Firmware Multiboard

tcp
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

Espablo pisze: pt sie 07, 2020 9:58 am Ja nie znam softów od Zybiego i nie wiem jak się powinien zachowywać.

Ten soft który podałem jest na tyle uniwersalny, że może wykorzystać wszystkie pin jakie są dostępne na esp8266 i to w dowolnej konfiguracji. Jest zabezpieczony przed przypadkowym przypisaniem tego samego GPIO do różnych funkcji.
Mozna:
- ustawić kilka ds18b20 na jednym GPIO.
- ustawić kilka czujników DHT.
- ustawić przyciski mono i bistabilne reagujące na wciśnięcie lub na puszczenie
Zachęcam do testowania.
Super dzięki. Potestuje.
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

Espablo pisze: pt sie 07, 2020 8:41 am Wgraj to co podałem wcześniej.
Na razie nie uzupełniaj danych supla i WiFi.
Wejdź w ustawienia przekaźników sonoff SV ma 1 przekaźnik więc ustaw ilość na 1 i zapisz potem ustaw przekaźnik na GPlO12 - Zapisz.
Ten sonoff ma chyba wyprowadzone 3 GPIO. Z tego co znalazłem w internecie to są to GPIO 4, 5 i 14.
Wejdź w ustawienia przyciski i ustaw ilość czujników otwarcia na 1 - Zapisz. Ustaw ten czujnik np na GPIO14 i zapisz. Do niego będziesz podłączał kontaktron
W tych samych ustawieniach ustaw sobie 1 przycisk np na GPIO4 tym przyciskiem będziesz załączał otwieranie i zamykanie bramy.
Zapisz i wróć do strony głównej. Wprowadź dane supla i WiFi zapisz. Sonoff powinien się teraz sam zresetowac. Jeśli masz w supla cloud aktywowane rejestracja nowych modułów to powinien się on tam już pojawić. Ustaw sobie przekaźnik jako sterowanie bramy a czujnik jako czujnik otwarcia tej bramy.
Gotowe.
Jest szansa aby wybrać w sofcie czy ma sterować przekaźnikami w stanie wysokim czy niskim? To samo tyczy się InCan 🙂
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Jeszcze nie
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

Espablo pisze: pt sie 07, 2020 12:59 pmJeszcze nie
A planujesz taka możliwość? W tej chwili przekaźniki pracują odwrotnie do zadanego stanu 🙂
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Tak
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

@Espablo wracając do inCan-a.
 Tu "zakradł" się mały  bug :
 https://github.com/SUPLA/supla-espressi ... nCan.c#L70

Powinno być :
B_RELAY1_PORT;
a nie 2.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Patryk pisze: pt sie 07, 2020 9:24 pm @Espablo wracając do inCan-a.
 Tu "zakradł" się mały  bug :
 https://github.com/SUPLA/supla-espressi ... nCan.c#L70

Powinno być :
B_RELAY1_PORT;
a nie 2.
Masz rację
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
opuncja21@wp.pl
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 01, 2020 7:26 pm

Wrzuciłem do ESP8266 soft Multiboard i skonfigurowałem go do sterowania roletą. Mam dwa pytania.
- pierwsze dotyczy przekaźników. Mam takie od arduino, sterowane stanem niskim i po skonfigurowaniu w multiboard stanu niskiego na wyjściach, zauważyłem że po podłączeniu zasilania przekaźniki „klapną” na chwile oba równocześnie co może byś bardzo szkodliwe dla silnika rolety. Czy jak zmienię (lub przerobię) przekaźniki na takie sterowane stanem wysokim tego efektu się pozbędę?
- drugie pytanie, chciałem wyprowadzić do skrzynki rolety czujnik temperatury. Kupiłem już DHT11, lecz niestety nie działa on prawidłowo z obecna wersją Mulitiboard (pokazuje się temperatura ponad 700 stopni C). Czujnik mam dobrze podłączony bo sprawdzałem na inCan i działa. Czy jak kupię i zamienię na czujnik DS18B20 problem zniknie?
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Zdecydowanie działa to lepiej jak sterujesz stanem wysokim. Nie ma efeku klapania przekaźników przy starcie.
Na nowym Multiboard nie będzie już takich problemów z czujnikami.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
opuncja21@wp.pl
Posty: 16
Rejestracja: sob sie 01, 2020 7:26 pm

OK. W takim razie przerabiam przekaźniki. A przewidujesz kiedy możemy się spodziewać nowej wersji Mulitiboard?
Zablokowany

Wróć do „Nowości”