Porzucenie wsparcia powiadomień Automate w SUPLA Scripts od 30.06.2020

Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

tumi pisze: śr cze 17, 2020 8:44 pm Czy aby używać Pushover trzeba mieć swój serwer, czy wystarczy apka jak to było z automate?
konto na pushover.net i app w telefonie.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
gbcolin
Posty: 121
Rejestracja: śr cze 12, 2019 4:13 pm

Płatna apka 24PLN 7dni free chyba że powiadomienia na e maila sobie skonfigurujesz. Śmiech przez łzy.
Nie atakuję projektu Supli ;)
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

gbcolin pisze: czw cze 18, 2020 6:26 am Płatna apka 24PLN 7dni free chyba że powiadomienia na e maila sobie skonfigurujesz. Śmiech przez łzy.
Jeśli te 24 zł to tak drastyczny wydatek, zawsze możesz nabyć np. Fibaro i powiadomienia na telefon mieć za darmo ;)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Na powiadomienia jest ostatnimi czasy dużo większy nacisk więc i priorytety się zmieniają.
Po wydaniu 2.4 w pierwszej kolejności się za to zabieramy aby były realizowane natywnie.
Tak samo jak początkowo nie planowaliśmy obsługi MQTT to teraz planujemy wprowadzić MQTT aby cloud działał jak MQTT Broker bez konieczności instalacji dodatkowych rozwiązań.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3133
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Świetna wiadomość. Tylko te czasy realizacji...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Pracujemy nad tym by do końca roku radykalnie rozbudować zespół tak więc i to się pewnie zmieni.
Już niewiele brakuje by wszystko przyśpieszyć.
gbcolin
Posty: 121
Rejestracja: śr cze 12, 2019 4:13 pm

lukfud pisze: czw cze 18, 2020 7:48 am
gbcolin pisze: czw cze 18, 2020 6:26 am Płatna apka 24PLN 7dni free chyba że powiadomienia na e maila sobie skonfigurujesz. Śmiech przez łzy.
Jeśli te 24 zł to tak drastyczny wydatek, zawsze możesz nabyć np. Fibaro i powiadomienia na telefon mieć za darmo ;)
Na fibaro miałbym powiadomienia o tym o czym pisałem ale te 4-6 tyś na początek jakoś mi nie pasi skoro zabawa się toczy na Supli. Dogonimy ewelink i już będzie sukces a już w pewnych kwestiach jest lepiej nie wspominając o bezpieczeństwie serwera. Pisząc śmiech przez łzy miałem namyśli powiadomienia na e-mail tym bardziej nie wszystkie jeszcze...
Nie atakuję projektu Supli ;)
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4011
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Napisz aplikację, oprogramuj API i utrzymuj całość wraz z infrastrukturą serwerową, nazwij to wszystko np. FreePUSH i daj ludziom za darmo. Zobaczymy, kto się będzie śmiał przez łzy.
Uważam, że wydanie 24 PLN na naprawdę przyzwoicie działający system powiadomień, który możemy wykorzystać nie tylko do Supli nie powinno być w ogóle przedmiotem dyskusji.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
gbcolin
Posty: 121
Rejestracja: śr cze 12, 2019 4:13 pm

Pushover nie jest w pełni zastępczy a do tego eliminuje niektóre proste projekty z forum supli. I nie wmawiajcie że jest inaczej. Oszukujecie samych siebie.

Góra się wypowiedziała w temacie i tyle.

Poza tym to co jest w skryptach fracza to Jego sprawa, bo to jego pomysł, który ratuje całość. Zrobi co uważa i tyle.
Nie atakuję projektu Supli ;)
tumi
Posty: 54
Rejestracja: sob wrz 30, 2017 5:37 pm

Czy jest gdzieś prosty opis jak z tego Pushover korzystać? Z dotychczasowych powiadomień korzystam, ale ten Pushover jest dla mnie czarną magią. 🙂
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”