ESP8266 Primary GUI v2

krycha88

Wed Oct 16, 2019 8:50 am

gbiel wrote:
Tue Oct 15, 2019 9:43 pm
Mi do szczęścia brakuje jeszcze tylko obsługa czujnika odległości HC-SR04.
Czy masz może w planach dodanie ?
Nie widzę zastosowania dla tego czujnika, jak by miało to wyglądać. Dodając taki czujnik trzeba by było zrobić jakąś dodatkową logikę, która będzie zależna od zastosowania.

Ale nadal zachęcam do spróbowania samemu dodać ;)
Arek.kandula

Wed Oct 16, 2019 10:26 am

dobo wrote:
Thu Oct 10, 2019 8:31 pm
Arek.kandula wrote:
Thu Oct 10, 2019 8:12 pm
Nigdy nie miałem styczności z andruino.
Ja też.
Jedynie w Baskomie trochę działałem.

Podłączyłem BME do OLEDa wyświetla jego parametry ale przełączają mi się one na zmianę ze stanem 0,0 stC
Zauważyłem też, że jak załączany jest przekaźnik to znika ta kreska oddzielająca wskazania stanu przekaźników z zasięgiem od parametrów z czujników.

To moja binarka na Canwing znalazłem jak ja zrobić i gdzie ja szukać :)
Primary_GUI.ino.generic.rar

Kompilowana z takimi parametrami
Canwing.png
Od czego zacząć zabawę z andruino co ściągnąć i co potrzebne jest żeby wgrać ten kod
uchnast.michal

Wed Oct 16, 2019 3:06 pm

gbiel wrote:
@krycha88 dzięki za kawał dobrej roboty .

Potrzebujesz obslugi czy wyniku na oled? Używam w garażu by wiedzieć czy auto jeszcze stoi:)
gbiel

Wed Oct 16, 2019 3:26 pm

uchnast.michal wrote:
Wed Oct 16, 2019 3:06 pm
gbiel wrote:
@krycha88 dzięki za kawał dobrej roboty .

Potrzebujesz obslugi czy wyniku na oled? Używam w garażu by wiedzieć czy auto jeszcze stoi:)
Obsługi . Do pomiaru odległości i głębokości .
dobo

Wed Oct 16, 2019 3:47 pm

Arek.kandula wrote:
Wed Oct 16, 2019 10:26 am
Od czego zacząć zabawę z andruino co ściągnąć i co potrzebne jest żeby wgrać ten kod
Do wgrywania oprogramowania - programator TTL
Jeśli chodzi o oprogramowanie to tu kolega @cino111 ładnie to opisał
ten punkt "2. pobieramy bibliotekę ArduinoSuplaDevice z https://www.supla.org/download/ArduinoSuplaDevice.zip" wykonujesz ale pobrania dokonujesz z GitHuba krycha88 link klikając w Clone or download

Jak już wszystko zainstalowałeś to pobierasz program również z GitHuba krycha88 link klikając w Clone or download.

Uruchamiasz Primary_GUI.ino by odpaliły się pozostałe pliki muszą się one znajdować w jednym folderze. Więc zanim to zrobisz jak rozpakujesz spakowany program to zmień nazwę folderu z Primary_GUI-OLED na Primary_GUI wtedy program nie będzie proponował utworzenia folderu o takiej nazwie i uruchomi pozostałe pliki w Arduino IDE jako zakładki.

A dalej już przestawiasz w kodzie porty GPIO i dodajesz odznaczając komentarz przy danych linijkach kodu do obsługi np przekaźnika czy czujników.
uchnast.michal

Wed Oct 16, 2019 4:27 pm

gbiel wrote:
Czyli 2 czujniki? napisz jakie gpio i jaki esp. W weekend postaram się skomponować.
Arek.kandula

Wed Oct 16, 2019 6:58 pm

uchnast.michal wrote:
Wed Oct 16, 2019 4:27 pm
gbiel wrote:
Czyli 2 czujniki? napisz jakie gpio i jaki esp. W weekend postaram się skomponować.
Bez 0.5 tu nie odbędzie się
George2002

Wed Oct 16, 2019 7:01 pm

Ryrzy wrote:
Wed Oct 16, 2019 6:38 am
krycha88 wrote:
Tue Oct 15, 2019 6:42 pm
Poprawiłem to oraz inne rzeczy:
- dla add_DS18B20_Thermometer dodałem możliwość definiowania nazwy
- poprawiłem wyświetlanie dla jednego ekranu (nie wyświetla się znacznik na dole ekranu oraz brak animacji)
- przy próbie podświetlenia podświetlonego ekranu nie będzie już mrugał ekran
działa jak ta lala, kolejny raz moge tylko podziekowac ;) tylko troszke sie rozjechala grafika po tym update (na kazdym ekranie te kreski po lewej, to chyba z zasiegu)

20191016_083340.jpg

btw. wracajac do sprawy dimmera, probowalem na razie goły przykładowy kod skompilowac i chyba jest on nie aktualny w stosunku do SuplaDevice bo sypie bledami az miło (bez zadnych zmian w nim póki co). takze ten temat na razie olewam ;)

Code: Select all

In file included from C:\Users\xxx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice/SuplaDevice.h:334:0,

from C:\Users\xxx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice\examples\SuplaEthernetShield_RGBW\SuplaEthernetShield_RGBW.ino:19:

C:\Users\xxx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice/supla_main_helper._cpp_: In function 'SuplaDeviceCallbacks supla_arduino_get_callbacks()':

C:\Users\xxx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice/supla_main_helper._cpp_:77:21: error: invalid conversion from 'long int (*)(void*, int)' to '_cb_arduino_rw {aka int (*)(void*, int)}' [-fpermissive]

cb.tcp_read = &supla_arduino_tcp_read;

^

C:\Users\xxx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice/supla_main_helper._cpp_:81:24: error: invalid conversion from 'bool (*)(const char*, long int)' to '_cb_arduino_connect {aka bool (*)(const char*, int)}' [-fpermissive]

cb.svr_connect = &supla_arduino_svr_connect;

^

Znaleziono wiele bibliotek w "SPI.h"
Wykorzystane: C:\Users\xxx\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.5.2\libraries\SPI
Znaleziono wiele bibliotek w "Ethernet.h"
Wykorzystane: C:\Users\xxx\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.5.2\libraries\Ethernet
Niewykorzystane: C:\Program
Znaleziono wiele bibliotek w "SuplaDevice.h"
Wykorzystane: C:\Users\xxx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice
exit status 1
Błąd kompilacji dla płytki Generic ESP8266 Module.

Sprawdź sobie czy nie masz ustawionego sterownika ssd1106 bo też mi z lewej strony wychodziło wszystko o dwie linie ale zmieniłem na ssd1306 w oledconfig i jest ok :)
Ryrzy

Wed Oct 16, 2019 7:28 pm

George2002 wrote:
Wed Oct 16, 2019 7:01 pm
Sprawdź sobie czy nie masz ustawionego sterownika ssd1106 bo też mi z lewej strony wychodziło wszystko o dwie linie ale zmieniłem na ssd1306 w oledconfig i jest ok :)
O fak, to będzie to... przecież nowe źródła ściągnąłem i tego nie zmieniłem.... facepalm
dobo

Wed Oct 16, 2019 7:38 pm

@krycha88 zmieniłem pogrubioną linijkę
void supla_led_blinking_stop(void) {
os_timer_disarm(&led_timer);
digitalWrite(LED_CONFIG_PIN, 0); tu było wcześniej digitalWrite(LED_CONFIG_PIN, 1);

Zapytam tylko dla pewności. Ta linijka odpowiada tylko za ciągłe świecenie diody od łączności WiFi gdy moduł jest już połączony z siecią i tylko o tym ma informować rozumiem, że nie ma ona wpływu na inną część kodu?

Zmodyfikowałem tą linijkę kodu bo w TUYA 2 gang zamiast diody LED jest buzer i aby po zalogowaniu do cloud mi on nie wył.
Po tej modyfikacji mam problem z wyjściem z trybu konfiguracji przez switch. Dlatego pytam o powiązanie.
Switch mam na GPIO2.

Ciekawe rozwiązanie z tym buzerem zamiast diody. Diodę w puszce nie widać, a buzer będzie słychać kiedy jest w trybie konfiguracji albo jeśli z łącznością jest coś nie tak.
Post Reply