Firmware Multiboard

Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Też to zauważyłem, pisałem o tym w innym wątku. Wymieniłem na starszy i jest OK
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Pobierzcie jeszcze raz pliki i wgrajcie ponownie.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

maroko pisze: wt lis 20, 2018 7:12 pm Przetestowane "produkcyjnie":
Sonoff Basic, 2x bistabilny, dht22 - wszystko działa jak trzeba. Nie gubi ustawień przy zerwaniu połączenia.
Yunshan, gate, DS18B20 - wszystko działa jak trzeba. Nie gubi ustawień przy zerwaniu połączenia.

W skrócie - problemów brak.

Dzięki,
Marek
a u mnie dalej gubi ustawienia po zerwanym połączaniu i brak wskazań, ale przynajmniej nie są z kosmosu. Fakt że mam ustawiony button na monostabilny może tu być problem??
nextanimal
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 31, 2018 12:49 pm

Espablo pewnie nie miałeś chwili przyjrzeć się czemu nie generują się kanały które byłyby widoczne w OpenHAB?
Może to kwestia braku w kodzie channelTypeUID https://community.openhab.org/t/linking ... work/26110? może ta informacja pomoże?
Awatar użytkownika
o_rany
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 14, 2018 5:32 pm
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Na Basicu (bistabilny + DTH22) działa ta pierwsza poprawka (tej drugiej już nie wgrywałem). Wskazania temperatury i wilgotności OK jednak temperature musiałem skorygować -1. Nie wiem czy to duża odchyłka bo dopiero zaczynam walkę z czujnikami.
goofy7
Posty: 21
Rejestracja: pt lip 27, 2018 7:15 pm

edit: ruszyło teraz tylko pytanie o czujnik temp w konfiguracji ustawiłem gpio01 na na dht22 wiec rozumiem, że zgodnie z info na pierwszej stronie TX (GPIO01) podpinam wyjście w s2x na TX jednak nie pokazuje on wtedy temperatury . Może to dlatego ze w supla mam :Czujnik temperatury i wilgotności DHT22, Numer kanału: 0 więc nie wiem czy to trzeba gdzieś zmienić na 1 czy jak ? innego kanału mi nie wyświetla
Simono
Posty: 405
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Mam problem. Doszedł do mnie z Chin TH10. Próbuje wgrać ten firmware ale Sonoff nie wstaje. Firmware z supla.org wgrywa się bez problemu. Firmware wgrywam używając NodeMCU Flasher. ESP Flash Tool u mnie nie idzie (Sonoff nie wstaje), a boot.bin tak jakby tylko do 1% szedł.
Potrzebuję obsługę czujnika temperatury DS18B20 i czujnika temperatury i wilgotności AM2301.
Czy ten firmware ma "tryb" gate? Chciałbym użyć go do otwierania furtki (dodatkowy przekaźnik).
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Wszystko o co pytasz jest opisane w pierwszym poście. Do poprawnego uruchomienia wystarczą pliki, które są na githubie. Zwróć uwage nt erase flash.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Simono
Posty: 405
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Faktycznie jest opis (wczoraj się za mało w niego wczytałem). Podejdę w takim razie jeszcze raz dzisiaj do wgrania nowszą wersją ESP Tools.
Czy planujesz dodanie wparcia dla am2301?
soren
Posty: 164
Rejestracja: pn cze 04, 2018 7:36 am

Wiem że nie ładnie odpowiadać pytaniem na pytanie ale jaką widzisz różnice między am2301 a dth?
Zablokowany

Wróć do „Nowości”