ESP8266 Primary GUI v2

krycha88
Posty: 5204
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

uchnast.michal pisze: pn sty 13, 2020 7:17 pm
Maniek913 pisze: pn sty 13, 2020 6:25 pm Dzięki ,ale na tym sofcie nie wykrywa mi w ogóle żadnego ds-a i ma duże problemy z połączeniem.
Możesz mi po prostu przepisać przesłany szkic zmieniając tą "metodę" i odesłać mi z powrotem do kompilacji?
Podmien cala zawartos metody, nic wiecej. U mnie podzialalo. Podlacz DSy przed wlaczeniem esp.
ale OLED nie działał poprawnie :) kolega już testuje poprawiony soft może zaraz da znać. A poprawki wrzucę.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Maniek913
Posty: 494
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Dzieki
Krycha właśnie mi podesłał poprawkę - testy w toku
Maniek913
Posty: 494
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Dziękuję kol krycha88 za zainteresowanie i pomoc, ale niestety na razie pozostałem dalej z problemem. Modyfikacja softu bynajmniej u mnie spowodowała przeciwne skutki, tzn. dużo gorzej wykrywa czujniki. Za to lepiej wygląda komunikacja z serwerem.
dobo
Posty: 1049
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Czy u was też jest problem, że jak urządzenie nie jest połączone z cloud to nie można sterować ręcznie przekaźnikami?
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3133
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Maniek913 pisze: pn sty 13, 2020 9:09 pm Dziękuję kol krycha88 za zainteresowanie i pomoc, ale niestety na razie pozostałem dalej z problemem. Modyfikacja softu bynajmniej u mnie spowodowała przeciwne skutki, tzn. dużo gorzej wykrywa czujniki. Za to lepiej wygląda komunikacja z serwerem.
A jaki masz rezystor podciągający do przewodu danych?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Maniek913
Posty: 494
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Rezystor w moim przypadku nic nie zmienia, testowałem wszystkie opcje, teraz mam standard -4,7k,
Ale mam super wiadomość, kol. krycha88 po kilku nieudanych podejściach rozwiązał mój problem :D wczoraj podesłał mi soft który nareszcie nie ma problemu z rozpoznawaniem czujników i co najważniejsze znikł dziwny objaw po zmianie zasilania co wcześniej opisywałem...
Nie umiem sensownie wytłumaczyć sobie o co chodzi - ale jeszcze dziś sprawdziłem - na pewno to jest problem softwarowy - po wgraniu poprzedniej wersji problem powraca. Tak że BRAWO krycha ,wielkie dzięki za zaangażowanie. Jeszcze dziś cd. testów - na długich liniach i próby z trybem pasożytniczym.
krycha88
Posty: 5204
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

dobo pisze: śr sty 22, 2020 9:31 am Czy u was też jest problem, że jak urządzenie nie jest połączone z cloud to nie można sterować ręcznie przekaźnikami?
wg mnie nie ma takiego problemu :) Nie połączony z cloud rozumiesz brak wifi czy jeszcze inny stan?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Maniek913
Posty: 494
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

dobo pisze: śr sty 22, 2020 9:31 am Czy u was też jest problem, że jak urządzenie nie jest połączone z cloud to nie można sterować ręcznie przekaźnikami?
To prawda, ale nie do końca - obserwując terminal przy np. celowym wprowadzeniu błędnego hasła do Wi-Fi to generalnie przy dużej determinacji można sterować przekaźnikiem - jeżeli tylko ESP "będzie miał chwilkę ;) "na obsługę butona to załączy i wyłączy przekaźnik po iluś tam próbach. Tu niestety chyba jest problem z "jednowątkowością" ESP.Trzeba by pewnie jakoś zatrzymać próby połączenia po kilku niepowodzeniach na jakiś czas, aby można obsłużyć sterowanie lokalne bez połączenia z internetem.
krycha88
Posty: 5204
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Maniek913 pisze: śr sty 22, 2020 10:52 am
dobo pisze: śr sty 22, 2020 9:31 am Czy u was też jest problem, że jak urządzenie nie jest połączone z cloud to nie można sterować ręcznie przekaźnikami?
To prawda, ale nie do końca - obserwując terminal przy np. celowym wprowadzeniu błędnego hasła do Wi-Fi to generalnie przy dużej determinacji można sterować przekaźnikiem - jeżeli tylko ESP "będzie miał chwilkę ;) "na obsługę butona to załączy i wyłączy przekaźnik po iluś tam próbach. Tu niestety chyba jest problem z "jednowątkowością" ESP.Trzeba by pewnie jakoś zatrzymać próby połączenia po kilku niepowodzeniach na jakiś czas, aby można obsłużyć sterowanie lokalne bez połączenia z internetem.
Nie powinno być takiego objawu, problem macie tylko gdy są czujniki DS?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Maniek913
Posty: 494
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Zaraz sprawdzę bez czujników
Zablokowany

Wróć do „Nowości”