Cloud 2.3.28

jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

lukfud pisze: wt maja 18, 2021 11:19 am
jaku2k pisze: wt maja 18, 2021 11:14 am
W zasadzie ta strona nie jest Ci już do niczego potrzebna. Z rejestracji urządzeń na lokalizację już się nie korzysta a adres serwera możesz podejrzeć w aplikacji, albo w zakładce "konto".
Faktycznie, o tym nie pomyślałem. Ale z tego co wiem, to przy zaawansowanej rejestracji aplikacji klienckiej potrzeba hasła i identyfikatora dostępu - tych informacji brakuje w najnowszym Cloudzie.


Natrafiłem na jeszcze jeden błąd/niespotykane dotąd zachowanie. Mam ściemniacz Varilight V-PRO Smart. Po próbie ustalenia jego jasności z poziomu Clouda (przycisk "ustaw parametry"), wyskakuje błąd. Poniżej przesyłam zdjęcie ekranu.
Załączniki
sciemniacz_varilight.png
sciemniacz_varilight.png (76.16 KiB) Przejrzano 1237 razy
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Te informacje są dostępne przy identyfikatorach dostępu.
Można też otworzyć starą stronę wpisując adres:
https://cloud.supla.org/old-config
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Co do ściemniacza to sprawdzamy...
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

pzygmunt pisze: wt maja 18, 2021 11:32 am Te informacje są dostępne przy identyfikatorach dostępu.
Można też otworzyć starą stronę wpisując adres:
https://cloud.supla.org/old-config
Faktycznie, jest. Dziękuję za odpowiedź.
Myślę, że przy wydawaniu kolejnej wersji/edycji szaty graficznej Clouda można by pomyśleć o ułatwieniu dostępności danych do zaawansowanej rejestracji aplikacji klienckich w Cloudzie.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Generalnie odchodzimy od autoryzacji na podstawie id i hasła. Wszystko ma byc na podstawie adresu email/guid/authkey.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

pzygmunt pisze: wt maja 18, 2021 11:42 am Generalnie odchodzimy od autoryzacji na podstawie id i hasła. Wszystko ma byc na podstawie adresu email/guid/authkey.
Czy to oznacza ze wsparcie dla starej autoryzacji przestanie działać w najbliższym czasie ?
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Będzie działać ale nie będziemy tego wspierać w dokumentacji. Nie będziemy też rozwijać tego mechanizmu.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

pzygmunt pisze: wt maja 18, 2021 11:42 am Generalnie odchodzimy od autoryzacji na podstawie id i hasła. Wszystko ma byc na podstawie adresu email/guid/authkey.
Dobrze, dziękuję za odpowiedź. Jeszcze jedna uwaga estetyczna - na publicznym Cloudzie favicon (tak to się chyba nazywa :?:) jest rozmyty, tak jak w załączniku (w rzeczywistości, bez powiększenia różnica jest bardziej widoczna). Dla porównania przesyłam zdjęcia innych kart zawierających tę ikonę.
Załączniki
ikony_kart_nowy_cloud.png
ikony_kart_nowy_cloud.png (15.25 KiB) Przejrzano 1199 razy
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Docelowo na supla.org zostanie jaki jest, a na cloud.supla.org będzie zielona - tak jak na prywatnych.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Dobrze, dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”