Czujnik ilości opału w podajniku pieca C.O.

Simono
Posty: 405
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Super. Rozumiem, że mogę aktualizacje wykonać przez http?
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Jasne.
Simono
Posty: 405
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

@cino111 ustawienie buzzera jest - dzięki, ale przy niskim stanie opału w apce zapomniałeś zmienić 2,00 m na 2 cm bądź 1 cm.
Jakbyś miał kiedyś jeszcze czas to zmień to proszę. Jeszcze większa prośba to gdybyś miał więcej czasu to czy dało by radę dorzucić jeszcze obsługę przynajmniej jednego DS18B20. Jeden mam do pomiaru temperatury w kotłowni w tej chwili, drugi chętnie wetknął bym w bojler. Jeszcze jedna sprawa. DS18B20 jest w stanie mierzyć temperaturę do 125 stopni. Aplikacja na Androida gdy jeszcze sensor nie zczyta temperatury pokazuje 85 stopni więc nie wiem czy gdyby była np 90 stopni to pokazana by była ona poprawnie.

Nie pamiętam czy wcześniej to było ale chyba nie. Pojawił się w Cloud przekaźnik. Do czego on służy i jak go użyć?
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Masz wszystko w pliku readme. Mozesz podlaczyc ds18b20 i masz dodatkowo przekaznik np. do pompy. Na te 2m dzis zerknę - zapomialem.
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Simono pisze: ndz lip 21, 2019 6:39 am @cino111 ustawienie buzzera jest - dzięki, ale przy niskim stanie opału w apce zapomniałeś zmienić 2,00 m na 2 cm bądź 1 cm.
Jakbyś miał kiedyś jeszcze czas to zmień to proszę. Jeszcze większa prośba to gdybyś miał więcej czasu to czy dało by radę dorzucić jeszcze obsługę przynajmniej jednego DS18B20. Jeden mam do pomiaru temperatury w kotłowni w tej chwili, drugi chętnie wetknął bym w bojler. Jeszcze jedna sprawa. DS18B20 jest w stanie mierzyć temperaturę do 125 stopni. Aplikacja na Androida gdy jeszcze sensor nie zczyta temperatury pokazuje 85 stopni więc nie wiem czy gdyby była np 90 stopni to pokazana by była ona poprawnie.

Nie pamiętam czy wcześniej to było ale chyba nie. Pojawił się w Cloud przekaźnik. Do czego on służy i jak go użyć?
Simono specjalnie dla Ciebie przy otwarciu klapy masz 2cm, choć nie rozumiem po co Ci to. Będzie piszczał buzzer jak otworzysz klapę. Specjalnie ustawiłem 2m żebym szału nie dostawał jak ładuję ekogroszek :D
Załączniki
Czujnik_ekogroszku_ESP_buzz.ino.generic.bin.7z
(225.66 KiB) Pobrany 175 razy
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Jeszcze raz poprawiona wersja na

Kod: Zaznacz cały

https://github.com/cino111/softy-Supla
Nie działał buzzer - był zły typ zmiennej i ucinało wartość po przecinku, a tylko ona nas interesowała.

W przeprosinach zrobiłem scr jak ustawić powiadomienie na telefonie w skryptach Fracza, informujące o niskim stanie opału.
Załączniki
powiadomienie_ekogroszek.PNG
powiadomienie_ekogroszek.PNG (23.42 KiB) Przejrzano 2693 razy
Simono
Posty: 405
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Dzięki, sprawdzę na dniach
WojtekSPEC
Posty: 15
Rejestracja: wt sie 15, 2017 5:54 am

Generalnie dzięki Panowie za cały wątek. Wdrożyłem wszystko i działa główna funkcja czyli pomiar odległości z powiadomieniami. Chciałbym jeszcze mieć możliwość sprawdzenia temperatury. Narazie układ mam zasialny testowo z USB. Po podpięciu ds18b20 uniósł się dym z czujnika temp.. Czy na pewno nie trzeba jakiegoś rezystora? Jeżeli możecie pokazać wasze płytki byłbym wdzięczny albo dokładny schemat połączenia.
Zaproponowałem ten szablon na forum adminowi to zaproponuję też inne rozwiązania dla Ciebie :-)
Zapraszam: - Agencja Interaktywna - Tworzenie stron internetowych
Simono
Posty: 405
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Rezystor 4,7 k do ds musi być. Poruszałem ten temat gdzieś w tym wątku.
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Do czujnika ds18b20 zawsze dajesz rezystor pomiędzy VCC, a data. VCC weź z 3,3V a nie z 5V jeżeli używasz ESP.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”