Touch 1/2/3 Gang brak wymaganej N

krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Zobacz mulimetrem czy nie masz zwarcia między 3,3 a GDN jeżeli jest to śmietnik :(
https://gui-generic-builder.supla.io/
marciu11
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 13, 2021 3:08 pm

Witam. Panowie (Panie?)

Wgrałem Tasmotę na Touch 2 (tą bez N - kochane post PRLowskie bloki). Wszystko jest ok.
Ale obecnie mam żyrandol na jedną żarówkę, a przełączniki na panelu są dwa.
Pierwszy na którym jest obwód i wymagany kondensator, jest od wewnątrz na ścianie i dalej trzeba sięgać (jestem osobą na wózku więc i te parę cm ma znaczenie dla wyciągnięcia ręki :) ). łatwiej było by mi, aby był od strony drzwi - bliżej. Czy da się to ustawić. Aby zapalając kanał 2 załączał się przekaźnik 1?
Próbowałem w konfiguracji szablonu zmienić Przycisk (1) na Przycisk (2) , tak samo przekaźnik (1) na (2). Ale nie przynosi to żądnego rezultatu. Dalej przyciski działają tak samo.
robertklepacki94
Posty: 920
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

marciu11 pisze: śr paź 13, 2021 3:21 pm Witam. Panowie (Panie?)

Wgrałem Tasmotę na Touch 2 (tą bez N - kochane post PRLowskie bloki). Wszystko jest ok.
Ale obecnie mam żyrandol na jedną żarówkę, a przełączniki na panelu są dwa.
Pierwszy na którym jest obwód i wymagany kondensator, jest od wewnątrz na ścianie i dalej trzeba sięgać (jestem osobą na wózku więc i te parę cm ma znaczenie dla wyciągnięcia ręki :) ). łatwiej było by mi, aby był od strony drzwi - bliżej. Czy da się to ustawić. Aby zapalając kanał 2 załączał się przekaźnik 1?
Próbowałem w konfiguracji szablonu zmienić Przycisk (1) na Przycisk (2) , tak samo przekaźnik (1) na (2). Ale nie przynosi to żądnego rezultatu. Dalej przyciski działają tak samo.
Nie jestem pewny ale musisz chyba zamienić parami przyciski z przekaźnikami. No i oczywiście przed zmiana usunąć urządzenie z CLOUD. Po zmianie na nowo dodać.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
marciu11
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 13, 2021 3:08 pm

Próbowałem zmieniać i parami i na krzyż... Czyli:
GPIO0 [Przycisk] [2]
GPIO12[Przekaźnik] [2]
i
GPIO0 [Przycisk] [2]
GPIO12 [Przekaźnik] [1]
i
GPIO0 [Przycisk] [1]
GPIO12[Przekaźnik] [1]
i
GPIO0 [Przycisk] [1]
GPIO12 [Przekaźnik] [2]

Zawsze efekt jest ten sam: Czujnik na panelu (dotyk) 1 zapala 1, 2 zapala 2...
Nawet już przekierowałem oba przyciski na jeden przekaźnik i nic dalej działa jak fabryczny.
robertklepacki94
Posty: 920
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

marciu11 pisze: śr paź 13, 2021 3:52 pm Próbowałem zmieniać i parami i na krzyż... Czyli:
GPIO0 [Przycisk] [2]
GPIO12[Przekaźnik] [2]
i
GPIO0 [Przycisk] [2]
GPIO12 [Przekaźnik] [1]
i
GPIO0 [Przycisk] [1]
GPIO12[Przekaźnik] [1]
i
GPIO0 [Przycisk] [1]
GPIO12 [Przekaźnik] [2]

Zawsze efekt jest ten sam: Czujnik na panelu (dotyk) 1 zapala 1, 2 zapala 2...
Nawet już przekierowałem oba przyciski na jeden przekaźnik i nic dalej działa jak fabryczny.

Osobiście nie mam na czym przetestować ale ja bym
Wgrał czysty soft do esp i sam skompilował we/wyj z esp tak jak tobie pasuje.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Zamawiał ktoś ostatnio jakieś włączniki bez N i bez problemu ogarnął wgranie supli (być może bezprzewodowo)?? Jakiś czas temu zamawiałem i niestety nie udało mi się wgrać zarówno bezprzewodowo jak i przewodowo, pomimo tego że wcześniej z tej samej akcji ogarnąłem bezprzewodowo (tura converd) bez problemu.

Może ktoś ma jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę??
stwie224@gmail.com
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 02, 2019 11:12 pm
Lokalizacja: Cieszyn

Ostatnio kupowałem bez N tylko doszedł z przekaźnikiem i pyka prz włączaniu. Wgrywałem przewodowo ale g0 musiało być zwarte do gnd cały czas i na chwile musiałem zewrzeć rst do gnd.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

stwie224@gmail.com pisze: sob lis 20, 2021 8:31 pm Ostatnio kupowałem bez N tylko doszedł z przekaźnikiem i pyka prz włączaniu. Wgrywałem przewodowo ale g0 musiało być zwarte do gnd cały czas i na chwile musiałem zewrzeć rst do gnd.
Podeślij link to sprawdzę. Może ktoś jeszcze coś zaproponuje.
stwie224@gmail.com
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 02, 2019 11:12 pm
Lokalizacja: Cieszyn

Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Na OLX jest gość co sprzedaje te bez N i działają dobrze. Mam co prawda dwa różne typy tych płytek ale podobnie są piny rozmieszczone. Także programowanie bez problemu pójdzie.


Link: https://www.olx.pl/d/oferta/sonoff-touc ... EBmkS.html
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”