Firmware Multiboard

pikciu
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 04, 2019 11:20 pm

1. pewny nie jestem bo do czyszczenia (i nie tylko) używam esptool'a ale raczej plik blank powinieneś wgrywać 0x000000 - tak na chłopski rozum jeżeli ma wyczyścić całą pamięć to trzeba zacząć od początku a nie od środka :)
4. nie wrzucaj pliku esp_init_data_default.bin! tylko te dwa z multiboard

Jak masz jeszcze wątpliwości to poszperaj na forum dokładniej. W pierwszym poście tego tematu jest dokładny opis.
viewtopic.php?t=189 tu zajrzyj w pierwszej kolejności
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

pikciu pisze: czw lut 07, 2019 10:50 pm 1. pewny nie jestem bo do czyszczenia (i nie tylko) używam esptool'a ale raczej plik blank powinieneś wgrywać 0x000000 - tak na chłopski rozum jeżeli ma wyczyścić całą pamięć to trzeba zacząć od początku a nie od środka :)
4. nie wrzucaj pliku esp_init_data_default.bin! tylko te dwa z multiboard

Jak masz jeszcze wątpliwości to poszperaj na forum dokładniej. W pierwszym poście tego tematu jest dokładny opis.
viewtopic.php?t=189 tu zajrzyj w pierwszej kolejności
Plik blank_1MB.bin wgrywasz pod adres 0x00000
Z punktem 4. kolegi @pikciu się nie zgodzę. Ja po czyszczeniu pamięci zawsze wgrywam esp_init_data_default.bin Szczegóły masz tutaj viewtopic.php?f=23&t=3031
zip20
Posty: 40
Rejestracja: sob maja 05, 2018 9:33 pm

Ok będę wgrywał na 0x00000
Wartość wziąłem z tej tabelki programu. Taka sama wartość jest dla 1MB jak i 512KB
abc.png
abc.png (96.49 KiB) Przejrzano 2897 razy
pikciu
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 04, 2019 11:20 pm

Lucas pisze: czw lut 07, 2019 11:03 pm
Plik blank_1MB.bin wgrywasz pod adres 0x00000
Z punktem 4. kolegi @pikciu się nie zgodzę. Ja po czyszczeniu pamięci zawsze wgrywam esp_init_data_default.bin Szczegóły masz tutaj viewtopic.php?f=23&t=3031

Przeczytaj wątek to będziesz wiedzieć zeby nie wgrywać tego pliku. Espablo niejednokrotnie wspominał zeby wgrywać tylko te dwa pliki. Szkoda ze nie ma tego w instrukcji nie byłoby watpliwości.
Może wygrywasz inne softy. Ja wczoraj do dwóch sonoff touch wygrywałem multiboard bez pliku esp_init_data_default

Prosze - viewtopic.php?f=11&t=3843&p=26953&hilit ... ult#p26953
Ostatnio zmieniony pt lut 08, 2019 6:53 am przez pikciu, łącznie zmieniany 1 raz.
zip20
Posty: 40
Rejestracja: sob maja 05, 2018 9:33 pm

OK udało się wgrałem - firmware.
następnie.

1. Utworzyłem konto na supla org
2. Wybrałem swoją sieć wifi - podałem hasło na urządzaniu
3. Podałem dane serwera z supla.org oraz swój adres email
4. Pobrałem aplikacje na telefon
5. Widzę go w aplikacji

1. Czy da się zmienić sieć wifi na urządzaniu na inną (jak) ?
2.Aplikacja pyta mnie o dane dostępowe do mojej sieci wifi (po co ) jak jestem połączony i czy da się zmienić sieć na inną?
3. Działa tylko z wifi czy z LTE również ?
tcp
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

zokopian pisze: czw lut 07, 2019 6:36 pm a możesz napisać dokładnie którego softu używasz, bo na githubie jest ich kilka
https://github.com/Espablo/ESP8266/blob ... 2.0_p5.rar
pikciu
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 04, 2019 11:20 pm

zip20 pisze: pt lut 08, 2019 6:51 am
1. Czy da się zmienić sieć wifi na urządzaniu na inną (jak) ?
2.Aplikacja pyta mnie o dane dostępowe do mojej sieci wifi (po co ) jak jestem połączony i czy da się zmienić sieć na inną?
3. Działa tylko z wifi czy z LTE również ?
To nie sa pytania na ten wątek - nie róbmy tu śmietnika. Jak widać potem jest problem zeby przeczytać wszystkie 85 stron.

Wyglada na to ze nie do końca wiesz jak to działa ;) poczytaj więcej na forum. Ponownie odsyłam do działu FAQ ewentualnie załóż nowy temat

W skrócie
1. Nie da sie. No dobra pisząc soft pewnie sie da - nie wiem nie znam sie ale nie chodzi o to zeby ja zmienić. Ta sieć jest tylko do konfiguracji
2. Pyta sie zeby potem wejść w normalny tryb pracy. Urzadzenie musi mieć dostęp do serwera supli wiec musi mieć dostep do internetu. Dzięki temu będziesz mógł sterować urządzeniem niezależnie czy jesteś w sieci czy nie bo komunikacja idzie przez serwer supli
3. Esp nie ma modułu LTE ale pewnie chodzi Ci o to czy telefonem z LTE będziesz mógł sterować. Odp. Tak - pkt 2 jest z tym związany

Prosze nie zadawaj juz w tym wątku pytań nie związanych z softem od Espablo
Ostatnio zmieniony pt lut 08, 2019 7:13 am przez pikciu, łącznie zmieniany 2 razy.
Filo301
Posty: 41
Rejestracja: pt paź 05, 2018 5:50 pm
Lokalizacja: Olkusz

zip20 pisze: pt lut 08, 2019 6:51 am OK udało się wgrałem - firmware.
następnie.

1. Utworzyłem konto na supla org
2. Wybrałem swoją sieć wifi - podałem hasło na urządzaniu
3. Podałem dane serwera z supla.org oraz swój adres email
4. Pobrałem aplikacje na telefon
5. Widzę go w aplikacji

1. Czy da się zmienić sieć wifi na urządzaniu na inną (jak) ?
2.Aplikacja pyta mnie o dane dostępowe do mojej sieci wifi (po co ) jak jestem połączony i czy da się zmienić sieć na inną?
3. Działa tylko z wifi czy z LTE również ?
1. Wystarczy wejść ponownie w tryb konfiguracji
2. Pyta o sieć w kreatorze dodawania urządzeń?
3. Jeśli korzystasz z oficjalnego serwera to działa z jakimkolwiek połączeniem internetowym
zip20
Posty: 40
Rejestracja: sob maja 05, 2018 9:33 pm

ok nie zaśmiecam więcej tutaj w sprawach obsługi.

Lecimy dalej
Mam do zmiany firmware w sonoff 4ch pro
Czy procedura jest taka sama ? chodzi mi o ustawiania wartości w programie do wgrywania firmware (są takie same jak do Basic)
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

A co trzeba ustawić w kreatorze dodawania urządzenia do supli żeby działały czujnika temperatury? pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Nowości”