ZAMEL - ZAPROSZENIE DO TESTÓW DIW-01

Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Zaktualizowane i działa :)
U mnie po aktualizacji ESP zaczęła sobie szybko mrugać dioda statusu, ale nierównomiernie, a potem zaczęła jeszcze szybciej. Po kilkudziesięciu sekundach, nacisnąłem config i dioda po chwili przestała, po czym DIW podłączył się do serwera. Może przypadek :)

Teraz, współpraca z klawiszem monostabilnym działa zgodnie z opisywanymi wcześniej oczekiwaniami. DIW rozpoczyna rozjaśnianie żarówki do ustawionej jasności niemalże natychmiast, w czasie poniżej 0.5s.
Zgaszenie jest nieco trudniejsze, tzn. muśnięcie klawisza daje radę, ale przytrzymanie przez chwile dłużej (ciężko to zmierzyć ;) ) rozpoczyna ściemnianie. Tak czy siak można z tym żyć :)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

lesny8 pisze: pn kwie 12, 2021 8:37 pm ZZgaszenie jest nieco trudniejsze, tzn. muśnięcie klawisza daje radę, ale przytrzymanie przez chwile dłużej (ciężko to zmierzyć ;) ) rozpoczyna ściemnianie. Tak czy siak można z tym żyć :)
He, he, mi akurat monostabilny wyszedł i ćwiczyłem na bistabilnym (udając monostabilny). Wyłącza normalnie.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Patryk
Posty: 2674
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

No.
Teraz to bajka.
Zał/wył działa błyskawicznie. :D

Potwierdzam również problem z aktualizacją.
O ile ESP zaktualizował się do 2.8.2 bez problemu, to żeby zaktualizować STM-a, musiałem wyłączyć zasilanie ( 230V ).
Potem DIW (STM), już sam się zaktualizował do 1.0.8
Ps.
Co to jest ( co znaczy ) "STM" ?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1773
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Patryk pisze: śr kwie 14, 2021 11:18 am No.
Teraz to bajka.
Zał/wył działa błyskawicznie. :D

Potwierdzam również problem z aktualizacją.
O ile ESP zaktualizował się do 2.8.2 bez problemu, to żeby zaktualizować STM-a, musiałem wyłączyć zasilanie ( 230V ).
Potem DIW (STM), już sam się zaktualizował do 1.0.8
Ps.
Co to jest ( co znaczy ) "STM" ?

KOREKTA: Faktycznie działa to nieprawidłowo, zostałem wprowadzony w błąd. STM powinien zaktualizować się bez wyłączania zasilania.
Ostatnio zmieniony śr kwie 14, 2021 11:57 am przez Mirosław F., łącznie zmieniany 2 razy.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

miroph pisze: śr kwie 14, 2021 11:24 am Prawidłowo. Aby zaktualizować STMa musisz wyłączyć i włączyć zasilanie.
Tej informacji nam brakowało powodując niepokój ;)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1773
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Chciałbym zaczerpnąć więcej informacji odnośnie niepowodzenia przy aktualizacji. W jakich warunkach była wykonywana. Czy przy włączonym oświetleniu czy przy wyłączonym? Czy sterownik był używany podczas aktualizacji? Czy po aktualizacji ESP, a przed aktualizacją STMa była przerwa w miganiu diody, czy od razu przeszedł do kolejnej aktualizacji? Każda wskazówka będzie na wagę złota, ponieważ nie potrafię odtworzyć problemu po mojej stronie.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Patryk
Posty: 2674
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

1. "Czy przy włączonym oświetleniu czy przy wyłączonym?"
Odp: Przy wyłączonym.
2. "Czy sterownik był używany podczas aktualizacji?"
Odp: Nie.
3. "Czy po aktualizacji ESP, a przed aktualizacją STMa była przerwa w miganiu diody, czy od razu przeszedł do kolejnej aktualizacji?"
Odp: Nie było żadnej przerwy.
Zaświeciła się tylko żarówka, oraz wersja oprogramowania zmieniła się na v.2.8.2, ale STM było dalej 1.0.6
LED (config) bardzo szybko migała.
Ponowne "zaktualizowanie" nic nie dawało.
Dopiero fizyczne wył/zał 230V spowodowało, że moduł Sam dokończył aktualizację ( z 1.0.6 na 1.0.8 ).
Ps.
Jak co to dzwoń.
Nr tel. wysłałem Ci na priv.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

miroph pisze: czw kwie 15, 2021 11:11 am Chciałbym zaczerpnąć więcej informacji odnośnie niepowodzenia przy aktualizacji. W jakich warunkach była wykonywana. Czy przy włączonym oświetleniu czy przy wyłączonym? Czy sterownik był używany podczas aktualizacji? Czy po aktualizacji ESP, a przed aktualizacją STMa była przerwa w miganiu diody, czy od razu przeszedł do kolejnej aktualizacji? Każda wskazówka będzie na wagę złota, ponieważ nie potrafię odtworzyć problemu po mojej stronie.
U mnie było podobnie jak u Patryka, z tym że w pkt 3 nie zapaliła mi się żarówka. Nie miałem dostępu do modułu bo nie rozgłaszał swojej sieci.
Nie próbowałem ponownie wywołać trybu CONFIG, tylko skorzystałem z sugestii aby wyłączyć i włączyć zasilanie. Po tym aktualizacja się wykonała i moduł połączył się z serwerem.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przez cały czas gdy migała dioda nie było połączenia z serwerem ?
Patryk
Posty: 2674
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

pzygmunt pisze: czw kwie 15, 2021 12:00 pm Przez cały czas gdy migała dioda nie było połączenia z serwerem ?
U mnie było połączenie z serwerem.
Tylko DIW działał "po staremu".
Jedynie LED bardzo szybko migała.
Zablokowany

Wróć do „Nowości”