ESP8266 Primary GUI

Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Ponieważ nie mam dostępu do komputera z linuxem, postanowiłem trochę podziałać w Arduino IDE. Dzięki kolegom @wojtas567 i @Duch__ powstała ta wersja.
primary_gui.jpg
primary_gui.jpg (39.66 KiB) Przejrzano 13639 razy
Nie ma tu żadnych wodotrysków. Jest to jakby baza wyjściowa do bardziej zaawansowanych kompilacji.
Teraz co się tutaj znajduje:
  • GUID - jest generowane podobnie jak w w oficjalnej wersji. Potrzebna jest biblioteka ESP8266TrueRandom"
  • Jeśli nie ma danych do sieci Wi-Fi to moduł przechodzi automatycznie w tryb konfiguracji i rozgłasza sieć Wi-Fi. Nie potrzeba hasła do logowania się na tą sieć. Można to oczywiście zmienić definiując CONFIG_WIFI_PASSWORD,
  • Dodałem obsługę przycisków fizycznych mono i bistabilnych. Zmodyfikowałem do tego trochę SuplaDevice. Teraz dodaje się to tak łatwo jak przekaźniki i termometry (przykłady w pliku Primary_GUI.ino),
  • Różne kolory GUI dla tryby normalnego i konfiguracyjnego,
  • Dodana LED CONFIG,
  • Tryb konfiguracji to 2 x reset tak jak w oryginalnej wersji. Jeśli jest to ESP-12 to powinna migać szybko niebieska dioda,
  • Możliwa aktualizacja po Wi_Fi.
Sugerując się wpisem viewtopic.php?p=30729#p30729 kolegi @Duch__ zmieniłem wielkości wpisywanych haseł ale można samemu modyfikować te wielkości definiując MAX_PASSWORD itp. Muszę jedna dodać, że nie zgadzam się co do widoczności haseł i pozostawiłem po swojemu. Założyłem, że jak moduł emituje sieć bez zabezpieczeń to lepiej jak hasła są ukryte, a widoczne tylko po zalogowaniu się na moduł. Wszystkie potrzebne modyfikacje można zmienić w pliku supla_settings.h.

Dołączyłem zmodyfikowany SuplaDevice oraz ESP8266TrueRandom, jakby ktoś szukał. Sprawdźcie jak wam to działa i życzę miłej zabawy przez święta.
Przed wgraniem zalecam zrobić erase flash.
Załączniki
Primary_GUI.rar
(75.4 KiB) Pobrany 1194 razy
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Espablo na to chyba wszyscy Arduinowcy czekali :)
Zaraz wgrywam i do dzieła
Dziękuję za twój WIELKI nakład pracy.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Dorzuciłem temat do bazy linków:

viewtopic.php?f=23&t=4160#p31613
Obrazek
daniel
Posty: 34
Rejestracja: czw lut 15, 2018 7:29 am

Wielkie dzięki Espablo. Swego czasu prosiłem jednego z naszych forumowych kolegów o udostępnienie kodu (viewtopic.php?p=23785#p23785). Niestety bez skutku. Twoja postawa jest właściwa. W między czasie opracowałem własne "chałupnicze" rozwiązania. Też wykorzystałem ESP8266TrueRandom do generowania guid. Na pewno skorzystam z kilku twoich pomysłów. A jak już uklecę coś w miarę sensownego też się z Wami podzielę. Niestety z braku czasu jeszcze trochę to potrwa...
Jescze raz dzięki i Wesołych Świąt!!!
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Dlatego nie dodałem żadnego linku do bazy do tematów ZIBIEGO bo nie wiadomo kiedy się znów obrazi i wszystko pokasuje.
Obrazek
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Duch__ pisze: pn gru 24, 2018 12:52 pm Dlatego nie dodałem żadnego linku do bazy do tematów ZIBIEGO bo nie wiadomo kiedy się znów obrazi i wszystko pokasuje.
@Duch ja się wcale nie obraziłem, po prostu nie życzono sobie moich kompilacji bez kodów źródłowych więc się dostosowałem.
Teraz tylko testuję.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Zybi pisze: pn gru 24, 2018 1:33 pm @Duch ja się wcale nie obraziłem, po prostu nie życzono sobie moich kompilacji bez kodów źródłowych więc się dostosowałem.
Teraz tylko testuję.
Mnie się wydaje, że bardziej chodziło o kompilacje z ChipID niż o kody źródłowe.
Bez Twojej pomocy pozostaje nam wymyślanie koła od nowa.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Moje kompilacje, do których podawałem linki, ba nawet cały katalog na Github-ie nie miały chipID.
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Jak tak bardzo lubisz generować CHIP ID to mogę póścić SPAM w postaci:

Poproszę o generację softów dla następującej liczby modułów adresów z zakresu 00:00:00:00:00:00 do FF:FF:FF:FF:FF:FF, dla wszystkich twoich softów. Akurat tak się składa że mam moduły które mieszczą sie w tym zakresie. Myślę że nie odmówisz, bo do tej pory nie odmawiałeś nikomu. Każdy soft poproszę w osobnym pliku żeby mi się nie pomylił na PW. Jeszcze nie wiem który zastosuje...
Obrazek
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Spam ląduje w koszu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”