Firmware Multiboard

Bobek1983
Posty: 33
Rejestracja: pn sie 27, 2018 6:05 pm

@Espablo w Yunshan po wygraniu multiboard-a przy zaniku zasilania włącza się na chwilę przekaźnik, co powoduje otwarcie bramy... Czy można coś z tym zrobić?
mihu
Posty: 159
Rejestracja: śr lut 28, 2018 6:00 pm

Witam a czy można prosić jakiś soft do wemos , esp01 , lub sonoff4ch , żeby timer na z automatu schodowego działał również z przycisku .pozd chodzi mi o czas ponad minutę z przycisku do czujki ruchu .
Awatar użytkownika
vojtek
Posty: 48
Rejestracja: wt maja 09, 2017 5:23 pm
Lokalizacja: Chełm

Espablo pisze: pn paź 22, 2018 9:16 pm
vojtek pisze: pn paź 22, 2018 8:08 pm Nie działa fizyczny ( przycisk włącznik ) pod Schelly 1 na firmware multiboard.
Sterownie przez cloud Supli działa.
Masz to podłączone tak jak na obrazku?
tak podłączyłem jak na schemacie kilka razy sprawdzałem, może w sofcie ustawiłeś inne GOPIO
zewnętrzny włącznik steruje sygnałem na GPIO-5
przekaźnik sterowany jest przez GPIO-4
elektryk nie saper myli się kilka razy :)
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Ale mi chodzi o to czy fazę masz na L i neutralny na N. Na pewno wyłącznik ustawilem na GPIO5. Może też być tak, że tam powinno się jakoś inaczej odczytywać stan tego pinu. Podobno w modułach ZAMELA stosują swój kawałek kodu do odczytu stanu tych pinów. W tym module może być podobnie i standardowe sczytywanie stanu nie zadziała.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
agahmemnon
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 22, 2018 6:40 pm

Espablo pisze: pn paź 22, 2018 8:33 pm
agahmemnon pisze: pn paź 22, 2018 7:58 pm witam, wgrywam ten firmware do sonoff basic, jednak po wgraniu nic się nie dzieje, dioda nie świeci, nie ma wifi sonoff, jakieś pomysły?
Przeczytaj uważnie pkt 1 i 3 w pierwszym poście, oraz uwagę przed 1 pkt
robię wszystko tak jak napisane, zrobilem erase esp toolem i wgrałem wersję multiboard, zrobiłem reset sonoff basica i sieć się niestety nie pojawiła, wcześniej wgrałem w to zwykłą suplę i normalnie się skonfigurowała
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Rozumiem, że poczekałes chwilę po wgraniu na pokazanie się sieci. Tak jak opisałem to w pierwszym poście. Pokaż co pokazuje terminal Putty po wgraniu.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
vojtek
Posty: 48
Rejestracja: wt maja 09, 2017 5:23 pm
Lokalizacja: Chełm

vojtek pisze: wt paź 23, 2018 1:26 pm
Espablo pisze: pn paź 22, 2018 9:16 pm
vojtek pisze: pn paź 22, 2018 8:08 pm Nie działa fizyczny ( przycisk włącznik ) pod Schelly 1 na firmware multiboard.
Sterownie przez cloud Supli działa.
Masz to podłączone tak jak na obrazku?
tak podłączyłem jak na schemacie kilka razy sprawdzałem, może w sofcie ustawiłeś inne GOPIO
zewnętrzny włącznik steruje sygnałem na GPIO-5
przekaźnik sterowany jest przez GPIO-4
Zadałem podobne pytanie na forum Smart'ny dom Adriana.
Napisał software AFE do shelly
Odpowiedział mi - "musiałem wykonać dedykowaną zmianę w oprogramowaniu konkretnie pod Shelly żeby działał zewnętrzu włącznik"
elektryk nie saper myli się kilka razy :)
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

No to już masz odpowiedź. Ja nie mam tego modułu i nie mam jak sprawdzać zmian w obsłudze tego przycisku czy działają prawidłowo. Może kolega z tamtego forum udostępni kod do obsługi tego przycisku. Prawdopodobnie można by go wykorzystać także w modułach ZAMELA.
Jeśli się nie znajdę rozwiazania to usunę te moduły z Mulitiboard
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
scoobi
Posty: 34
Rejestracja: ndz gru 17, 2017 9:38 am

Espablo dało by rade dołożyć obsługę kilku czujników temperatury? najlepiej na jednym pinie. próbowałem ustawić na sofcie "ElectroDragon " jako dodatkowe piny temperatur ale w tedy nie widzi żadnego czujnika temperatury.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

scoobi pisze: wt paź 23, 2018 7:59 pm Espablo dało by rade dołożyć obsługę kilku czujników temperatury? najlepiej na jednym pinie.
Też bym tak chciał ale na razie nie da rady
scoobi pisze: wt paź 23, 2018 7:59 pm próbowałem ustawić na sofcie "ElectroDragon " jako dodatkowe piny temperatur ale w tedy nie widzi żadnego czujnika temperatury.
Napisałem wcześniej, że można tylko jeden DHT i jeden DS18b20
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Zablokowany

Wróć do „Nowości”