GUI Generic

Awatar użytkownika
dzikusk
Posty: 206
Rejestracja: wt maja 01, 2018 7:24 pm
Lokalizacja: Bolesławiec

elmaya pisze: pt lut 26, 2021 1:55 pm I don't know if @krycha88 has established a minimum duration in his code but at the server level and compilation with arduinoIde it works perfectly with a duration of 2 seconds
Remember that you have to activate once from the App to transfer the duration established in Supla cloud to the button
Then I need to wait for new compiled bin from krycha as I cannot do it myself.
Mój czujnik pogodowy
https://krasnikgorny.aqi.eco/pl
krycha88
Posty: 5205
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

dzikusk pisze: pt lut 26, 2021 1:30 pm
Bez wzglęgu ile czasu ustawie w Cloud i na jakim kanale (grama/automat schodowy) to minimalny czas przekaźnika trzyma 8 sek. Jak dam więcej np 10 s to tyle trzyma ale nie mniej. Wgram 1.3.7 i dam znać.

EDIT: efekt ten sam. Nadal 8 sekund. Teraz w dodatku domyślnie włącza się kanał2 "Czujnik temperatury i wilgotności" w cloud.
Czy ustawienia dodajesz z szablonu czy sam wpisujesz? Jak możesz podaj jesze raz te ustawienia co masz.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
dzikusk
Posty: 206
Rejestracja: wt maja 01, 2018 7:24 pm
Lokalizacja: Bolesławiec

krycha88 pisze: pt lut 26, 2021 2:03 pm
dzikusk pisze: pt lut 26, 2021 1:30 pm
Bez wzglęgu ile czasu ustawie w Cloud i na jakim kanale (grama/automat schodowy) to minimalny czas przekaźnika trzyma 8 sek. Jak dam więcej np 10 s to tyle trzyma ale nie mniej. Wgram 1.3.7 i dam znać.

EDIT: efekt ten sam. Nadal 8 sekund. Teraz w dodatku domyślnie włącza się kanał2 "Czujnik temperatury i wilgotności" w cloud.
Czy ustawienia dodajesz z szablonu czy sam wpisujesz? Jak możesz podaj jesze raz te ustawienia co masz.
Ustawienia z szablonu. Testowane na Basic S2X oraz SV. Poniżej screeny z Basica
Załączniki
screen2.jpg
screen2.jpg (216.59 KiB) Przejrzano 1541 razy
Mój czujnik pogodowy
https://krasnikgorny.aqi.eco/pl
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8345
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

dzikusk pisze: pt lut 26, 2021 1:58 pm
elmaya pisze: pt lut 26, 2021 1:55 pm I don't know if @krycha88 has established a minimum duration in his code but at the server level and compilation with arduinoIde it works perfectly with a duration of 2 seconds
Remember that you have to activate once from the App to transfer the duration established in Supla cloud to the button
Then I need to wait for new compiled bin from krycha as I cannot do it myself.
elmaya pisał, że po ustawieniu funkcji i czasu w cloud, musisz przynajmniej raz aktywować kanał z aplikacji lub z clouda. Dopiero wtedy czas jest przekazywany do urządzenia i potrafi on nim sterować z zadanym czasem.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
dzikusk
Posty: 206
Rejestracja: wt maja 01, 2018 7:24 pm
Lokalizacja: Bolesławiec

klew pisze: pt lut 26, 2021 2:47 pm
dzikusk pisze: pt lut 26, 2021 1:58 pm
elmaya pisze: pt lut 26, 2021 1:55 pm I don't know if @krycha88 has established a minimum duration in his code but at the server level and compilation with arduinoIde it works perfectly with a duration of 2 seconds
Remember that you have to activate once from the App to transfer the duration established in Supla cloud to the button
Then I need to wait for new compiled bin from krycha as I cannot do it myself.
elmaya pisał, że po ustawieniu funkcji i czasu w cloud, musisz przynajmniej raz aktywować kanał z aplikacji lub z clouda. Dopiero wtedy czas jest przekazywany do urządzenia i potrafi on nim sterować z zadanym czasem.
Więc coś nie działa. Po zmianie czasu w cloud uruchamiam przekaźnik czy z apki czy guzikiem a efekt ten sam. Próbowałem wielokrotnie
Mój czujnik pogodowy
https://krasnikgorny.aqi.eco/pl
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8345
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

dzikusk pisze: pt lut 26, 2021 3:16 pm
klew pisze: pt lut 26, 2021 2:47 pm
dzikusk pisze: pt lut 26, 2021 1:58 pm

Then I need to wait for new compiled bin from krycha as I cannot do it myself.
elmaya pisał, że po ustawieniu funkcji i czasu w cloud, musisz przynajmniej raz aktywować kanał z aplikacji lub z clouda. Dopiero wtedy czas jest przekazywany do urządzenia i potrafi on nim sterować z zadanym czasem.
Więc coś nie działa. Po zmianie czasu w cloud uruchamiam przekaźnik czy z apki czy guzikiem a efekt ten sam. Próbowałem wielokrotnie
Dasz radę zebrać logi z seriala? Najlepiej jakby był tam dołączony timestamp do każdej linii. Logi od uruchomienia. Następnie załączenie przekaźnika z telefonu, następnie z przycisku.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krycha88
Posty: 5205
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

jest to dziwne, bo u mnie to działa. A próbowałeś ustawić automat schodowy np. na 10s? ustaw 10s wykonaj to z aplikacji (przekaźnik załączy się na 10s) i wtedy z przycisku też powinno działać.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
dzikusk
Posty: 206
Rejestracja: wt maja 01, 2018 7:24 pm
Lokalizacja: Bolesławiec

krycha88 pisze: pt lut 26, 2021 3:58 pm jest to dziwne, bo u mnie to działa. A próbowałeś ustawić automat schodowy np. na 10s? ustaw 10s wykonaj to z aplikacji (przekaźnik załączy się na 10s) i wtedy z przycisku też powinno działać.
Działa wszystko co ustawię więcej niż te nieszczęsne 8 sek. Czy automat schodowy czy brama, przyciskiem i apką oraz z Clouda.
Jeszcze spróbuję z tym monitorem ale to jutro.
Mój czujnik pogodowy
https://krasnikgorny.aqi.eco/pl
Albert
Posty: 580
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

%krycha88 a ja mam pytanko o czujnik HC-SR04. W Twojej ostatniej kompilacji 1.3.7 wybrałem ten czujnik, żeby liczył odwrotnie, wpisałem przykładową odległość 100cm i na dole podałem dane do pushover. Da się jakoś ogarnąć, żebypodpiąć do tego wszystkiego buzzer z aktywnym generatorem, coby piszczał jaksię kończy towar w podajniku? Bo ten pushover tam w ustawieniach, to chyba raczej dla przekaźników jest, a nie dla czujnika hc-sr04?

Czytam temat na bieżąco, ale te info może gdzieś przegapiłem :roll: :roll: :roll: :mrgreen:
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 435
Rejestracja: czw sie 17, 2017 2:24 pm
Lokalizacja: RJA

Wrzuć buzzer pod GPIO jakie ustaliłeś dla przekaźnika. Mam tak u siebie i działa.


Panie a nowe by tak dodać WOL jako włącznik komputera do GUI_Generic?
Zablokowany

Wróć do „GUI Generic”