NOWE SRW-02m oraz ROW-04m

User avatar
shimano73
Posts: 1976
Joined: Sun Feb 28, 2016 12:27 pm
Location: Orzesze

Post

Mój pomysł na wsparcie sterowania
1. Wentylacja mechaniczna - załączanie przewietrzania
2. Pompa cyrkulacji CWU
3. Oświetlenie przed domem
4. Załączanie bojlera w taryfie nocnej
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
bicker
Posts: 469
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:18 am

Post

super... a już myślałem jak wysterujesobie światło w garażu i sterownaie do podlewania ..
miło by było potestować
koziolek90
Posts: 15
Joined: Mon Feb 19, 2018 8:16 pm

Post

Obecnie sterowanie oświetleniem w salonie i kuchni mam zrealizowane na 8 obwodach (z przyciskami ściennymi monostabilnymi) za pomocą sonoff 4ch pro z zainstalowanym oprogramowaniem Supla. Moduły umieszczone są na szynie w szafie sterowniczej dzięki czemu będę mógł je łatwo zastąpić. Często wypowiadam się na forum w związku z tym modułem i niestety szukam dla niego zamiennika który będzie działać (z 4ch pro jest sporo problemów).

W sypialni sterowanie oświetleniem zrobione jest za pomocą modułu Zamel Row-02 i działa bezproblemowo, dlatego spodziewam się bezproblemowej pracy z modułem Row-04, który chętnie przetestuję i użyję w swoim domu w szafie sterowniczej.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by koziolek90 on Thu Jun 06, 2019 6:01 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Paweł G
Posts: 2
Joined: Thu Jun 06, 2019 11:56 am

Post

To mój pomysł na konkurs:
Rozwiązanie dla leniwych... czyli jak podlać ogród siedząc na kanapie ;)
Jak rozumiem ROW-04m to Radiowy odbiornik 4 kanałowy:
Z uwagi na to, że nie ma informacji czy odbiornik ROW ma w sobie przekaźniki beznapięciowe, dołożyłem do zestawu przekaźniki PEM-01 jedynej słusznej firmy Zamel ;), dzięki temu do elektrozaworów (po prawej) podawane jest bezpieczne napięcie 12V. Czyli nawet w przypadku zalania będzie to bezpieczne zwłaszcza, że po ogrodzie biegają mi dzieci.

-Zastosowanie 4 elektrozaworów umożliwia podlewanie różnych sekcji w różnych godzinach. Przykładowo o 22:00 na godzinę włącza się podlewanie trawnika, o 23:00 na 15 min włącza się podlewanie żywopłotu, o 00:00 na 10 minut podlewanie ogródka a o 01:00 na 5 min podlewa kwiaty.
Dzięki 4 elektrozaworom oszczędzamy wodę a co za tym idzie i nasze pieniądze, które z czystym sumieniem będziemy mogli już wydać na piwo. Dodatkowo zastosowanie elektrozawórow włączanych w różnych godzinach spowoduje, że w każdej sekcji jest większe ciśnienie. Gdy ręcznie próbowałbym w ogrodzie podlewać wszytko na raz, to ciśnienie jest takie słabe że ciurka to sobie wszytko jak male źródełko a ma ostro podlewać.

Zdjęcie zraszaczy z Pixabay (Darmowy do użytku komercyjnego) od danielsfotowelt
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by Paweł G on Thu Jun 06, 2019 9:21 pm, edited 1 time in total.
andras
Posts: 463
Joined: Fri Dec 30, 2016 5:51 pm

Post

ROW-04m zastosował bym do sterowania podlewania ogrodu co właśnie zamierzam zrobić , oraz sterowania oświetleniem ogrodu i altanki :) Wąż i złączki przygotowane , zawory w drodze , brakuje tylko modułu właśnie ROW-04m dlatego że jest 4 kanałowy :D Pewny jestem że moduł Zamela ROW-04m ze względu zewnętrznej anteny ma duży zasięg . SRW-02m wykorzystał bym do otwierania i zamykania kurnika które mam na supli od ponad roku ale mój moduł często gubi zasięg .
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by andras on Fri Jun 07, 2019 6:43 am, edited 3 times in total.
Veelti
Posts: 5
Joined: Tue May 02, 2017 12:58 pm

Post

Genialne są te moduły, ale może czas pomyśleć o takich modułach z portami 8P8C :)?
Jak już mamy moduły które umieszczamy w szafie to bez sensu bawić się w bezprzewodowe, zawodne łącza :)
Last edited by Veelti on Thu Jun 06, 2019 1:36 pm, edited 1 time in total.
User avatar
maffiu
Posts: 500
Joined: Wed Nov 30, 2016 9:30 pm
Location: Kraków/Skawina

Post

Taka 4czka zrobiła by przy basenie który się aktualnie buduje do pompy oświetlenia i zaworów
Jerry91122
Posts: 51
Joined: Thu Oct 18, 2018 5:05 pm

Post

1 światło
2 światło
3 światło
i 4... światło;)

Tak poważnie to nie wiem... Będę myślał jak wygram;)
W domku: sonoff, ROW-01, SRW-03, Supla Gate, ROW-07
mihu
Posts: 159
Joined: Wed Feb 28, 2018 6:00 pm

Post

Rolety powiązane
z czujnikiem pogody wiatru i temperatury + oświetlenie
dodać czujnik otwarcia drzwi
sterowane dodatkowo google home mini i Alexa
+sceny
;)
User avatar
Lucas
Posts: 833
Joined: Mon Jul 31, 2017 7:11 am
Location: Chrzanów

Post

Ja u siebie w mieszkaniu chętnie bym protestował ROW-04 do sterowania oświetleniem w przedpokoju (akurat mam jeszcze miejsce w rozdzielnicy) ewentualnie do sterowania oświetleniem i gniazdami w pokoju córek.

Widzę tylko u siebie jeden problem, że z antenką nie zamknę rozdzielnicy. Myślę, że bez antenki moduł też dobrze działa na małej przestrzeni.

Return to “Nowości”