Cloud 2.3.26

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie ma takiej możliwości. Celowo nie użyłem json-a aby tego nie trzeba było parsować.
Keram46
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 16, 2021 5:07 pm

Próbuję zintegrować z panelem Weinteka a wyglada na to, że aby Weintek przyjął publikowaną wiadomość, musi mieć ona dokładnie tyle znaków, jak on oczekuje. I na dodatek musi być parzysta ilość znaków, wiec dyskwalifikuje to "false".
Ale może support Weinteka coś poradzi...
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Pytanie (może) teoretycznie.
Czy zmieniło się może coś w Clud odnośnie odczytu temperatury z czujników odczytujących dane po SPI.
(MAX6675; MAX31855).
Czemu pytam.
Jakiś czas temu testowałem te czujniki i było ok (Clud 2.3.25).
Obecnie na sześciu różnych układach MAX ( 6675 i 31855 ), różnych wemos-ach i różnych softach ( GUI-Generic oraz @elmaya ) odczyty temperatury dziwnie się zachowują.
( "skaczą" ).
Np przy temperaturze 100°C raz pokazuje 100, za chwilę 60, 20, 85 itd.
Po prostu już nie wiem w czym jest problem.
A tak wygląda wykres w temperaturze pokojowej.
Załączniki
Screenshot_20210216-060736.png
Screenshot_20210216-060736.png (53.71 KiB) Przejrzano 1647 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nic się nie zmieniło. Ponadto serwer nie ma wpływu na odczyty.
Darnag
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 30, 2020 10:50 am

Mam prośbę odnośnie zapisu z instrukcji bo nie jestem fachowcem a chciałem dokonać konfiguracji z HA:
"1. Zaloguj się do Home Assistant
2. Otwórz Edytor Plików (Supervisor->File editor)"

Moje pytanie brzmi gdzie mam się zalogować - w telefonie czy na komputerze. Rozumiem że jak na kompie to mam ściągnąć dodatkowy program. Proszę o wyjaśnienie tego zapisu. W Home Assistant na telefonie nie mogę znaleźć tego editora. Sorki za problem i proszę o pomoc..
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Darnag pisze: ndz lut 28, 2021 7:51 pm Mam prośbę odnośnie zapisu z instrukcji bo nie jestem fachowcem a chciałem dokonać konfiguracji z HA:
"1. Zaloguj się do Home Assistant
2. Otwórz Edytor Plików (Supervisor->File editor)"

Moje pytanie brzmi gdzie mam się zalogować - w telefonie czy na komputerze. Rozumiem że jak na kompie to mam ściągnąć dodatkowy program. Proszę o wyjaśnienie tego zapisu. W Home Assistant na telefonie nie mogę znaleźć tego editora. Sorki za problem i proszę o pomoc..
Chcesz HA odpalić na telefonie?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Darnag pisze: ndz lut 28, 2021 7:51 pm Mam prośbę odnośnie zapisu z instrukcji bo nie jestem fachowcem a chciałem dokonać konfiguracji z HA:
"1. Zaloguj się do Home Assistant
2. Otwórz Edytor Plików (Supervisor->File editor)"

Moje pytanie brzmi gdzie mam się zalogować - w telefonie czy na komputerze. Rozumiem że jak na kompie to mam ściągnąć dodatkowy program. Proszę o wyjaśnienie tego zapisu. W Home Assistant na telefonie nie mogę znaleźć tego editora. Sorki za problem i proszę o pomoc..
Musisz sobie postawić serwer z Home Assistant. Np. na Raspberry Pi 4.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Darnag
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 30, 2020 10:50 am

Przeczytałem wpisy na forum i tego nie wiem bo jestem laikiem w tych sprawach. Mam wersję 2.3.26 ale występuje jeden wspólny przycisk zamknij/otwórz i nie wiem z czego to wynika. Właśnie też nie doczytałem jak zalogować się do HA. Zapewne dla Was to oczywiste a ja jestem początkujący więc mam nadzieję, że uzyskam informację, która będzie bardziej czytelna dla tych zaczynających przygodę z suplą.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Darnag pisze: ndz lut 28, 2021 9:34 pm Przeczytałem wpisy na forum i tego nie wiem bo jestem laikiem w tych sprawach. Mam wersję 2.3.26 ale występuje jeden wspólny przycisk zamknij/otwórz i nie wiem z czego to wynika. Właśnie też nie doczytałem jak zalogować się do HA. Zapewne dla Was to oczywiste a ja jestem początkujący więc mam nadzieję, że uzyskam informację, która będzie bardziej czytelna dla tych zaczynających przygodę z suplą.
Skoro nie wiesz czym jest Home Assistant, to prawdopodobnie go nie potrzebujesz :P

Zgaduję, że pytanie dotyczy obsługi bram przez asystenta google? Aby to działało poprawnie, to konieczny jest czujnik otwarcia podłączony i skonfigurowany z bramą. Wtedy w cloud pojawi się osobny przycisk "otwórz" i osobny "zamknij". W aplikacji na telefonie nadal będzie tylko jeden "otwórz/zamknij". Jak już będzie ten czujnik, to asystent google też będzie działał.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Darnag
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 30, 2020 10:50 am

Dziękuję bardzo za info. Zależy mi tylko na otwieraniu głosowym bramy w samochodzie. Rozumiem, że wyłączniki krańcowe muszą być ale chyba nie są potrzebne jak supla prawidłowo pokazuje stan bramy?
Zablokowany

Wróć do „Nowości”