Integracja z Asystentem głosowym Google Home

Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

MichałB pisze: czw lut 18, 2021 4:30 pm Ja msm 3 komendy otwórz, zamknij garaż i otwórz bramę. I one są za free, ale chyba nie tu jest problem. Wczoraj powiewidzialem otwórz brame I standardowo wyskoczył komunikat ze znslazl najlepszd wyniki, ale kiedy powiedziałem po angielsku opens the gate to otworzyl i lektorka po sngieksku przeczytala odpowiedz asystenta otwieram brame. Hmmmm wiec gdzie tu leży błąd?
Inne komunikaty z goggle home rozumie po polsku, a te z ifttt juz nie.
U mnie też nie działa teraz sprawdziłem jeszcze raz kilka dni nie korzystałem z tego. Ale jest już aktualizacja i bramy GA już widzi powoli wszystkie serwery zostaną zaktualizowane więc Ifttt już się nie przejmuje żyje tą Aktualizacja. :D
klauzero
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 07, 2020 5:03 pm

Jeśli dobrze zrozumiałem to bez czujników krancowych, to i tak nie zadziała w GH :(
Ja mam ustawione na czasowe załączenie, osobne kanały na zamknij i otwórz, ale zmartwiła mnie ta informacja o czujnikach, zwłaszcza że IFTTT też przestało działać i GA szuka bram w okolicy...
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

klauzero pisze: pt lut 19, 2021 1:42 am Jeśli dobrze zrozumiałem to bez czujników krancowych, to i tak nie zadziała w GH :(
Ja mam ustawione na czasowe załączenie, osobne kanały na zamknij i otwórz, ale zmartwiła mnie ta informacja o czujnikach, zwłaszcza że IFTTT też przestało działać i GA szuka bram w okolicy...
Wystarczy jeden i wszystko śmiga, przecież założyć czujnik otwarcia to nie jest problem.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Dzisiaj dopiero miałam okazję potestować GH/GA z bramami , i u mnie wszystko chodzi tak jak należy, tzn tak jak się tego spodziewałem. Może dlatego że do każdej bramy mam dwa kontaktrony : pełnego otwarcia i pełnego zamknięcia. I działa to tak :

jesli bramy są całkowicie zamkniete to:
CLOSE BOTH GATES - brak reakcji (i dobrze)
OPEN BOTH GATES - otwierają się obydwie bramy ,

jesli bramy są całkowicie otwarte to :
OPEN BOTH GATES - brak reakcji (i dobrze)
CLOSE BOTH GATES zamyka bramy.

Komendy dla pojedynczych bram (OPEN/CLOSE THE GATE, OPEN/CLOSE GARAGE DOOR) tez działają identycznie

a jeśli bramy "jadą" i jeszcze się całkowicie nie otworzyły/zamknęły (albo są zatrzymane z powodu xxxxxx ) to :...stan pośredni jest zawsze stanem .... powiedziałbym : takim sobie , niepożądanym stanem, i tego sie nie da opanować jesli brama ma jeden sygnał do otwarcia i zamknięcia (tak jak moja ma, nie znam się ale chyba większość bram tak ma ze jest jeden pilot/sygnał to otwierania , zamykania i zatrzymywania jesli jest w trakcie otwierania/zamkania). Używanie komend OPEN / CLOSE.... w tym wypadku nie ma żadnego sensu, i trzeba to korygować/synchronizować z aplikacji.

wg mnie działa to super , tak jak się tego spodziewałem, bramy chodzą u mnie w trybie :pełne zamkniecie , pełne otwarcie , a pośrednie stany nie występują (chyba ze będzie wyłączenie prądu w trakcie jazdy bramy, ok , skoryguje z aplikacji ) . Do dzisiaj używałem skryptów od @fracz-a, ale od dzisiaj widze ze mogę się ich pozbyć na rzecz tego natywnego wsparcia

dzięki !
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

U mnie to też działa ok. Otwiera i zamyka poprawnie.
Jedyny "problem" jaki znalazłem wygląda tak:
1. "ok, google, otwórz bramę"
2. brama się otwiera
3. "ok, google, zamknij bramę"
4. brama była w ruchu, więc robi stop
Kolejne powtórzenia "zamknij bramę" nic nie robią, trzeba odczekać aż serwer sprawdzi stan i ponowi próbę, po jakimś czasie, brama się zamknęła.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

wsosniak pisze: pt lut 19, 2021 8:01 am Dzisiaj dopiero miałam okazję potestować GH/GA z bramami , i u mnie wszystko chodzi tak jak należy, tzn tak jak się tego spodziewałem. Może dlatego że do każdej bramy mam dwa kontaktrony : pełnego otwarcia i pełnego zamknięcia. I działa to tak :

jesli bramy są całkowicie zamkniete to:
CLOSE BOTH GATES - brak reakcji (i dobrze)
OPEN BOTH GATES - otwierają się obydwie bramy ,

jesli bramy są całkowicie otwarte to :
OPEN BOTH GATES - brak reakcji (i dobrze)
CLOSE BOTH GATES zamyka bramy.

Komendy dla pojedynczych bram (OPEN/CLOSE THE GATE, OPEN/CLOSE GARAGE DOOR) tez działają identycznie

a jeśli bramy "jadą" i jeszcze się całkowicie nie otworzyły/zamknęły (albo są zatrzymane z powodu xxxxxx ) to :...stan pośredni jest zawsze stanem .... powiedziałbym : takim sobie , niepożądanym stanem, i tego sie nie da opanować jesli brama ma jeden sygnał do otwarcia i zamknięcia (tak jak moja ma, nie znam się ale chyba większość bram tak ma ze jest jeden pilot/sygnał to otwierania , zamykania i zatrzymywania jesli jest w trakcie otwierania/zamkania). Używanie komend OPEN / CLOSE.... w tym wypadku nie ma żadnego sensu, i trzeba to korygować/synchronizować z aplikacji.

wg mnie działa to super , tak jak się tego spodziewałem, bramy chodzą u mnie w trybie :pełne zamkniecie , pełne otwarcie , a pośrednie stany nie występują (chyba ze będzie wyłączenie prądu w trakcie jazdy bramy, ok , skoryguje z aplikacji ) . Do dzisiaj używałem skryptów od @fracz-a, ale od dzisiaj widze ze mogę się ich pozbyć na rzecz tego natywnego wsparcia

dzięki !
A jak masz rozwiązane w cloud bo u mnie mogę mieć dwa czujniki ale otwarcie pełne i pośrednie?
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

klew pisze: pt lut 19, 2021 9:03 am .....
Kolejne powtórzenia "zamknij bramę" nic nie robią, trzeba odczekać aż serwer sprawdzi stan i ponowi próbę, po jakimś czasie, brama się zamknęła.
i bardzo dobrze ze nic nie robi , czeka ..... az sie w końcu użytkownik zdecyduje , czy chce brame otworzyc czy zamknąc ?
Tak jak pisałem , stan pośredni jest ... takim sobie stanem. Brama wjazdowa czy tez garazowa jest po to żeby ją całkowicie otworzyc i całkowice zamknąć a nie otwierać do połowy. Samochód sie nie zmieści jak brama jest do połowy otwarta :)
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Mmof pisze: pt lut 19, 2021 10:02 am
A jak masz rozwiązane w cloud bo u mnie mogę mieć dwa czujniki ale otwarcie pełne i pośrednie?
Po pierwsze : obydwie bramy (garażową i wjazdową ) mam skonfigurowane jako OTWIERANIE ZAMYKANIE BRAMY WJAZDOWEJ - bo dla bram garazowych ....juz nie pamietam ale czegoś tam nie było. Wiec obydwie bramy mam jako WJZADOWE.

i mam dwa kontaktrony do kazdej z bram:
jeden - ma stan HI jak brama jest całkowicie zamknieta ,
drugi - ma stan HI jak brama jest całkowice otwarta .

I przy tym drugim w cloud mam odwróconą logikę ;
Załączniki
11.png
11.png (114.96 KiB) Przejrzano 2775 razy
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

wsosniak pisze: pt lut 19, 2021 11:24 am
Mmof pisze: pt lut 19, 2021 10:02 am
A jak masz rozwiązane w cloud bo u mnie mogę mieć dwa czujniki ale otwarcie pełne i pośrednie?
Po pierwsze : obydwie bramy (garażową i wjazdową ) mam skonfigurowane jako OTWIERANIE ZAMYKANIE BRAMY WJAZDOWEJ - bo dla bram garazowych ....juz nie pamietam ale czegoś tam nie było. Wiec obydwie bramy mam jako WJZADOWE.

i mam dwa kontaktrony do kazdej z bram:
jeden - ma stan HI jak brama jest całkowicie zamknieta ,
drugi - ma stan HI jak brama jest całkowice otwarta .

I przy tym drugim w cloud mam odwróconą logikę ;
Czyli ten drugi pokazuje pełne otwarcie dopiero jak go magnes zamknie u kolegi zrobiłem to na faac 741 i wyłączniki krańcowe dałem do napędu czytają sobie magnesów oryginalnych faac i działa ja to robiłem po to żeby było widać czy jest brama otwarta na furtkę czy pełne otwarcia ok teraz już wiem o co ci chodziło.
patryk051185
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 19, 2019 6:45 am
Lokalizacja: Jaworzno

U mnie po aktualizacji nie działa.
Mam 2 bramy garażowe (ustawione jako wjazdowe - czujniki pośrednie) . Nazwane są jako Lewy garaż i Prawy garaż. Asystent reaguje na "Otwórz lewy garaż" i odpowida " Jasne otwieram lewy garaż" ale nic się nie dzieje . Na próbę usunąłem czujniki pośrednie jednak dalej bez zmian. Na polecenie zamknij taka sama sytuacja.

Przez Iftt i suplascripts działało do około końca stycznia. Spodziewałem się, że to przez ruchy związane z wdrożeniem aktualizacji ...26. w aplikacji Google Home widzi bramy jako lewa i prawa.
Zablokowany

Wróć do „Nowości”