SateLinksForSupla - integracja Satela z Suplą przez linki

Kaowiec
Posty: 78
Rejestracja: śr lip 26, 2017 8:15 am
Lokalizacja: Czernichów

Rozwiązanie powstało ponieważ uparłem się na integrację Supli z Satelem.

Program początkowo działał też z Tasmota (fragmenty zostały w kodzie), ale teraz jest idealny do "linków bezpośrednich" lub (przede wszystkim) scen ze Skryptów @fracza.

Realizuje proste funkcje - po zmianie stanu wyjścia - wywołuje zaprogramowany link.
Można np używać do: gdy czujka X jest naruszona wywołaj scenę Y... zresztą tutaj ograniczeniem jest nasza wyobraźnia :)

Jak to uruchomić?

Dla raspberry (można na dowolnej platformie z zainstalowanym node.js)
Rozpakuj i skopiuj do wybranego katalogu. Edytuj plik satel.js (począwszy od linii 144 - wklej własne linki). Wejdź do katalogu, w którym masz skopiowanie w.w. pliki i wydaj polecenie:

Kod: Zaznacz cały

node satel.js
Oczywiście najpierw musisz mieć node :)

Tyle.

Wcześniej warto zapoznać się z tematem:viewtopic.php?f=11&t=3637 zwróć uwagę zwłaszcza na włączenie integracji na centrali.
Instalacja Node na raspberry (ja robiłem zgodnie z tym poradnikiem):https://github.com/nfarina/homebridge/w ... stall-node

Na chwilę obecną program potrafi tylko czytać zmiany na wyjsciach. Miałem plan na pożądne przygotowanie, razem z plikiem konfiguracyjnym, ale z braku czasu i umiejętności odkładam to "na kiedyś"- zwłaszcza, że u mnie działa... - może ktoś z Was się tym zajmie.

(Idea zaczerpnięta z technica.worpress.pl)
Załączniki
SatelLinksForSupla.rar
SatelLinksForSupla ver. 0.0001
(2.77 KiB) Pobrany 186 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”