Firmware Multiboard

Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

jak na tym sofcie wprowadzić sonoffa 4ch pro w tryb konfig?? Które to jest GPIO0 wciskam i przytrzymuje przycisk od kanału pierwszego i nic wciśnięcie go 10x też nic nie daje.

Czy ktoś może używa sonofa 4ch na tym sofcie jako sterowania do bramy z podłączonym czujnikiem? Jeśli tak czy miał z tym jakieś problemy? Chodzi mi o to czy zaobserwował np. samoczynne otwarcie bramy po utracie zasilania czy rozłaczeniu z serwerem?
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Ok, w tryb konfig wprowadziłem, myślałem że obejdzie się bez rozkręcania ale jednak nie. Tylko czemu przy używaniu przycisków na sonoffie przekaźniki się załączają i odrazy wyłączają czy tak ma być?? I co oznacza opcja relay flag?? Mimo ustawiania na TX sensora czujnik otwarcia i tak nie działa czy trzeba to jakoś inaczej podłączać niż TX i GND??
Awatar użytkownika
pilcu
Posty: 203
Rejestracja: pt sty 11, 2019 9:49 am
Lokalizacja: Wrocław

Dotarł do mnie Sonoff w nowej wersji na ESP8285 z modułem RF. Wgrałem Multiboard, wybrałem S2X, udało się połączyć , wszystko z apki da się sterować.
Problem jest z pilotem RF, paruje się z Sonoffem, po klikaniu pilota, dioda zapala się na czerwono więc jest dobrze sparowany ale przekaźnik nie przełącza się.
Czy ktoś miał taki problem? Proszę o pomoc.
tcp
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

Witam,

Mam pytanko, czy Multiboard obsługuje płytkę Sonoff SV ? Chciałem wgrać do obsługi bramy i DS i kontraktonu. Ewentualnie co wybrać w zamian. A może jakiś inny soft polecacie.
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

Witam dlaczego na multiboard nie działa mi czujnik temperatury 18b20.
muchac35
Posty: 121
Rejestracja: wt sty 01, 2019 1:15 pm

Posiadam sonoff dual ten starszy (nie R2) czy Firmware Multiboard będzie obsługiwało ten sprzęt?
Wgrałem Firmware Multiboard wybierając dual R2 niestety przekaźniki nie działają jest jakiś sposób aby działały (oryginalnego softu niestety nie wgrałem) :(
maras
Posty: 75
Rejestracja: pt sty 26, 2018 10:10 am

Mam problem po wgraniu softu Multiboard nowy sonoff z esp8285 nie wstaje. Stare wersje softowe wchodzą normalnie.
Ustawiam tak jak podane: CrystalFreq 26M, SPI SPEED 40MHz, FLASH MODE DOUT, BAUDRATE 115200, FLASH SIZE 8Mbit (1MByte)
multiboard_1024_dout_eagle.flash.bin-------->0x00000
multiboard_1024_dout_eagle.irom0text.bin---->0x40000

Brakuje mi tu trzeciego pliku esp_init_data_default.bin---------------------------> 0xFC000
próbowałem też wgrywać z tym trzecim który skopiowałem sobie z innego katalogu nic to nie daje.

Testowałem na FLASH_DOWNLOAD_TOOLS_v2.4_150924, NodeMCU ESP8266Flasher i przed każdym wgraniem softu zawsze wgrywam blank_1MB.
Awatar użytkownika
pilcu
Posty: 203
Rejestracja: pt sty 11, 2019 9:49 am
Lokalizacja: Wrocław

pilcu pisze: czw sty 17, 2019 3:37 pm Dotarł do mnie Sonoff w nowej wersji na ESP8285 z modułem RF. Wgrałem Multiboard, wybrałem S2X, udało się połączyć , wszystko z apki da się sterować.
Problem jest z pilotem RF, paruje się z Sonoffem, po klikaniu pilota, dioda zapala się na czerwono więc jest dobrze sparowany ale przekaźnik nie przełącza się.
Czy ktoś miał taki problem? Proszę o pomoc.
Problem rozwiązany, jest soft, który działa i nie "przeszkadza" RF.
mafialoso
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 03, 2017 7:44 pm

Witam, czy soft multiboard odsługuje dwa czujniki otwarcia bramy? Otwarty\ zamknięty i czujnik pośredniego otwarcia? Jeśli tak to w które Gpio podłączyć pośredni czujnik otwarcia w sonoff Basic. Pierwszy mam podpięty w gpio14.
roman0027
Posty: 12
Rejestracja: śr paź 24, 2018 6:30 pm

w
Ostatnio zmieniony pn sty 21, 2019 9:20 pm przez roman0027, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany

Wróć do „Nowości”