Firmware Multiboard

Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

czy multiborard w przerobionym sonoff sv będzie go obsługiwał .jeśli tak to jak ustawić go w konfiguracji dodawania do supli .pozdrawiam
drixster
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 09, 2019 5:43 pm

pod jakim pinem moge sterować dodadkowym przekaznikiem w sonoff basic? przekaznik jest na gpio3 i chce podłączyc microswitch zeby go wł/wył.
Ostatnio zmieniony sob mar 09, 2019 6:20 pm przez drixster, łącznie zmieniany 1 raz.
drixster
drixster
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 09, 2019 5:43 pm

Obrazek
Załączniki
IMG_20190309_112524.jpg
IMG_20190309_112524.jpg (3.37 MiB) Przejrzano 3699 razy
drixster
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

Ponawiam pytanie.
czy multiborard w przerobionym sonoff sv będzie go obsługiwał .jeśli tak to jak ustawić go w konfiguracji dodawania do supli .pozdrawiam
Pico
Posty: 115
Rejestracja: czw lis 01, 2018 11:00 am

Zmontowalem dwa urządzenia na nodemcu v3. Jedno zainstalowane jest w domku letniskowym i tu pracuje na oprogramowaniu Electro Dragon. Podpięte do niego mam czujniki krańcowki w drzwiach i czujniki ruchu . Drugie urządzenie jest w domu na oprogramowaniu Relays x9 i wspólracuje z atmegą8 jako alarm. Sygnalizuje mnie dźwiekiem i diodami jaki czujnik został aktywowany. W symulacji niby wszystko działa . Tzn jak z aplikacji supli wyzwole przekaźnik który wyżwala odowiedni kanał alarmu on się aktywuje . Nie mogę powiązać czujnika w domku letniskowym do przekaźnika w domu. Próbowałem ale niestety nie działa. Ustawiam to tak. W urządzeniu nr1 usrawiam czujnik np otwarcia drzwi a w urzadzeniy 2 przekaźnik ustawiam jako otwieranie drzwi. Otwieram fizycznie czyli ręcznie drzwi to status ikonki się zmienia. Odpalam ikonkę w supli otwieranie drzwi alarm się wlącza czyli ok. Brakuje mi tylko aby po fizycznym otwarciu drzwi czyli wlamanie do domku zalączyło przekaznik co spowoduje zadziałanie alarmu w domu. Czy coś źle robię czy po prostu nie ma takiej możliwości.
Aby było jaśniej
Urządzenie nr 1 w domku letniskowym
Urządzenie nr 2 w domu
Urządzenie nr 1 soft ElectroDragon
Urządzenie nr 2 soft Relays9x.
Na nr1 wejscia skonfigurowane jako czujniki.
Na nr 2 wyjscia skonfigurowane jako przekazniki i tu podaje wyjscia sygnałów przez tranzystory do mojejej własnej roboty centralce na Atmega8 .

Czy coś źle robię czy po prostu nie ma takiej możliwości by to połaczyć ?
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

Czy można wgrać multiboard do sonoffa SV przerobionego do obsługi napędu bramy garażowe ?
ciekawy_zycia
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 06, 2019 8:35 am

Czy jest planowana opcja Multiboarda z Si7021 (i2c) , th10/16 sprzedaja z tym czujnikiem i fajnie byloby miec to w SUPLI?
Tutaj mozna znalesc przykladowy kod komunikacji po i2c esp z si7021, moze zmiana nie jest za duza i mozna byloby to umiescic ?
http://www.esp8266learning.com/esp8266- ... xample.php
Jak takze dobrze czytam wątek zwiazany z Tasmota to tam udalo sie zaimplementowac obsluge tego czujnika:
https://github.com/arendst/Sonoff-Tasmota/issues/735
I also bought five ITEAD's Si7021 sensors and noticed that those don't work with Tasmota. So, I took my logic analyzer and reverse engineered it. I can send more details later, if needed, but it looks their "one wire" protocol is quite simple. First, the host need to send 0.5ms low pulse, then go high for ~40us, and then move to tri-state (INPUT) to let the sensor send data back. The sensor sends totally 1bit+5 bytes/41 bits (MSB order). At first, the sensor sends a "start bit" that is "1". Next two bytes/16 bits are humidity with one decimal (i.e. 35.6% is sent as 356), two bytes/16 bits after that are temperature in Celsius, again with one decimal (i.e. 23.4C is sent as 234), and finally the last byte/8 bits is a checksum. When sensor sends logical "1" it pulls the line HIGH to ~75us, when it sends logical "0", it pulls the line HIGH to ~25us. There is about 40us (LOW) between HIGH pulses. Checksum is basically a (8-bit) sum of 4 data bytes. I also wrote a simple test code and got right values from the sensor without ITEAD's firmware, so, I believe my revers engineering is correct.

pytanie z innej bedzki czy pod TH10/16 mozna podalczyc 2 czujniki am2302?
Z gory dziekuje za odpowiedz.
arqiu70
Posty: 140
Rejestracja: pt sty 04, 2019 9:27 am

Cześć
Wczoraj zauważyłem "mały" problem z jednym z moich sonoffów basic (ESP8266). Wgrany soft Multiboard wersja - SONOFF BASIC, mianowicie po zaniku internetu (awaria trwała kilka godzin) ten sonoff jako jedyny ponownie nie połączył się z siecią. Czy u kogoś może wystąpiła taka sytuacja, jeśli tak to jak mam temu zaradzić?
Pozdrawiam.
alanzola
Posty: 61
Rejestracja: pn wrz 10, 2018 5:55 pm

Witam. Mam problem z softem multiboard i podłączaniem czujników DHT22. Czujnik po podłączeniu działa prawidłowo przez jakiś czas a potem znika do następnego restartu. Włącznik działa prawidłowo znika sam odczyt z czujnika. Moduł to nowy sonoff basic (z czterema pinami) ale problem ten zauwazyłęm tez na innych typach modułów np na modułach z wlutowanym ESP-12E, ESP-12F, (wemos D1 Mini) Flashowałem moduł raz działo się tak co kilkadziesiąt minut. Potem wyczyściłem flash i wgrałem jeszcze raz i tym razem moduł podziałał około 1,5 doby zanim czujnik zniknął. Czy jest coś co mogę zrobić aby DHT22 działał prawidłowo ?
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

Pytanko do twórcy multiboard.czy obsługuje on sonoffa SV przerobionego do obsługi bramy garażowe.
Zablokowany

Wróć do „Nowości”