Firmware Multiboard

Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

<<<Ten firmware nie jest już rozwijany. Te same funkcje posiada GUI-Generic >>>

Przedstawiam nowy firmware Multiboard. Teraz już nie trzeba szukać dopasowanej kompilacji do modułu. Przy pierwszym uruchomieniu sam ustawiasz sobie na jakim module ma pracować. Ustawienia GPIO śą już zaprogramowane w tej kompilacji dla kilku sonoffów, inCan, Yunchan itp. W miarę możliwości lista modułów będzie się powiększać. W tym momencie jest już większość z oficjalnych źródeł oraz kilka podpatrzonych przykładów od @Zybiego np Sensors x8.

UWAGA! Zalecane wykonanie erase flash modułu przed wgraniem tego softu.

Pierwsze uruchomienie
1. Po wgraniu softu do modułu i zresetowaniu, układ zaczyna rozgłaszać sieć SUPLAXXXXXX. Czasem trzeba poczekać nawet 1 min zanim sieć pojawi się w dostępnych na komputerze. Jest to normalny objaw. Jeśli jest to ESP-12 miga niebieska dioda. Łączymy się z tą siecią - nie trzeba hasła.
2. Uruchamiasz przeglądarkę i zamiast adresu strony wpisujesz http://192.168.4.1/. Na początek trzeba wybrać na jakim sprzęcie będzie pracował ten firmware. W tym momencie nie działają żadne przyciski, przekaźniki i diody CFG. Zapisujemy ustawienia.
Ekran początkowy
Ekran początkowy
multiboard.jpg (53.83 KiB) Przejrzano 52315 razy
3. Następnie trzeba zresetować moduł i ponownie się z nim połączyć. W tym momencie moduł wyświetli już wszystkie potrzebne ustawienia. Jeśli dany moduł posiada diodę LED CFG to w tym momencie dopiero zaczyna migać. - TEN PKT JEST NIE AKTUALNY :D

Firmware obsluguje
1. Czujniki temperatury - 3 możliwe warianty DS18B20, DHT11, DHT22.
2. Przyciski w trybie monostabilny mamy do wyboru tylko włącznik światła i włącznik zasilania.
3. Przyciski w trybie bistabilnym mamy do wyboru wszystkie możliwe opcje sterowanie przekaźniki em np. gate, brama itp.
4. Wejścia typu Sensor - krańcowki, kontaktrony.
5. Możliwy wybór rodzaju sterowania przekaźnikiem. Stanem wysokim lub niskim (LOW LEVEL).
6. Prawie dowolna możliwość wykorzystania dostępnych pinów takich jak TX (GPIO01) i RX (GPIO03) jako dodatkowy sensor, czujnik temp, przekaźnik i button. W tym momencie można używać tylko jeden czujnik DHT i jeden czujnik DS18B20 w tym samym czasie.

UWAGA! Większość modułów Sonoff bez przeróbek podaje na wyjściu 230V i nie nadają się do sterowania ryglami domofonów, bram wjazdowych, garażowych itp. Jeśli moduł nie jest przerobiony można sterować tylko światłem lub gniazdkami sieciowymi 230V. Wgrywasz na własną odpowiedzialność.


Jeżeli moduł był już zarejestrowany w supla-cloud, to po każdej zmianie na stronie konfiguracyjnej modułu (np. dodanie czujnika temp.) powinno się usunąć moduł z supla-cloud. Nie wykonanie tej czynności może spowodować że moduł nie zaloguje się do supla-cloud i będzie powoli migal diodą.

Jeśli pojawią się jakieś nowe moduły to będę starał się uzupełniać listę. Zapraszam wszystkich do testowania i zgłaszanie poprawek.
Link do pobrania https://github.com/Espablo/SUPLA_Firmware

Jeśli będą jakieś problemy z wgrywaniem tego softu to proponuję najpierw przeczytać FAQ

Dołożyłem
- na zadeklarowanych GPIO jako pomiar temperatury, program potrafi wykryć rodzaj podłączonego czujnika. Jeśli Podczas rejestrowania modułu w supla-cloud program wykryje czujnik na GPIO, to automatycznie dodaje kanał pomiarowy.
- automatyczne odświeżanie strony po wyborze danego modułu. Nie trzeba już resetować modułu i łączyć się z nim ponownie.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

:D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

a po testach, fajnie byłoby aby to trafiło na www.supla.org do sekcji POBIERZ jako oficjalny uniwersalny soft - bo uprościło by to znacznie wielu użytkownikom instalację supli (nie każdy chce , ma czas, grzebać po forum i prosić się usera Zybi lub innego usera, o jakieś kompilacje pod konkretny sprzęt).

Ale nie wiem czy to wogóle możliwe od strony licencji, praw, .... żeby to trafiło an www.supla.org :)

super robota :)
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Będzie działać z tym touch'em?
Screenshot_20180926-120822.png
Screenshot_20180926-120822.png (487.51 KiB) Przejrzano 52202 razy
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

wsosniak pisze: śr wrz 26, 2018 9:51 am a po testach, fajnie byłoby aby to trafiło na www.supla.org do sekcji POBIERZ jako oficjalny uniwersalny soft - bo uprościło by to znacznie wielu użytkownikom instalację supli (nie każdy chce , ma czas, grzebać po forum i prosić się usera Zybi lub innego usera, o jakieś kompilacje pod konkretny sprzęt).

Ale nie wiem czy to wogóle możliwe od strony licencji, praw, .... żeby to trafiło an www.supla.org :)

super robota :)
Z mojej strony nie ma żadnych problemów :)
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Gucio2607. pisze: śr wrz 26, 2018 11:19 am Będzie działać z tym touch'em?
Nie wiem, ale jak mi podasz jaką ma pinologię to sprawdzę. Jeśli nie pasują do SONOFF_TOUCH_TRIPLE to zawsze mogę dodać ten moduł do kompilacji.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Jestbw drodze do mnie..jak przyjdzie to wgram i zobaczymy
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Espablo pisze: śr wrz 26, 2018 11:23 am
Gucio2607. pisze: śr wrz 26, 2018 11:19 am Będzie działać z tym touch'em?
Nie wiem, ale jak mi podasz jaką ma pinologię to sprawdzę. Jeśli nie pasują do SONOFF_TOUCH_TRIPLE to zawsze mogę dodać ten moduł do kompilacji.
Jeszcze nie wgrałem do niego żeby przetestować ten soft ale do końca tygodnia jest szansa :).
Co do pinologi to jest typowa jak we wszystkich touch
dotyki gpio0, 9 i 10
wyjścia 12, 5 i 4
led na 13
w niektórych pojawia się S1 to jest reset
Pozdrawiam
Wojtek
PioKar
Posty: 411
Rejestracja: czw maja 03, 2018 5:56 am

Witam.
Tak informacyjnie.
Miałem wolnego sonoff basic.
Wgrało się i przekażnik klika a DS pokazuje temperaturę.
Dziękuję i pozdrawiam.
okos
Posty: 71
Rejestracja: śr lip 13, 2016 6:18 am

Świetna informacja zważywszy na to, że zniknęła kopia softów Zibiego do której Przemek podał linka
Zablokowany

Wróć do „Nowości”