Fakro - zaproszenie do testów bramki

Awatar użytkownika
abcautomaty
Posty: 23
Rejestracja: śr lip 17, 2019 9:55 am

Cześć forumowicze
Zakończyliśmy pewien etap prac nad Bramką dzięki, której możliwe będzie połączenie urządzeń wielu producentów (między innymi Fakro) z chmurą Supla. Chodzi oczywiście o urządzenia Z-Wave, których na rynku możecie znaleźć wiele. W obecnej wersji bramka na podstawowym poziomie obsługuje urządzenia typu Motor (Rolety, siłowniki do okien) włączniki oświetlenia, włączniki ON-OFF ale także całą gamę czujników (także bateryjnych) , które stopniowo będziemy wprowadzać do aplikacji.

W związku z powyższym zapraszamy do testów, które potwierdzą przydatność bramki ewentualnie pokażą braki i punkty do poprawy. Szukamy na początek kilku ochotników gotowych do przetestowania urządzeń, które im nieodpłatnie przekażemy (Bramka 8 kanałowa + bateryjny czujnik temperatura/wilgotność).
20201023_101848.jpg
20201023_101848.jpg (1.87 MiB) Przejrzano 8873 razy
Do dogadania pozostaje kwestia umieszczenia w zestawie innych elementów z naszej oferty (siłowniki, moduły itd.). Z pełną ofertą możecie się zapoznać na stronie Fakro. https://www.fakro.pl/okna-dachowe/stero ... ektryczne/

Bramkę można dodać do istniejącej sieci ale można też tę sieć za pomocą Bramki stworzyć. Jak już Bramka jest w sieci możemy wybrać urządzenia, którymi będziemy sterować z poziomu aplikacji Supla (w tej wersji będzie to 8 urządzeń)

Ponieważ Bramka ma łączyć dwa systemy szukamy osób które posiadają takowe właśnie w swoich instalacjach i te będziemy preferować przy wyborze natomiast jeżeli macie jakieś fajne pomysły na wykorzystanie bramki to chętnie się z nimi zapoznamy i rozpatrzymy kwestię przekazania sprzętu.
Chętnych zapraszamy do zgłaszania się i prezentowania listy swoich urządzeń i pomysłów. Może przy okazji poznamy bardziej wasze potrzeby i wspólnie ulepszymy to rozwiązanie.
Jeśli macie pytania to jesteśmy do dyspozycji :D

Zespół Fakro

[EDIT]
https://sklep.fakro.pl/bramka-zgw8-supla.html
Ostatnio zmieniony pt paź 23, 2020 9:41 am przez abcautomaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Jak zawsze chętny na testy, ale niestety nie mam i siebie jeszcze żadnych produktów Z-Wave, więc jestem po prostu ciekawy jak to działa. Czekam na opinie z niecierpliwością :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
andras
Posty: 461
Rejestracja: pt gru 30, 2016 5:51 pm

Witam

Jestem chętny , posiadam roletę , oraz 2 gniazda Z-wave
Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Jestem w tej samej sytuacji co Michael nie mam u siebie nic z z-wave ale próbuję wyjść na rynek usług z rozwiązaniami supli i zanim cos komuś zaoferuję sam bym chciał sprawdzić jak to działa ;-)
Obrazek
Lesik
Posty: 30
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 7:51 pm

Witam.
Ja podobnie jak kolega michael nie posiadam nic z-wave. Ale bardzo chętnie wziąłbym udział w teście :)
ddluk
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 18, 2020 7:48 pm

W tej chwili posiadam centralkę Fibaro Home Center 2 z następującymi urządzeniami:
  • 8 sterowników rolet
  • 3 sterowniki oświetlenia
  • 1 czujnik oświetlenia/ruchu/wstrząsu
  • 1 czujnik otwarcia bramy garażowej
  • 2 czujniki zalania
  • 2 czujniki dymu
Chętnie przetestował bym tą bramkę, gdyż mam duże doświadczenie z elementami Z-Wave i wyzwaniami, które za nimi stoją :)
woytas1
Posty: 117
Rejestracja: wt paź 02, 2018 10:34 pm
Lokalizacja: Krosno

Chętnie bym wypróbował, ale z głowicami do grzejników.
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 613
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

Cześć! Jestem chętny na testy.
Ja co prawda nic nie mam od Z-Wave ale znajomy na pół domu w fibaro a to właśnie chyba na Z-Wave chodzi.

Sterowanie pętlami podłogówki u mnie odbywa się poprzez zwykły termostat, który daje zapięcie lub zabiera na siłowniki.
Dzięki temu czujnikowi mógłbym fajnie to ogarnąć!
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1772
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Chętny na testy😀
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Cyneek
Posty: 1
Rejestracja: pt paź 23, 2020 10:20 am

Chętnie przetestuję mam 3 rolety i okno z wave
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”