Firmware Multiboard

Bobek1983
Posty: 33
Rejestracja: pn sie 27, 2018 6:05 pm

Czy udało się komuś z softem multiboard na Yunshan uruchomić przekaźnik z zewnętrznego przycisku?
Pojawiają mi się w Cloud dwie instancje relay, ale tylko jedna powoduje uruchomienie przekaźnika....
Ostatnio zmieniony ndz gru 09, 2018 6:09 pm przez Bobek1983, łącznie zmieniany 1 raz.
dogu18
Posty: 257
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:35 pm

Takie pytanie. Czy jak wejdzie nowa wersja Cloud z obsługą GH itp. to będzie trzeba wgrywać na nowo soft? Czy multiboard będzie to wspierać?
Pozdrawiam
Grzegorz Labudda
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Espablo czy problem z zanikiem wskazań z czujników dht22 po utracie połączenia dalej występuje czy może zostało to już usunięte? Czy na softach incan też jest ten problem? Bo nie wiem czy dołączać wszystko o zmieniać czy się jeszcze wstrzymać?
andrzejano
Posty: 339
Rejestracja: śr sie 30, 2017 8:47 am

Espablo pisze: czw gru 06, 2018 7:30 pm poprawiłem Sonoff Touch LED CFG
Wgrałem dzisiaj sonoff touch one nie swieci led w trybie ON.
Poprawka nie weszła.
szabel99
Posty: 60
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 10:30 am

Ja wczoraj wgrywałem do 2 szt. Sonoff Touch One i myślę, że jest tak jak powinno być. Świeci dioda podświetlająca połączenia z WiFi natomiast w trybie konfig mruga. Ty pewnie chciałbyś aby podświetlane było "kółko" pod którym jest dotyk. Sporo było dyskusji na tym forum odnośnie tych właczników i wniosek był taki, że jest to fizycznie niemożliwe. Ten element świeci gdy włącznik jest w trybie ON. W podwójnych sonoffach jest to możliwe i u mnie ten element jest podświetlany. Też chciałbym takie rozwiązanie.... ale czasmi chcieć, a móc niestety nie da się pogodzić :)
Woden
Posty: 40
Rejestracja: sob mar 10, 2018 9:17 am

szabel99 pisze: wt gru 11, 2018 4:48 pm Ja wczoraj wgrywałem do 2 szt. Sonoff Touch One i myślę, że jest tak jak powinno być. Świeci dioda podświetlająca połączenia z WiFi natomiast w trybie konfig mruga. Ty pewnie chciałbyś aby podświetlane było "kółko" pod którym jest dotyk. Sporo było dyskusji na tym forum odnośnie tych właczników i wniosek był taki, że jest to fizycznie niemożliwe. Ten element świeci gdy włącznik jest w trybie ON. W podwójnych sonoffach jest to możliwe i u mnie ten element jest podświetlany. Też chciałbym takie rozwiązanie.... ale czasmi chcieć, a móc niestety nie da się pogodzić :)
Chciałem sprostować powyższą wypowiedź. Jeżeli chodzi o podświetlenie wifi w Sonoff Touch One, to jest przecież opcja w sofcie Multiboard umożliwiająca jego wyłączenie. Przycisk jest lekko podświetlony w trybie "off", natomiast w trybie "on" świeci mocniej. Wszystko działa jak należy.
DariuszS
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 28, 2018 11:52 am

wtrącę się w dyskusję bo właśnie otrzymałem SOnoff SV ver 1.0 (z tego co widzę ma wyprowadzone GPIO 4,5,14) oraz nowego Basic - Sonoff RF R2 Power a on ma wyprowadzone GPIO2 zamiast 14 - dałoby radę uwzględnić te wersję w multiboard. Do SV chciałbym podłączyć kontaktron i wykorzystać jako sterowanie bramy a do R2 dodatkowy włącznik klawiszowy mono lub bi stabilny do obu fajnie by było też wpiąć termometr. Proszę o pomoc czy bo jestem nowy w temacie i nie wiem czy to jest do ogarnięcia :D
Lukasz_171990
Posty: 66
Rejestracja: pn gru 10, 2018 7:39 am

witam panów...mam pewien problem,podłaczylem sensor kontrakton tak jak w schemacie i dzieje sie u mnie cos takiego ze przy zblizeniu kontraktora to zalacza sie przekaznik...o cochodzi???
szabel99
Posty: 60
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 10:30 am

Woden pisze: wt gru 11, 2018 7:58 pm
szabel99 pisze: wt gru 11, 2018 4:48 pm Ja wczoraj wgrywałem do 2 szt. Sonoff Touch One i myślę, że jest tak jak powinno być. Świeci dioda podświetlająca połączenia z WiFi natomiast w trybie konfig mruga. Ty pewnie chciałbyś aby podświetlane było "kółko" pod którym jest dotyk. Sporo było dyskusji na tym forum odnośnie tych właczników i wniosek był taki, że jest to fizycznie niemożliwe. Ten element świeci gdy włącznik jest w trybie ON. W podwójnych sonoffach jest to możliwe i u mnie ten element jest podświetlany. Też chciałbym takie rozwiązanie.... ale czasmi chcieć, a móc niestety nie da się pogodzić :)
Chciałem sprostować powyższą wypowiedź. Jeżeli chodzi o podświetlenie wifi w Sonoff Touch One, to jest przecież opcja w sofcie Multiboard umożliwiająca jego wyłączenie. Przycisk jest lekko podświetlony w trybie "off", natomiast w trybie "on" świeci mocniej. Wszystko działa jak należy.
Żeby nie zaśmiecać wątku kolegi @Espablo, który zrobił kawał dobrej roboty, a jego soft mam aktualnie w większości swojego sprzętu. Pisałem w swoim wątku, że wszystko jest jak powinno być...... LED Config w Sofoff Touch One to dioda od WiFi i działa to tak jak powinno czyli może być włączona lub nie natomiast dioda od
"dotyku" czyli niebieskie kropki tworzące koło, świeci tylko kiedy włącznik jest w pozycji ON i tak jest w tym sofcie. To o czym pisałem wczoraj, czego nie można uzyskać Sonoff Touch to podświetlenie dotyku kiedy włącznik jest pozycji OFF ponieważ rozwiązanie techniczne w tym włączniku na to nie pozwalają (co na przykład działa w Sonoff Touch Dual i mnie osobiście bardziej to odpowiada niże podświetlenie diody WiFi). Poniżej zdjęcie dwóch świecących elementów w Sonoff Touch One żeby uporządkować dyskusję. LED Config - dioda podświetlająca WiFi, "Dotyk" dioda, która świeci tylko i wyłącznie w pozycji ON włącznika.
Załączniki
Sonoff touch.jpg
Sonoff touch.jpg (27.48 KiB) Przejrzano 2926 razy
adamwro25
Posty: 41
Rejestracja: ndz mar 04, 2018 1:25 pm

Witam

Espablo:

mam problem z Yunshan - po podpięciu krańcówki (kontaktron na przewodzie ~2,5m) do RX - po zaniku WIFI moduł nie wstaje - po odpięciu krańcówki i zaniku WIFI działa wszystko dobrze.

problem zauważyłem dla Multiboard i InCan easy
Zablokowany

Wróć do „Nowości”