GUI Generic

Awatar użytkownika
shimano73

ndz lis 22, 2020 11:37 am

klew pisze:
ndz lis 22, 2020 11:33 am
Krzyśku pisze:
ndz lis 22, 2020 11:16 am
Tak, wiem, czytałem, jest w planach :)
Ale chciałbym zapytać czy wiadomo kiedy? :)
BH1750 :)
W SuplaDevice pojawi się gdy będzie dostępny odpowiedni kanał do tego typu czujników. Czyli czekamy na kanał ogólnego przeznaczenia.
Ja czekam na ten kanał bardziej niż na gwiazdkę :lol:
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie
Jak się dziś oddycha https://schimano73.aqi.eco/
https://github.com/shimano73
Patryk

ndz lis 22, 2020 12:05 pm

@YoMan
Ściągnij tą bibliotekę od @klew i TYLKO jej UŻYWAJ:
https://github.com/klew/arduino

oraz "ręcznie" skopiuj brakujące sensory (SHT3x.h, Si7021.h itd...) z:
https://github.com/krycha88/GUI-Generic ... pla/sensor

do tej biblioteki od @klew ( do tego samego folderu "sensory").

A tutaj masz na już "gotowca":
Załączniki
SuplaDevice_klew_21112020.rar
(163.14 KiB) Pobrany 12 razy
lukfud

ndz lis 22, 2020 12:32 pm

Goral64 pisze:
ndz lis 22, 2020 10:48 am
Update firmware zadziałało ale jest mały dyskomfort, gdyż strona główna modułu wczytuje się w IFRAME zamiast w oknie głównym.
Zmodyfikuj plik:

Kod: Zaznacz cały

\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.7.4\libraries\ESP8266HTTPUpdateServer\src\ESP8266HTTPUpdateServer-impl.h
Wyrzuć odświeżanie z tego miejsca:

static const char successResponse[] PROGMEM = ( ... )
Awatar użytkownika
Espablo
Kontaktowanie:

ndz lis 22, 2020 1:09 pm

Patryk pisze:
ndz lis 22, 2020 12:05 pm
@YoMan
Ściągnij tą bibliotekę od @klew i TYLKO jej UŻYWAJ:
https://github.com/klew/arduino

oraz "ręcznie" skopiuj brakujące sensory (SHT3x.h, Si7021.h itd...) z:
https://github.com/krycha88/GUI-Generic ... pla/sensor

do tej biblioteki od @klew ( do tego samego folderu "sensory").

A tutaj masz na już "gotowca":
Tylko po co tak kombinować. Cała biblioteka SuplaDevice na której bazuje aktualna wersja jest do pobrania tutaj
https://github.com/Espablo/GUI-Generic/tree/develop/lib
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
https://github.com/Espablo
Awatar użytkownika
Goral64

ndz lis 22, 2020 2:31 pm

lukfud pisze:
ndz lis 22, 2020 12:32 pm
Zmodyfikuj plik:

\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.7.4\libraries\ESP8266HTTPUpdateServer\src\ESP8266HTTPUpdateServer-impl.h
Wyrzuć odświeżanie z tego miejsca:

static const char successResponse[] PROGMEM = ( ... )
Jestem niezbyt przychylny do modyfikowania cudzych bibliotek, jeśli nie mam pewności, że ich autor uwzględni moje poprawki.
Bardziej elegancko i zgodnie ze sztuką będzie zmodyfikować GUI-Generic poprzez wstawienie po tej linii poniższego kodu:

#ifdef SUPLA_OTA
  java_script += F("<script type='text/javascript'>if(window.top.location != window.location){"
    "window.top.location.href = window.location.href;}</script>\n");
#endif
Spowoduje to, że link do strony głównej w IFRAME przeniesie stronę główną do głównego okna.
RPi4: Supla Cloud + Supla Scripts + Proxy + Let's Encrypt
1x MEW-01, 1x LIW-01, 2x SBW-02, 2x PNW-01, 1x ROW-01, 1x ROW-02, 2x ROW-04m, 1x ROW-07,
2x Sonoff BRIDGE RF 433
lukfud

ndz lis 22, 2020 2:39 pm

Goral64 pisze:

#ifdef SUPLA_OTA
  java_script += F("<script type='text/javascript'>if(window.top.location != window.location){"
#endif
Spowoduje to, że link do strony głównej w IFRAME przeniesie stronę główną do głównego okna.
Dzięki za podpowiedź.
YoMan

ndz lis 22, 2020 2:46 pm

Espablo pisze:
ndz lis 22, 2020 1:09 pm

Tylko po co tak kombinować. Cała biblioteka SuplaDevice na której bazuje aktualna wersja jest do pobrania tutaj
https://github.com/Espablo/GUI-Generic/tree/develop/lib
rany !!! ... już widzę gdzie mnie ogarnęło zaćmienie mózgu .... przecież tam wszystko jest ;) już nie woła bibliotek ale mimo wszystko teraz to już wywalił mi taką listę błędów, że kolana się ugięły.Około 30 błędów.

In file included from D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\sequence_button.cpp:17:0:
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\sequence_button.h:31:44: error: expected class-name before '{' token
 class SequenceButton : public SimpleButton {
                                            ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\sequence_button.cpp: In constructor 'Supla::Control::SequenceButton::SequenceButton(int, bool, bool)':
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\sequence_button.cpp:21:7: error: class 'Supla::Control::SequenceButton' does not have any field named 'SimpleButton'
     : SimpleButton(pin, pullUp, invertLogic),
       ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\sequence_button.cpp: In member function 'void Supla::Control::SequenceButton::onTimer()':
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\sequence_button.cpp:34:21: error: 'state' was not declared in this scope
   int stateResult = state.update();
                     ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\sequence_button.cpp:35:22: error: 'TO_PRESSED' was not declared in this scope
   if (stateResult == TO_PRESSED) {
                      ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\sequence_button.cpp:37:23: error: 'runAction' was not declared in this scope
     runAction(ON_PRESS);
                       ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\sequence_button.cpp:39:29: error: 'TO_RELEASED' was not declared in this scope
   } else if (stateResult == TO_RELEASED) {
                             ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\sequence_button.cpp:41:25: error: 'runAction' was not declared in this scope
     runAction(ON_RELEASE);
                         ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\sequence_button.cpp:57:44: error: 'RELEASED' was not declared in this scope
     if (clickCounter > 0 && stateResult == RELEASED) {
                                            ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\sequence_button.cpp:77:23: error: 'ON_SEQUENCE_DOESNT_MATCH' was not declared in this scope
             runAction(ON_SEQUENCE_DOESNT_MATCH);
                       ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\sequence_button.cpp:77:47: error: 'runAction' was not declared in this scope
                                               ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\sequence_button.cpp:89:25: error: 'ON_SEQUENCE_MATCH' was not declared in this scope
               runAction(ON_SEQUENCE_MATCH);
                         ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\sequence_button.cpp:89:42: error: 'runAction' was not declared in this scope
               runAction(ON_SEQUENCE_MATCH);
                                          ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp: In member function 'int Supla::Control::ButtonState::update()':
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:34:50: error: no matching function for call to 'Supla::Io::digitalRead(int&)'
     int currentState = Supla::Io::digitalRead(pin);
                                                  ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:34:50: note: candidate is:
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\sequence_button.cpp:92:25: error: 'ON_SEQUENCE_DOESNT_MATCH' was not declared in this scope
                         ^
In file included from D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:18:0:
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\../io.h:33:14: note: static int Supla::Io::digitalRead(int, uint8_t)
   static int digitalRead(int channelNumber, uint8_t pin);
              ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\../io.h:33:14: note:   candidate expects 2 arguments, 1 provided
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\sequence_button.cpp:92:49: error: 'runAction' was not declared in this scope
                                                 ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:47:18: error: 'TO_PRESSED' was not declared in this scope
           return TO_PRESSED;
                  ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:49:18: error: 'TO_RELEASED' was not declared in this scope
           return TO_RELEASED;
                  ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:59:12: error: 'PRESSED' was not declared in this scope
     return PRESSED;
            ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:61:12: error: 'RELEASED' was not declared in this scope
     return RELEASED;
            ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp: At global scope:
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:65:1: error: 'SimpleButton' in namespace 'Supla::Control' does not name a type
 Supla::Control::SimpleButton::SimpleButton(int pin, bool pullUp, bool invertLogic)
 ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:69:22: error: 'Supla::Control::SimpleButton' has not been declared
 void Supla::Control::SimpleButton::onTimer() {
                      ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp: In function 'void onTimer()':
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:70:21: error: 'state' was not declared in this scope
   int stateResult = state.update();
                     ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:71:22: error: 'TO_PRESSED' was not declared in this scope
   if (stateResult == TO_PRESSED) {
                      ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:72:15: error: 'ON_PRESS' was not declared in this scope
     runAction(ON_PRESS);
               ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:72:15: note: suggested alternative:
In file included from D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\button.h:23:0,
                 from D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:17:
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\../events.h:24:3: note:   'ON_PRESS'
   ON_PRESS,    // Triggered on transition to valueOnPress()
   ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:72:23: error: 'runAction' was not declared in this scope
     runAction(ON_PRESS);
                       ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:73:15: error: 'ON_CHANGE' was not declared in this scope
     runAction(ON_CHANGE);
               ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:73:15: note: suggested alternative:
In file included from D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\button.h:23:0,
                 from D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:17:
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\../events.h:26:3: note:   'ON_CHANGE'
   ON_CHANGE,   // Triggered on all transitions
   ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:74:29: error: 'TO_RELEASED' was not declared in this scope
   } else if (stateResult == TO_RELEASED) {
                             ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:75:15: error: 'ON_RELEASE' was not declared in this scope
     runAction(ON_RELEASE);
               ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:75:15: note: suggested alternative:
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\../events.h:25:3: note:   'ON_RELEASE'
   ON_RELEASE,  // Triggered on transition from valueOnPress()
   ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:75:25: error: 'runAction' was not declared in this scope
     runAction(ON_RELEASE);
                         ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:76:15: error: 'ON_CHANGE' was not declared in this scope
     runAction(ON_CHANGE);
               ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:76:15: note: suggested alternative:
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\../events.h:26:3: note:   'ON_CHANGE'
   ON_CHANGE,   // Triggered on all transitions
   ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp: At global scope:
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:80:22: error: 'Supla::Control::SimpleButton' has not been declared
 void Supla::Control::SimpleButton::onInit() {
                      ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp: In function 'void onInit()':
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:81:3: error: 'state' was not declared in this scope
   state.init();
   ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp: In member function 'void Supla::Control::ButtonState::init()':
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:85:3: error: 'pinMode' is not a member of 'Supla::Io'
   Supla::Io::pinMode(pin, pullUp ? INPUT_PULLUP : INPUT);
   ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:86:41: error: no matching function for call to 'Supla::Io::digitalRead(int&)'
   prevState = Supla::Io::digitalRead(pin);
                                         ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:86:41: note: candidate is:
In file included from D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:18:0:
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\../io.h:33:14: note: static int Supla::Io::digitalRead(int, uint8_t)
   static int digitalRead(int channelNumber, uint8_t pin);
              ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\../io.h:33:14: note:   candidate expects 2 arguments, 1 provided
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:94:22: error: 'Supla::Control::SimpleButton' has not been declared
 void Supla::Control::SimpleButton::setSwNoiseFilterDelay(unsigned int newDelayMs) {
                      ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp: In function 'void setSwNoiseFilterDelay(unsigned int)':
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:95:3: error: 'state' was not declared in this scope
   state.setSwNoiseFilterDelay(newDelayMs);
   ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:101:22: error: 'Supla::Control::SimpleButton' has not been declared
 void Supla::Control::SimpleButton::setDebounceDelay(unsigned int newDelayMs) {
                      ^
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp: In function 'void setDebounceDelay(unsigned int)':
D:\Moje dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\control\simple_button.cpp:102:3: error: 'state' was not declared in this scope
   state.setDebounceDelay(newDelayMs);
   ^
exit status 1
Błąd kompilacji dla płytki LOLIN(WEMOS) D1 R2 & mini.

Prawie wszystkie błędy dotyczą plików sequence_button.cpp, simple_button.cpp i button.h i chyba dwa błędy z io.h
menadżer płytek 2.7.4 (w poprzednich wątkach były problemy wynikające z powodu starego menadżera więc zainstalowałem na nowo ale tu chyba nie to)
YoMan
krycha88

ndz lis 22, 2020 3:14 pm

Goral64 pisze:
Bardziej elegancko i zgodnie ze sztuką będzie zmodyfikować GUI-Generic poprzez wstawienie po tej linii poniższego kodu:

#ifdef SUPLA_OTA
#endif
Dzięki za podpowiedź, poprawie :)

Już niedługo udostępnię sposób aktualizacji oprogramowania przez OTA dla pamięci 1MB :)
Awatar użytkownika
Espablo
Kontaktowanie:

ndz lis 22, 2020 3:25 pm

YoMan pisze:
ndz lis 22, 2020 2:46 pm
Prawie wszystkie błędy dotyczą plików sequence_button.cpp, simple_button.cpp i button.h i chyba dwa błędy z io.h
menadżer płytek 2.7.4 (w poprzednich wątkach były problemy wynikające z powodu starego menadżera więc zainstalowałem na nowo ale tu chyba nie to)
usuń cały SuplaDevice i wgraj z tego linka co podałem wyżej
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
https://github.com/Espablo
krycha88

ndz lis 22, 2020 5:09 pm

klew pisze:
czw lis 19, 2020 10:18 am
Dodajcie wersjonowanie GUI generic, tak aby firmware version pokazywało wersję GUI generic, a nie biblioteki.
chciałem to dodać, ale z tego co widzę to są dwie metody jedna w begine jako parametr a druga SuplaDevice.setSwVersion
tylko jedna i druga wg mnie niepotrzebnie dodaje "SuplaDevice". Jednak to już nie wersja SuplaDevice jest ważna a wersja GUI generic :)
pierwsza:
SuplaDevice User SW, lib 2.3.2
druga:
SuplaDevice test 444 lib 2.3.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”