ESP8266 Primary GUI

Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

fracz pisze: pn lip 15, 2019 5:31 pm Próbujemy uporządkować soft tworzony w tym wątku i dołączyć go do oficjalnego repo. Po nałożeniu kodu z pierwszego posta w tym wątku na aktualną wersję "oficjalną" mamy takie zmiany: https://github.com/fracz/arduino/commit ... e6fb0401ec

Poza tym że wersja z tego wątku nie zawiera nowych typów czujników (co jest wynikiem "kopiuj wklej" przeze mnie) - nie widze tam nigdzie tego nowego "GUI". Czy ono zostało zaimplemenotwane poza biblioteką SuplaDevice? Jeśli tak to dlaczego?
GUI specjalnie nie jest dodane do biblioteki SuplaDevice, żeby jej nie zaśmiecać.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Espablo pisze: wt lip 16, 2019 8:57 pm
fracz pisze: pn lip 15, 2019 5:31 pm Próbujemy uporządkować soft tworzony w tym wątku i dołączyć go do oficjalnego repo. Po nałożeniu kodu z pierwszego posta w tym wątku na aktualną wersję "oficjalną" mamy takie zmiany: https://github.com/fracz/arduino/commit ... e6fb0401ec

Poza tym że wersja z tego wątku nie zawiera nowych typów czujników (co jest wynikiem "kopiuj wklej" przeze mnie) - nie widze tam nigdzie tego nowego "GUI". Czy ono zostało zaimplemenotwane poza biblioteką SuplaDevice? Jeśli tak to dlaczego?
GUI specjalnie nie jest dodane do biblioteki SuplaDevice, żeby jej nie zaśmiecać.
GUI wg mnie "zorganizowane" jest na plikach w pełni profesjonalnie. Jak już wcześniej pisałem tak powinno się pisać oprogramowanie. Każdy plik z kodem ma swoje zadanie. Jest plik odpowiedzialny za definicje pinow , czujników. Jest z kodem który robi grafikę i wygląd gui itd. Nie trzeba wtedy kopać w setkach linii kodu. Chce zmienić jakąś funkcję- edytuj plik za nią odpowiedzialny w którym jest .
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Szkoda, że nie ma takiej instrukcji do Supli. Krok po kroku, czytelnie i wszystko działa.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jest wiele instrukcji do Supli krok po kroku chociażby na majsterkowo.pl.
Poszukaj trochę.
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Szukałem, lecz brak jasnych informacji, która biblioteka jest stosowana, jest nazwa lecz bez linka.
Są bardzo ogólne i wiele niekompletnych. Ciągle problemy z brakiem metod w klasa bądź konfliktach bibliotek.
Przydałaby się od początku do końca jak uruchomić suplę na NodeMCU.
Najgorzej zacząć, podłączyć pierwsze urządzenie do supli z własnym kodem. Potem to już zastosowanie wiedzy zdobytej przy pisaniu kodu dla arduino.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zauważ, że zwykle pisze się tu szukając pomocy gdy coś nie działa. Użytkownicy raczej się nie "chwalą", że coś się udało uruchomić.
Stąd wrażenie, że większości nie działa.
Rzeczywistość jest taka, że ilość forumowiczów to tylko promil wszystkich użytkowników Supli i realnej większości "działa".
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem.
Są rożne tematy na forum, zdecydowana większość dotyczy poszukiwania odpowiedzi na pytania.
Pisałem z cichą nadzieją, że może jest jakiś tut., do którego nie dotarłem i społeczność zarejestrowana na forum wskaże mi adres.

Przy okazji co może być przyczyną poniższego kodu? Skąd pobrać bibliotekę pod NodeMCU v3?

Kod: Zaznacz cały

UWAGA: biblioteka SuplaDevice działa na architekturze(/architekturach) (avr) i może nie być kompatybilna z obecną płytką która działa na architekturze(/architekturach) (esp8266).
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie uraziłeś. Wyjaśniam tylko.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

uchnast.michal pisze: pt lip 19, 2019 12:08 pm Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem.
Są rożne tematy na forum, zdecydowana większość dotyczy poszukiwania odpowiedzi na pytania.
Pisałem z cichą nadzieją, że może jest jakiś tut., do którego nie dotarłem i społeczność zarejestrowana na forum wskaże mi adres.

Przy okazji co może być przyczyną poniższego kodu? Skąd pobrać bibliotekę pod NodeMCU v3?

Kod: Zaznacz cały

UWAGA: biblioteka SuplaDevice działa na architekturze(/architekturach) (avr) i może nie być kompatybilna z obecną płytką która działa na architekturze(/architekturach) (esp8266).
W manager płytek wybierz esp8266 , zainstaluj 2.4.2. Lub pobierz z tematu ArduinoIDE pierwszy wątek.

Błąd/komunikat nieistotny.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
superprzemo
Posty: 64
Rejestracja: czw maja 09, 2019 6:52 am

Skąd mogę pobrać najbardziej aktualną paczkę Primary_GUI?
Na stronie pierwszej jest chyba pierwsza wersja, bez wszystkich późniejszych poprawek.

Czy przed wgraniem skompilowanego projektu do ESP8266 należy przed tym wyczyścić flash?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”