Nie obrażam się, niczego też nie żądam, po prostu nie mam możliwości jak widzisz osiągnięcia potrzebnej mi funkcjonalności, bo rozumiem - jedna kompilacja na "życzenie", ale jak pisałem - to mnie nie urządza, a z kolei nie wypada mi prosić o kilka oddzielnych, skoro to "towar reglamentowany" i musi być ograniczony przez chipID z nieznanego mi powodu...
A co zrobiłem dla SUPLI? może i coś zrobiłem...
bartekk942
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 04, 2018 7:33 pm

Zybi pisze: ndz sie 26, 2018 6:39 pm
arto pisze: ndz sie 26, 2018 6:23 pm Zdawało mi się, że Twoje nazwisko figuruje na stronie głównej wśród programistów, ale chyba się pomyliłem, nie wiem dla kogo jest ten projekt, jak widać nie dla mnie... coraz mniej z tego rozumiem...trudno - poszukam czegoś podobnego - sorry.
Nie jestem Twórcą tego systemu i korzystam z niego na takich samych zasadach jak każdy zwykły użytkownik.
Jednak przygotowałem i udostępniłem dość spory pakiet przeróżnych kompilacji przygotowanych kosztem znacznego poświęcenia czasu własnego. Nie było to wcale łatwe, bo po prostu nie jestem programistą, a jedynie elektronikiem i to w dodatku z ery tranzystorów i pierwszych układów cyfrowych.

A co Ty zrobiłeś dla Supli, bo jak na razie to tylko żądasz i dodatkowo obrażasz się.
Zgodnie z licencją gpl, na której licencjonowane są źródła supli to szczerze leży na Tobie obowiązek udostępnienia wszelakich zmodyfikowanych przez Ciebie ich źródeł.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

bartekk942 pisze: ndz sie 26, 2018 8:46 pm ...
Zgodnie z licencją gpl, na której licencjonowane są źródła supli to szczerze leży na Tobie obowiązek udostępnienia wszelakich zmodyfikowanych przez Ciebie ich źródeł.
Źle trafiłeś kolego, bowiem w tym projekcie ani jednej linijki kodu biblioteki SuplaDevice nie zmodyfikowałem.

Może Ty coś zmodyfikuj i udostępnij i nie czekaj na gotowca, albo pomóż komuś gdy ma problem, albo instrukcję lub poradnik przygotuj - zrób coś dla Supli i użytkowników, cokolwiek.
arto
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 26, 2018 12:13 pm

No comment...
Zybi pisze: sob lis 18, 2017 9:32 pm Trochę się pobawiłem biblioteką Supli do Arduino, ale w zastosowaniu do ESP, konkretnie to WeMos D1 mini. OLED z komunikacją po SPI.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

arto pisze: ndz sie 26, 2018 10:15 pm No comment...
Zybi pisze: sob lis 18, 2017 9:32 pm Trochę się pobawiłem biblioteką Supli do Arduino, ale w zastosowaniu do ESP, konkretnie to WeMos D1 mini. OLED z komunikacją po SPI.
Pobawiłem, to znaczy użyłem jej funkcji w swoim projekcie na ESP - no i co?
bartekk942
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 04, 2018 7:33 pm

Zybi pisze: ndz sie 26, 2018 9:51 pm
bartekk942 pisze: ndz sie 26, 2018 8:46 pm ...
Zgodnie z licencją gpl, na której licencjonowane są źródła supli to szczerze leży na Tobie obowiązek udostępnienia wszelakich zmodyfikowanych przez Ciebie ich źródeł.
Źle trafiłeś kolego, bowiem w tym projekcie ani jednej linijki kodu biblioteki SuplaDevice nie zmodyfikowałem.

Może Ty coś zmodyfikuj i udostępnij i nie czekaj na gotowca, albo pomóż komuś gdy ma problem, albo instrukcję lub poradnik przygotuj - zrób coś dla Supli i użytkowników, cokolwiek.
Nie omieszkam, po prostu to trochę sprzeczne z idea open-source i nie jestem zwolennikiem wrzucania skompilowanych blobów na gita...
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Panowie.... cały czas przypominam. Każdy kod oparty o nawet jeden fragment źródeł SUPLI
http://www.github.com/SUPLA musi być publicznie udostępniony.

Póki co tylko przypominam. Prędzej czy później AC SOFTWARE, która jest właścicielem praw autorskich będzie tego egzekwować (czytaj będzie egzekwować przestrzeganie postanowień licencji GPLv2).
Zablokowany

Wróć do „Nowości”