Prędkość wiatru i stacja pogody bez przewodów na 868MHz

Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Obecnie mam już zrobione na Moteino R6, na bazie Softu @Robert Błaszczak anemometr czyli czujnik prędkości wiatru. Element, wiem zamocowany w zupełnie do tego złym miejscu.
Na razie testuje zużycie aku 18650 przez moteino R6 przez czujnik hall'a oraz przesyłanie Wartość i do Cloud.

Bramka 868 oparta na kodzie Roberta, lekko zmodyfikowany (podziękowania dla @krycha88 oraz @elemaya). Zasięg w linii prostej bez przeszkód to przetestowane przeze mnie 200m.

Nadajnik 1 - mam podpiete BME280 oraz BH1750. Działa już od 2 dnia po pojawieniu się projektu.

Dziś powiesilem 2 nadajnik że sprzętem.jak na foto (Nie pokazuje kierunku wiatru ale kod już też mam w razie co - najlepiej zrobiłbym to na rezystorze obrotowym ale nie znalazłem na razie odpowiedniego - WASZE SUGESTIE MILE WIDZIANE ew na kompasie pod Arduino ale problemem jest od obrotu i kable).

Jutro wrzucę chemat i kod.
IMG_20191103_211237.jpg
IMG_20191103_211237.jpg (105.94 KiB) Przejrzano 2495 razy
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Gratulacje. Ja czekam jeszcze na aktualizację SuplaDevice od @klew. Z tego co obserwuję wynika, że dosyć sporo będzie musiał być zmieniony kod bramki. Ale też myślę o stacji pogodowej radiowej umieszczonej na dachu bloku (budynek 4-kondygnacyjny).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Robert Błaszczak pisze: ndz lis 03, 2019 8:40 pm Gratulacje. Ja czekam jeszcze na aktualizację SuplaDevice od @klew. Z tego co obserwuję wynika, że dosyć sporo będzie musiał być zmieniony kod bramki. Ale też myślę o stacji pogodowej radiowej umieszczonej na dachu bloku (budynek 4-kondygnacyjny).
A właśnie - przy kompilacji poprawiłem w załączonej przez Ciebie SuplaDevice czasy odczytu wartości wind, rain, weight z 10000ms na 1000ms aby były przesyłane na bieżąco.

Co do dachu budynku też bym chciał.ale mam po##%$ną spółdzielnie i za otwarcie wejścia dachu życzą sobie 200zł. A mam 11 pięter więc byłoby fajnie .

Co do 868 Mhz to chce jeszcze zrobić skrzynkę pocztową, wagę łazienkową ( właściwie tylko kod muszę tu przerzucić do bramki.i nadajnika) , Przydałyby się czujniki kontraktonowe do sprawdzania okien, drzwi ale tu nie wiem.za bardzo jak je się w arduino "robi"- czy podobnie jak włączniki addRelay? Dajcie jakiś przykład.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

QLQ pisze: ndz lis 03, 2019 8:47 pm Co do dachu budynku też bym chciał.ale mam po##%$ną spółdzielnie i za otwarcie wejścia dachu życzą sobie 200zł. A mam 11 pięter więc byłoby fajnie .
Taki trochę OT, ale dobrze, że w ogóle chcą Cię na ten dach wpuścić. Nawet za te 200 zł. Ja walczyłem tyle lat, nawet sądownie, o montaż anten radiokomunikacyjnych i nic z tego...
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

QLQ pisze: ndz lis 03, 2019 8:47 pm Przydałyby się czujniki kontraktonowe do sprawdzania okien, drzwi ale tu nie wiem.za bardzo jak je się w arduino "robi"- czy podobnie jak włączniki addRelay? Dajcie jakiś przykład.
Ja korzystałem z:

Kod: Zaznacz cały

SuplaDevice.addSensorNO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”