Firmware Multiboard

Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nie ty pierwszy wgrywales html'a 🤣
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Simono
Posty: 407
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Espablo mam mały problem na TH10 (wgrany frimware dwie kompilacje wstecz chyba) z podpiety, DS18B20 ustawionym do obsługi furtki.
Tydzień chodził OK, a od dzisiaj rana w aplikacji oprócz temperatury którą mierzy i furtki pokazuje dodatkowo termometr bez pomiaru i włącznik zasilania :o . Tych dodatkowych które się pojawiły w aplikacji nie widać w cloud więc nie da się ich wyłączyć aby nie były pokazywane w aplikacji na smartfonie.
Ryrzy
Posty: 148
Rejestracja: wt lis 07, 2017 10:40 am

kurde bele... na gicie pojawil sie commit "NodeMCU_GPIO" no to ziuuu szybko firmware do plytki... a tu psikus :P nie ma na liście w pełni konfigurowalnej plytki :P

Będzie coś takiego czy to zupełnie co innego niż myślałem? :)
mihu
Posty: 159
Rejestracja: śr lut 28, 2018 6:00 pm

SONOFF TOUCH T1 EU pojedyńczy i podwójny wgrana supla tylko brakuje czujnika temperatury
ds18b20 z pullem nie wykrywa na żadnym gpio rx,tx,log,
można to sprawdzić bo czujnik ok sprawdzałem na wemos
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

@Simono spróbuj usunąć moduł w supla-cloud i pozwól mu się zarejestrować ponownie

@mihu sprawdzę to

@Ryrzy dodałem tylko nazwy pinów GPIO takie jak są w NodeMCU
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Simono
Posty: 407
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Espablo usunąłem moduł z cloud i nic to nie dało. Jak będę miał natchnienie to podejdę do niego z laptopem i zapodam mu aktualny multiboard.
Simono
Posty: 407
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Espablo mój poprzedni problem nieaktualny (inne urządzenie jakoś zmieniło albo sam zmieniłem lokalizację sam już nie wiem lokalizację). Wgrałem ostatni multiboard i niestety nie działa dioda i nie działa DS18B20 :(
Wgrałem wersję którą mam na dysku i działa wszystko ponownie poprawnie na TH10 (pobierana przeze mnie 24 listopada). Także niestety przynajmniej w przypadku TH10 w ostatnim multiboard jest coś skopane.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Poprawiłem
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Simono
Posty: 407
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Dzięki sprawdzę jak będę miał czas.
Ryrzy
Posty: 148
Rejestracja: wt lis 07, 2017 10:40 am

@Espablo

aaa chyba, że tak :)
mimo wszystko tak po cichutku, nie naciskając :P proszę rozważyć dodanie takiego uniwersalnego urzadzenia do listy NodeMCU/Wemos :P dziękuję :P
Zablokowany

Wróć do „Nowości”