Integracja z Asystentem głosowym Amazon Alexa

User avatar
pzygmunt
Posts: 18354
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Rem125
Posts: 125
Joined: Mon Mar 26, 2018 3:00 pm

Post

Tak wiem noszę się z zakupem od ponad roku. Tylko w tedy Alexa nawet polskiego radia nie odtwarzała. Ale teraz jak już jest integracja "Alexa" i "Supla" to w sumie najważniejsze oraz "BroadLink" i Polskie Radia to już niedługo Alexa zadomowi się u nas

Tylko jakoś brak chęci do nauki angielskiego. A było tak pięknie z google now - komendy wydawało się po polsku. No ale było minęło.
User avatar
o_rany
Posts: 275
Joined: Wed Nov 14, 2018 5:32 pm
Location: Sosnowiec

Post

Nie doczytalem ze masz tylko apke. W telefonie mozesz wydac komende aby zrobil cos na innym urzadzeniu no. Dot.
U mnie jest to zrealizowane w taki soosob ze na jednym pietrze mam kilja glisnikow w pokojach podlaczonych do jednego dot'a- taki radiowęzeł. Jeslu jestem w pokoju oddalonym od urzadzenia (dot) to w apce wydaje komendy typu " play rmf fm radio on XXX" gdzie xxx to nazwa danego dota.
Zaczela sie ostra walka google vs amazon vs apple o rynek w usa. Urzadzenia tanieja i bedzie coraz lepiej dla klienta.
Rem125
Posts: 125
Joined: Mon Mar 26, 2018 3:00 pm

Post

ale RMF FM NEWS na telefonie czy tablecie działa bez problemu i nie potrzebuję DOT-a
Polun1
Posts: 3
Joined: Fri Jun 22, 2018 2:21 pm

Post

Świetna integracja Alexy z SUPLA.
Troszkę pokombinowalem ale dość szybko ogarnąłem jak to działa.
Na początku świrowałem ale po chwili załapałem że wystarczą 3 słowa do otwarcia rolety bądź całej grupy rolet.
Alexa...nazwa danej rolety...i od 0 do 100 %
Rewelacja...Tylko ,że po angielsku.Nie wiem czy język polski jest już dostępny.A no i wszystko rozkminiłem nie będąc nawet na miejscu w Polsce.Ale po monitoringu i aplikacji SUPLA wiem,że działa w 100%.Jak dla mnie czary.Pomyśleć że kilka lat temu nawet Internetu nie było.
User avatar
Vallhalen
Posts: 163
Joined: Mon Dec 10, 2018 9:25 am
Location: Rumia

Post

Rem125 wrote: Thu Jan 31, 2019 12:00 pm Tak wiem noszę się z zakupem od ponad roku. Tylko w tedy Alexa nawet polskiego radia nie odtwarzała. Ale teraz jak już jest integracja "Alexa" i "Supla" to w sumie najważniejsze oraz "BroadLink" i Polskie Radia to już niedługo Alexa zadomowi się u nas

Tylko jakoś brak chęci do nauki angielskiego. A było tak pięknie z google now - komendy wydawało się po polsku. No ale było minęło.
JAk było mineło, jak do konca przyszłego tygodnia będzie integracja z asystentem?
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
Rem125
Posts: 125
Joined: Mon Mar 26, 2018 3:00 pm

Post

Ale będzie po Polsku? Tak jak było do tej pory.
User avatar
pzygmunt
Posts: 18354
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Rem125 wrote: Mon Feb 04, 2019 5:07 pm Ale będzie po Polsku? Tak jak było do tej pory.
Gdzie Ty widziałeś Alexę w wersji PL? to raz, a dwa to nie zależy od nas tylko od Amazona....
Rem125
Posts: 125
Joined: Mon Mar 26, 2018 3:00 pm

Post

Nie miałem na myśli "Alexa" - od Amazon tylko asystenta google ale teraz obejrzałem filmik i widzę że jest taka możliwość.
wsosniak
Posts: 726
Joined: Sat Jun 02, 2018 8:02 am

Post

@michael w wątku "Powiadomienia na smartfonie" podsunął nam rozwiązanie powiadomień o zdarzeniach otwarcia/zamkniecia bram z wykorzystaniem alexa. Zainstalowałem sobie alexa i sprawdziłem jak te powiadomienia działają i przy tej okazji porównałem sobie też jak alexa się ma do google home, i rzeczywiście ta integracja alexa jest na dużo wyższym poziomie niż google home. Alexa oprócz tego co widzi google home , widzi też rolety, czujniki temperatury, czujniki otwarcia bram. Stworzyłem sobie grupę KITCHEN do testów , wrzuciłem tam 3 rolety, dwa czujnik temperatury, czujnik otwarcia bramy (wiem ze to bez sensu :) w kuchni mieć bramę ), włączniki swiatła i mogę zapytać/powiedzieć (czego nie mogę w google home):
1) What is the current temperature in the kitchen? odpowiedz : "The Average temperature of kitchen is xxx" - super ! no bo wrzuciłem do kuchni dwa czujniki. Jak się zapytam o konkretny czujnik po nazwie to mi powie dokładną temperaturę tego czujnika do ....3 miejsc po przecinku :) no aż tak dokładnie to nie potrzebuję :)
2) Is the main gate opened ? odpowiedź : "Main gate is closed"
3) open XXXX to 50% (gdzie XXXX to nazwa pojedynczej rolety). Odpowiedź "Ok" - krótko i na temat :) i jedna roleta otwiera sie do połowy
4) open the kitchen to 50%. Odpowiedź "Ok" i 3 rolety otwieraja się do połowy (nawet routines do tego nie trzeba tworzyć !)
5) close the kitchen - nie działa , być moze dlatego że do kuchni wrzuciłem urządzenia różnego typu i alexa się pogubiła.
6) ale za to : close the kitchen to 100% - ładnie działa i zamyka wszytskie rolety w kuchni

Jedyną rzeczą ktorej nie widać w alexa (ale też nie widać tego w google home) są urządzenia supli ustawione w cloud jako gate , automaty schodowe, furtki .... czyli te ktore automatycznie po jakimś czasie się wyłączają same. Ale i tak na tą chwilę to jest przepaść pomiedzy alexa i google home .
Ja poszedłem w głośniczki google home mini :( i mam taką nadzieję że za jakiś czas google dogoni alexa :)

Return to “Nowości”