Integracja z Asystentem głosowym Google Home

Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Sk_uter pisze: czw lut 25, 2021 11:09 pm Czy idzie jakoś GH ustawić, aby móc sterować Suplą z zablokowanego telefonu?
U mnie w ustawieniach voice match jest coś takiego że uruchamiaj asystenta nawet na zgaszonym ekranie ale już do otwarcia bramy muszę odblokować telefon dlatego mam uruchomioną funkcje Smart Unlock jak jestem np. Podpięty pod samochód, słuchawka bluetooth, geolokalizacja itp. To telefon jest odblokowany i GA wykonuje komędy.
Kuba.DeX
Posty: 33
Rejestracja: wt lut 02, 2021 4:00 pm

Mmof pisze: pt lut 26, 2021 4:53 am
Sk_uter pisze: czw lut 25, 2021 11:09 pm Czy idzie jakoś GH ustawić, aby móc sterować Suplą z zablokowanego telefonu?
U mnie w ustawieniach voice match jest coś takiego że uruchamiaj asystenta nawet na zgaszonym ekranie ale już do otwarcia bramy muszę odblokować telefon dlatego mam uruchomioną funkcje Smart Unlock jak jestem np. Podpięty pod samochód, słuchawka bluetooth, geolokalizacja itp. To telefon jest odblokowany i GA wykonuje komędy.
To jest kwestia samego GA, przy uruchomionym voice mach na zablokowanym telefonie kiedy powiem "otwórz garaż" czy "zapal światło w sypialni" to odpowiada "ok, ale najpierw odblokuj telefon" :)
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

No właśnie o to mi chodziło, ale czytałem już, że voice match nie odblokowuję całkowicie telefonu, więc tego nie da się ominąć niestety.
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Sk_uter pisze: pt lut 26, 2021 10:20 pm No właśnie o to mi chodziło, ale czytałem już, że voice match nie odblokowuję całkowicie telefonu, więc tego nie da się ominąć niestety.
Ale jest coś takiego jak funkcja Smart Unlock (Inteligentne odblokowanie) ja mam ustawioną lokalizację dom jest odblokowany połączenie Bluetooth z samochodem lub słuchawką oraz kontakt z ciałem raz odblokowuję i jest odblokowany cały czas chyba że go zablokuje ręcznie, czy później jest na uchwycie w samochodzie czy w kieszeni zawsze wszystko mi działa i nie muszę odblokowywać.
Marcopl
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 10, 2021 8:05 pm

Czy jest jakiś sposób aby uruchomić sterowanie przez GH za pomocą SBW-02 bez podpiętych czujników otwarcia/zamknięcia?
W Cloud widzę otwórz i zamknij ale nie uruchamiają bram.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Bez tego nie będzie działać. Musisz podłączyć czujnik w postaci np. kontaktronu lub podłączając SBW do automatyki pod wyjście sygnalizujące otwarcie.
MarkS_01
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 28, 2018 8:19 pm

Jak ustawić bramę?
Mam dwa przerobione Sonoffy Basic z kontaktronami i oba nie działają. Po dodaniu Supli do Google mam takie coś:
https://ibb.co/vZ2GK1w
Brak możliwości sterowania. Po kliknięciu na ikonki wchodzi do ustawień ale poza nazwą i przypisaniem do pomieszczenia nie mogę nic zmienić.

Dodałem też TH16 i tam przełączanie działa bez problemu (brak wskazań temperatury i wilgotności).
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

MarkS_01 pisze: ndz kwie 25, 2021 2:43 am Jak ustawić bramę?
Mam dwa przerobione Sonoffy Basic z kontaktronami i oba nie działają. Po dodaniu Supli do Google mam takie coś:
https://ibb.co/vZ2GK1w
Brak możliwości sterowania. Po kliknięciu na ikonki wchodzi do ustawień ale poza nazwą i przypisaniem do pomieszczenia nie mogę nic zmienić.

Dodałem też TH16 i tam przełączanie działa bez problemu (brak wskazań temperatury i wilgotności).
Bramami w google można sterować wyłącznie głosowo. Powiedz: ok google, otwórz bramę
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
MarkS_01
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 28, 2018 8:19 pm

Dzięki, działa :)
To jest ograniczenie w przypadku Supli czy ogólnie tak działa Google?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Tak działa Google.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Zablokowany

Wróć do „Nowości”