GUI Generic

alanzola
Posty: 61
Rejestracja: pn wrz 10, 2018 5:55 pm

Hejka. Soft jest super. Do tej pory nie wyszło na supli nic lepszego dla urządzeń DIY i innych majsterkowiczów np. wymieniających soft w sonoffach.

Dużo się nim bawię dużo testuję i natrafiłem na kilka problemów może podpowiedzią jak je rozwiązać.

Pierwsze to pushover nie potrafię tego ogarnąć.

Zalozyłem konto na pushover.net mam wygenerowany:
user key 11111111111111111
email xxxxxx@pomail.net
API Token/Key 22222222222222

Dodałem też telefon nazwa galaxynote10

Jak skonfigurować GUI Generic ?

Wpisałem w zakładce inne
Ustawienia dla PUSHOVER
Token 22222222222222
Users nie wiem co tutaj wpisać ? Próbowałem email xxxxxx@pomail.net lub email przy zakładaniu konta

Dodatkowo przy przekaźniku
W pole pushover wybrałem załącz
W pole wiadomość wpisałem tekst ("Załączono przekaźnik 1")

Teraz załączam przekaźnik przyciskiem fizycznym i nic - brak powiadomienia. Przetestowałem powiadomienia przez stronę pushover.net i jak tam coś wyślę to dochodzi.

Drugi problem to problem z roletami
Problem polega na tym że po zadaniu rolecie pozycji 30% zamknięcia roleta zejdzie do zadanej pozycji Ale po zadaniu pełnego otwarcia nie otwiera na 100% a na aplikacji informuje o pełnym otwarciu. Nie mogę dojechać roleta z przycisków fizycznych A z aplikacji można. Poprzednio używałem InCan Easy i nie miałem tego problemu.


Kolejne moje pytanie dotyczy czujnika zmierzchu. Czu jest coś takiego co wykryje mi nasłonecznienie i wyświetli jakąś wartość w supla (ostatecznie może być zero jedynkowo ale fajnie by było gdyby to była wartość liczbowa pokazująca jak bardzo ciemno/jasno jest). Czy coś takiego dało by się wykorzystać do np załączania przekaźników (np zapalanie oświetlenia przed domem na podstawie poziomu oświetlenia podwórka.

Czy planowana jest wersja GUI Generic na esp32 ? Są mocniejsze i przy tak rozbudowanym sofcie mogły by obsługiwać więcej funkcji na raz (np można by zrobić płytkę z 20 przekaźnikami bo jest tam więcej GPIO.

Super soft ale bardzo rozbudowany i przydał by się do niego jakiś manual. Gdyby powstała dla niego jakaś wiki. Chętnie sam umieszczę tam kilka tutoriali do rzeczy które już kumam. Mogły by być tam zamieszczane rozwiązania konkretnych problemów, mona by się tam wymieniać rozwiązaniami i pomysłami na zastosowanie nie zaśmiecając tu tego wątku który i tak już rozrósł się że nie możliwe jest jego przejrzenie na raz. Tu zostały by tylko uwagi co zmienić co dodać co usunąć.

Jeszcze jedno pytanie. mam soft Generic GUI w domu w 10 różnych modułach (Sonoff Touch 1 i dwu kanałowe moduły do puszkowe własnej roboty, sonoff basic, wemos d1 mini ) Poza jednym który wyświetla mi czas pracy 11 dni wszystkie maja je dużo krótsze wygląda jakby się one resetowały co jakiś czas - różnie np co 2-5 dni). Nie przeszkadza mi to absolutnie w niczym bo nigdy nie natrafiłem akurat na moment kiedy dany moduł był by niedostępny mogę tylko podejrzewać że zdąża im się co jakiś czas być niedostępne przez jakiś bardzo krótki czas. Też zauważyliście u siebie cos takiego ? Zaznaczam że dużo kombinuję podłączając odłączając sztuki testowe próbując różnych rzeczy ale to chyba nie powinno mieć wpływu na czas pracy. Jeśli już to na czas połączenia.
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 435
Rejestracja: czw sie 17, 2017 2:24 pm
Lokalizacja: RJA

W pole Users wpisujesz user key.
Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Cześć, mam taki problem, po wgraniu softu, skonfigurowaniu modułu i restarcie nie łączy się z wifi, na serialu krzaczki, płytka wemos mini wgrywam za pomocą fdt 3.8.5 na 0x00000 reszta parametrów jak w instrukcji. Płytka sprawna, tasmota wgrywa się i startuje od strzału. Z góry dziękuję za naprowadzenie gdzie popełniam błąd? Wgrywałem już blanki, pózniej generic update -> generic. Bez efektów.
Obrazek
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Sibikk pisze: pt lut 19, 2021 12:28 pm Cześć, mam taki problem, po wgraniu softu, skonfigurowaniu modułu i restarcie nie łączy się z wifi, na serialu krzaczki, płytka wemos mini wgrywam za pomocą fdt 3.8.5 na 0x00000 reszta parametrów jak w instrukcji. Płytka sprawna, tasmota wgrywa się i startuje od strzału. Z góry dziękuję za naprowadzenie gdzie popełniam błąd? Wgrywałem już blanki, pózniej generic update -> generic. Bez efektów.
Sprawdź kabel USB. Ja zawsze dla pewności wykonuję esptool.py erase_flash.
Instrukcja: https://cyberblogspot.com/how-to-instal ... indows-10/

SPI mode na pewno DUOT?
Ostatnio zmieniony pt lut 19, 2021 1:02 pm przez uchnast.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

@krycha88 zaciągnąłem sobie Twojego masterka i niestety, znów bez włączonego SUPLA_BUTTON i SUPLA_RELAY nie idzie tego skompilować.

Możesz na początek sprawdzić czy ten #endif; to jest we właściwym miejscu (SuplaWebPageControl.h:46)?
https://github.com/krycha88/GUI-Generic ... trol.h#L46
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

uchnast.michal pisze: pt lut 19, 2021 12:55 pm
Sibikk pisze: pt lut 19, 2021 12:28 pm Cześć, mam taki problem, po wgraniu softu, skonfigurowaniu modułu i restarcie nie łączy się z wifi, na serialu krzaczki, płytka wemos mini wgrywam za pomocą fdt 3.8.5 na 0x00000 reszta parametrów jak w instrukcji. Płytka sprawna, tasmota wgrywa się i startuje od strzału. Z góry dziękuję za naprowadzenie gdzie popełniam błąd? Wgrywałem już blanki, pózniej generic update -> generic. Bez efektów.
Sprawdź kabel USB. Ja zawsze dla pewności wykonuję esptool.py erase_flash.
Instrukcja: https://cyberblogspot.com/how-to-instal ... indows-10/

SPI mode na pewno DUOT?
Przewód ok, inne softy przechodzą bez problemu, Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 435
Rejestracja: czw sie 17, 2017 2:24 pm
Lokalizacja: RJA

Wgraj soft za pomocą nodemcu pyflasher mi pomogło.
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Sibikk pisze: pt lut 19, 2021 2:05 pm
uchnast.michal pisze: pt lut 19, 2021 12:55 pm
Sibikk pisze: pt lut 19, 2021 12:28 pm Cześć, mam taki problem, po wgraniu softu, skonfigurowaniu modułu i restarcie nie łączy się z wifi, na serialu krzaczki, płytka wemos mini wgrywam za pomocą fdt 3.8.5 na 0x00000 reszta parametrów jak w instrukcji. Płytka sprawna, tasmota wgrywa się i startuje od strzału. Z góry dziękuję za naprowadzenie gdzie popełniam błąd? Wgrywałem już blanki, pózniej generic update -> generic. Bez efektów.
Sprawdź kabel USB. Ja zawsze dla pewności wykonuję esptool.py erase_flash.
Instrukcja: https://cyberblogspot.com/how-to-instal ... indows-10/

SPI mode na pewno DUOT?
Przewód ok, inne softy przechodzą bez problemu, Obrazek
Ja na wemosa miałem problem wgrać coś tym flash tool-em weź inną wersję i u mnie poszło od kopa z tym są u mnie problemy.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

@krycha88
Teraz po tej "poprawce":
https://github.com/krycha88/GUI-Generic ... e758211750
strony konfiguracyjne odświeżają się błyskawicznie. :D
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

W wersji 1.3.2 dodałem możliwość dodania 32 przekaźników, 32 przycisków lub 32 kontraktorów dla MCP23017. Wydaje mi się, że jest to już wystarczająca ilość :D poprawiłem jeszcze generowanie stron gdzie są długie listy co zauważył już @Patryk.

Dla nie wtajemniczonych, jeżeli chcecie mieć 32 przekaźniki oraz 32 przyciski to potrzebujecie 4 sztuki MCP23017.

Poproszę o testy i jakiś feedback :)
Załączniki
GUI_Generic_1M_ver1.3.2.zip
(1008.63 KiB) Pobrany 92 razy
https://gui-generic-builder.supla.io/
Zablokowany

Wróć do „GUI Generic”