Touch 1/2/3 Gang brak wymaganej N

Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Patryk pisze: śr gru 23, 2020 4:54 am @PuteR
Podejrzewam, że soft który Ci udostępniłem zawiera "bug-a".
( Dlatego go usunąłem).
Chyba, znalazłem "przyczynę".
Z tym, że podczas wgrywania uszkodziłem sobie moduł.
Powinienem mieć gdzieś jeszcze jeden.
Jak tylko go znajdę i przetestuję udostępnienie go ponownie.
Ps.
Ja do wygrywania używam "flash downolad tools" ver 3.6.8
Spoko jak poprawisz to spróbuję nowej wersji i jeszcze sprawdzę na tych dwóch zwykłych żarówkach jak pisał elmaya.

Mam też ta wersję 3.6.8 ale u mnie ona powoduje jakieś problemy. Czasem w ogóle nie mogę nic przez nią wgrać innym razem dam radę wyczyścić moduł "erase", ale wgrać już nic się nie da, a kolejnym razem wszystko pujdzie ok. Nie mam pojęcia od czego to zależy. Wersja 1.2 jakoś mnie nie zawodzi chociaż może być mniej wygodna.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

@PuteR
Proszę - Teraz SPRAWDZONY i PRZETESTOWANY !!!
Zarówno wersja z "N" jak i bez "N".
Po wgraniu jeżeli jest wszystko ok - niebieska LED szybko miga.
Wyłącznik można dodać z poziomu apki na telefonie ( nawet na androidzie 10 ) - też sprawdziłem.
Płytkę z wyglądu mam identyczną jak Ty.
Ponowne wejście w konfigurację - "lewy" przycisk przytrzymać 5 sekund lub gpio0 do GND.
( Można tam ustawić, czy LED niebieska ma być włączona lub wyłączona ).
Załączniki
MiniTiger_2CH v2.6 (2.7.25).rar
(209.07 KiB) Pobrany 104 razy
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

@Patryk
Sprawdziłem ten soft i niestety stwierdzam że chyba moduł mam uszkodzony. Tym razem udało Twój soft wgrać się od strzała, niestety moduł ma podobne zachowanie z tym że od razu po podłączeniu na okrągło mruga kanałem pierwszym. Z tą różnicą że tym razem kanał drugi w ogóle nie reaguje na nic. Sprawdzone przy żarówce LED z podłączonym kondensatorem jak i przy dwóch tradycyjnych żarówkach bez kondensatora.

Gdy moduł jest podłączony programator i z niego zasilany to oba przyciski reagują normalnie.

No nic zamówiłem kolejny moduł tym razem jedno kanałowy poczekam z miesiąc i zobaczymy.

edit.
teraz zauważyłem że na sensorach faktyczne mam jeszcze folię ochronną której nie ściągnąłem. Nie chce mi się już podłączać tego na ścianie, ale czy mogła by to być wina tej folii??
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

To raczej nie wina folii.
Ale się tak zastanawiam, czy u Ciebie czasem ( choć tak nie powinno być ), nie jest przerywany ( przez wyłącznik ) przewód "N".
Musiał byś wziąść probówkę (neonówkę) i sprawdzić, czy na przewodzie "L" ( doprowadzającym ), jest faza.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Jest Faza, po za tym mam w domu podłączony jeden przełącznik bez N ten od Varlight viewtopic.php?f=11&t=7235 i to działa. Poczekam aż przyjdzie ten kolejny jeśli z nim też będą cyrki to znaczy że raczej problem będzie gdzie indziej.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

A spróbuj wgrać soft innym programem.
Np: flash downolad tools v3.8.6.
Wyczyść pamięć funkcją "ERASE".
Pamiętając, że na początku musisz wybrać ESP8285.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Dziś doszedł do mnie jedno kanałowy moduł. @Patryk wiesz może jak wygląda pinologia dla Touch 1Gang??
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

PuteR pisze: czw sty 07, 2021 4:28 pm Dziś doszedł do mnie jedno kanałowy moduł. @Patryk wiesz może jak wygląda pinologia dla Touch 1Gang??
Tu masz gotowca:
viewtopic.php?p=78085#p78085
Pinologia:
LED config ( niebieska ) - gpio1
Przekaźnik - gpio12
Przycisk - gpio5
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

Patryk pisze: czw sty 07, 2021 4:48 pm
PuteR pisze: czw sty 07, 2021 4:28 pm Dziś doszedł do mnie jedno kanałowy moduł. @Patryk wiesz może jak wygląda pinologia dla Touch 1Gang??
Tu masz gotowca:
viewtopic.php?p=78085#p78085
Pinologia:
LED config ( niebieska ) - gpio1
Przekaźnik - gpio12
Przycisk - gpio5
what "Touch 1Gang" is that?
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

MiniTiger (tuya) - jeden przycisk:
https://a.aliexpress.com/_B0ys1K
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”