Arduino - sterowanie z przycisków przy braku połączenia z serwerem

Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

edm pisze: sob mar 16, 2019 1:33 pm Kiedyś błędnie podłączyłem DS, czyli zamieniłem VCC z GND i efektem było mocne nagrzewanie DS. Lecz nie uszkodził się.
No właśnie dlatego podłączalem go i tak i tak przyjmując że pin GPIO1 jest napewno na środku
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

To ja sugeruję na przyszłość zapytać wujka google, bo nie wszystkie czujniki wstają jak DS np DHT już nie, będzie działał ale parametry mu uciekają strasznie. Mówię to ze swojego doświadczenia bo też zdarzyło mi się podłączyć odwrotnie.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Pytałem wujka Google i dlatego znajdując różne zdjęcia co na której nóżce jest podłączyłem raz tak raz tak ale nic to nie zmieniło.

Narazie przyjmuje że DS-y są uszkodzone, niestety narazie nie mam inny wolnych. Wolnej chwili sprawdzę jeszcze na takim który aktualnie działa w innym miejscu.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

wojtas567 pisze: sob mar 16, 2019 1:58 pm To ja sugeruję na przyszłość zapytać wujka google, bo nie wszystkie czujniki wstają jak DS np DHT już nie, będzie działał ale parametry mu uciekają strasznie. Mówię to ze swojego doświadczenia bo też zdarzyło mi się podłączyć odwrotnie.
Dlatego do swoich DHT22 wstawiam w szereg na zasilaniu diodę Schottky-ego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”