SuplaSatelIntegrator - program do integracji Supla z SATEL

cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Z programu można usunąć biblioteki:

Kod: Zaznacz cały

#include <ESP8266WiFi.h>
#include <EEPROM.h>
#include <WiFiClientSecure.h>
są niepotrzebne, a ponadto w sekcji void setup wstawcie poniższy wiersz, który powoduje wyłączenie rozgłaszania sieci WIFI przez ESP

Kod: Zaznacz cały

void setup() {

 WiFi.softAPdisconnect(true); // wyłączenie rozgłaszania sieci ESP 
  
  Serial.begin(115200);
  delay(10);
}
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Proszę o informacje ilu osobą zaczął działać program i czy zauważyliście jakieś błędy w funkcjonowaniu.
Obrazek
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Jak pewnie się domyślasz ja uruchomilem. Dziala świetnie. Mi osobiście brakuje harmonogramu, ale to już na supla.fracz raczej by trzeba było dodać, albo zrobić sumę logiczną z timera i wejścia na integrze. Chodzi np o załączenie światła przy naruszeniu czujki tylko od 20:00 do 24:00. Podobnie z kontaktronem do bramy, który mam podłączony pod alarm. Jak jest naruszony o 22:00 to zamknij bramę. Tylko że tylko o 22:00 bo inaczej przy próbie otwarcia bramy po 22:00 będzie mi się sama zamykała.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Jeśli chodzi o czas to możesz pobrać go z Integry i zależność wykonać po stronie esp8266.
Obrazek
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Nie rozumiem. Jak mam pobrać z integra czas?
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Domyślnie program odpytuje tylko komendę 7F (Centralo podaj jakie zmiany nastąpiły w pracy systemu) - ma to na celu odciążenie modułu ETHM, żeby nie gadał ciągle wszystkiego jeśli nie nastąpiła żadna zmiana, ale można też odpytywać centralę o dowolną wybraną komendę na stałe. Zegar systemowy Integry ukryty jest pod komendą 1A. Wystarczy o niego pytać cyklicznie żeby uzyskać interesujące informacje. W obecnej wersji programu komenda 1A pojawia się tylko jeśli włączono/wyłączono TRYB SERWISOWY lub pojawiła się / ustąpiła AWARIA w systemie.
Cały protokół komunikacyjny z centralą SATEL dostępny jest pod tym linkiem:

Kod: Zaznacz cały

https://www.satel.pl/pl/download/instrukcje/int-rs_op_int_2.13.pdf
Obrazek
josh
Posty: 23
Rejestracja: pn lis 20, 2017 8:29 am

Jaka jest możliwość odpytania konkretnego modułu ESP o jego stan i na tej podstawie ustawienia we/wy Integra np w celu pokazania tego stanu w manipulatorze INT-TSI?
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Nie wiem co masz na myśli o odpytanie stanu konkretnego ESP8266, ale w zależności od otrzymanego stanu można wysterować wyjście monostabilne / bistabilne w centrali i w ten sposób przekazać informacje, a następnie zastosować opcję Wejście wg Wyjścia. Ale dalej nie wiem jaki stan ESP chcesz znać.
Obrazek
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Pewnie chodzi o zapis do centrali np że brama otwarta, albo że wszystkie światła pogaszone niech załączy się alarm itp. Raczej to tylko przez postawienie przy centrali alarmowej kolejnego esp8266 z kilkoma przekaznikami, które po zadanej operacji zwierają odpowiednie wejścia do masy.
josh
Posty: 23
Rejestracja: pn lis 20, 2017 8:29 am

Przepraszam, wyraziłem się mało precyzyjnie, ale chodzi mi właśnie o sytuację, którą wyżej opisał Cino111, czyli wyłącznie/załączenie np ROW-01 i przekazanie jego stanu poprzez ETHM-1 np na wejście wirtualne centrali Integra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”