Integracja z Asystentem głosowym Google Home

Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

patryk051185 pisze: pt lut 19, 2021 11:51 am U mnie po aktualizacji nie działa.
Mam 2 bramy garażowe (ustawione jako wjazdowe - czujniki pośrednie) . Nazwane są jako Lewy garaż i Prawy garaż. Asystent reaguje na "Otwórz lewy garaż" i odpowida " Jasne otwieram lewy garaż" ale nic się nie dzieje . Na próbę usunąłem czujniki pośrednie jednak dalej bez zmian. Na polecenie zamknij taka sama sytuacja.

Przez Iftt i suplascripts działało do około końca stycznia. Spodziewałem się, że to przez ruchy związane z wdrożeniem aktualizacji ...26. w aplikacji Google Home widzi bramy jako lewa i prawa.
Zobacz czy u Ciebie w Cloud działają przyciski otwórz i zamknij które pojawiły się po aktualizacji.
patryk051185
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 19, 2019 6:45 am
Lokalizacja: Jaworzno

Mmof pisze: pt lut 19, 2021 11:57 am

Zobacz czy u Ciebie w Cloud działają przyciski otwórz i zamknij które pojawiły się po aktualizacji.

Sprawdziłem przed chwilą nie działają przyciski Brak reakcji

Działa tylko wspólny otwórz/zamknij
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

patryk051185 pisze: pt lut 19, 2021 12:03 pm
Mmof pisze: pt lut 19, 2021 11:57 am

Zobacz czy u Ciebie w Cloud działają przyciski otwórz i zamknij które pojawiły się po aktualizacji.

Sprawdziłem przed chwilą nie działają przyciski Brak reakcji

Działa tylko wspólny otwórz/zamknij
U mnie to samo więc GA nie będzie działał trzeba czekać nie wiem czy to tylko na svr27 czy inne też mają podobne problemy.
tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

na svr18:
- na laptopie widoczny jest Otwórz, Zamknij i Otwórz/Zamknij (działają poprawnie)
- na komórce (w widoku mobilnym jak i po przełączeniu na "wersję na komputer") dostępny jest tylko przycisk Otwórz/Zamknij

Taka ciekawostka..
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

tomkowski pisze: pt lut 19, 2021 12:31 pm na svr18:
- na laptopie widoczny jest Otwórz, Zamknij i Otwórz/Zamknij (działają poprawnie)
- na komórce (w widoku mobilnym jak i po przełączeniu na "wersję na komputer") dostępny jest tylko przycisk Otwórz/Zamknij

Taka ciekawostka..
logując się przez https://svr18.supla.org będziesz widział lokalną instancję clouda w wersji wspierającej otwórz i zamknij.
Logując się przez cloud.supla.org zobaczysz starszą wersję clouda i nie będzie tej opcji
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
klauzero
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 07, 2020 5:03 pm

Mmof pisze: pt lut 19, 2021 4:26 amWystarczy jeden i wszystko śmiga, przecież założyć czujnik otwarcia to nie jest problem.
Co do zasady tak, problem gdy brama nie jest Twoja, a... Wspólnoty Mieszkaniowej i możesz sterować tylko radiowo bez ingerencji fizycznej w sterownik bramy i bez możliwości podpięcia kontaktronu. No chyba, że radiowy kontaktron, albo jakiś kanał wirtualny - czy to w ogóle możliwe?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

klauzero pisze: pt lut 19, 2021 1:12 pm
Mmof pisze: pt lut 19, 2021 4:26 amWystarczy jeden i wszystko śmiga, przecież założyć czujnik otwarcia to nie jest problem.
Co do zasady tak, problem gdy brama nie jest Twoja, a... Wspólnoty Mieszkaniowej i możesz sterować tylko radiowo bez ingerencji fizycznej w sterownik bramy i bez możliwości podpięcia kontaktronu. No chyba, że radiowy kontaktron, albo jakiś kanał wirtualny - czy to w ogóle możliwe?
Takie bramy z reguły same się zamykają, więc możesz oszukać system podpinając mu jakikolwiek sensor, który zawsze pokaże, że brama jest zamknięta (wtedy "otwórz" będzie działało). Tylko z tym poczekałbym aż będzie możliwość wyłączenia "ponawiania", bo w przeciwnym wypadku, brama otworzy się kilka razy.
Ewentualnie możesz w sofcie, który masz do otwierania tej bramy, zrobić sobie czujnik, który przez 90 s (po wysłaniu sygnału otwarcia bramy) będzie pokazywał, że brama jest otwarta, a potem zmieniał sobie stan na "zamknięta"
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
klauzero
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 07, 2020 5:03 pm

Całość jest na beznapięciowym sonoffie 2ch z multiboardem, w akcie desperacji już myślałem o podłączeniu jakiegoś kontaktronu, który pokazywałby stan zawsze zamknięty, ale doczytałem o tym ponawianiu, skądinąd słusznym. Odnośnie softu, czy mógłbyś bardziej rozwinąć? Sterownik bramy sam zamyka, wystarczy aby otwieranie/zamykanie działało jako 0,5 s sygnał radiowy, do działania kontaktrony nie są niezbędne, jednak od końca stycznia przestał mi działać IFTTT, więc w tym rozwiązaniu radość z obsługi bram jest połowiczna. To rozwiązanie na 90s byłoby idealne, czy masz pomysł jak to ogarnąć?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

klauzero pisze: pt lut 19, 2021 1:25 pm Całość jest na beznapięciowym sonoffie 2ch z multiboardem, w akcie desperacji już myślałem o podłączeniu jakiegoś kontaktronu, który pokazywałby stan zawsze zamknięty, ale doczytałem o tym ponawianiu, skądinąd słusznym. Odnośnie softu, czy mógłbyś bardziej rozwinąć? Sterownik bramy sam zamyka, wystarczy aby otwieranie/zamykanie działało jako 0,5 s sygnał radiowy, do działania kontaktrony nie są niezbędne, jednak od końca stycznia przestał mi działać IFTTT, więc w tym rozwiązaniu radość z obsługi bram jest połowiczna.
Gdzie ten sonoff jest zainstalowany? On wysyła sygnał radiowy? Jak? Poprzez załączenie przekaźnika?

Takie kombinacje będą średnio działały jeśli chcesz mieć zarówno otwieranie, jak i zamykanie.
Natomiast jeśli samo "otwieranie" wystarczy, to jest to do ogarnięcia. Tylko musiałbyś sobie sam soft przygotować i go wgrać.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
klauzero
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 07, 2020 5:03 pm

Rozwiązanie jest banalnie proste, sonoff jest w domu i "steruje" pilotem do bramy. Druciarstwo, dosłownie, ale działa drugi rok i jest zgodne z zarządzeniem wspólnoty. Tak, wystarczy otwieranie, brama zamyka się sama, chyba że na jej drodze jest pojazd. W sofcie to będzie problem raczej, bo korzystam z dostępnych na forum gotowców.
Zablokowany

Wróć do „Nowości”