Page 1 of 1

Intergracja z Google Home

Posted: Mon Jun 04, 2018 7:18 am
by wsosniak
Witam wszystkich zainteresowanych integracją z Google Home. Już od jakiegoś czasu widzę posty/komentarze z których wynika że SUPLA natywnie będzie zintegrowana z Google Home. Byłoby super ! Na dodatek tego że język polski w tym roku będzie dostępny w google home to ten temat wydaje się być bardzo ciekawy dla użytkowników mniej wymagających którzy w prosty sposób sami tworzyli by sobie "inteligentne" domy - Sam czekam na tą integrację już teraz (korzystam z języka ang.) , gdzie google home integruje mi w bardzo prosty sposób moje urządzenia : urządzenia Sonoff, broadlink (pilot uniwersalny kodów IR i RF433) i teraz chciałbym aby moje sterowniki do rolet SRW-01 tez rozmawiały w prosty sposób ze mną poprzez google home (bo na razie pośrednio robię to poprzez IFTTT wykorzystując serwisy google assistant i webhook które wywołuje SUPLA scripts)

Na start tej dyskusji , proszę programistów aby pokrótce (jeśli się da) wyjaśnili jak ta integracja będzie wyglądać :

- czy będziemy widzieli kanały w google home ? które będziemy mogli "uruchamiać" komendą turn on/off np jeśli powiem : "Open the blind in the bedroom" to uruchomię kanał ROLETA_W_SYPAILNI przez wywołanie "turn on roleta_w sypialni" i wtedy roleta otwiera się , i dodatkowow zgasić lampkę "turn off Lampka_w_sypialni" …….

- czy tez grupy kanałów ??? tak samo jak kanały ?

- czy harmonogramy jednorazowe (sceny ?) też będą dostępne ? żeby można było otwierać roletę w 70% ? wtedy to rozwiąże mój problem z otwieraniem częściowo rolet ( których na ten moment nie mogę tak otworzyć). Np "turn on OTW_ROLETE_W_SYPIALNI_70%" uruchamiałoby harmonogram w ktorym zapisany byłby % otwarcia rolety

-...........................

i wydaje mi sie że gdy będzie ta inergracja z google home , i dodatkowo Google wprowadzi obsługe języka polskiego, to SUPLA scripts będzie rzadko wykorzystywane .


Programistów SUPLA i zainteresowanych integracją z google home, proszę o komentarze i uwagi

dzięki !
pozdr

Re: Intergracja z Google Home

Posted: Mon Jun 04, 2018 7:51 am
by pzygmunt
Integracja z google home pojawi się najprawdopodobniej w kolejnej wersji, która planowana jest na okolice października.
To na chwilę obecną wszystko co mogę powiedzieć.

Re: Intergracja z Google Home

Posted: Wed Feb 27, 2019 10:01 pm
by ebol1986
Witam czy ktoś już integrował z google home. Połączyłem google home z supla pojawiaja się wszystkie włączniki lecz problem jest z roletami A dokładnie srw-01. Google home ich nie widzi, czy w jakiś sposób trzeba je udostępnić?

Re: Intergracja z Google Home

Posted: Wed Feb 27, 2019 10:12 pm
by wojtas567
Google widzi tylko włączniki i żarówki :(

Re: Intergracja z Google Home

Posted: Thu Feb 28, 2019 8:20 am
by fracz
I trezba zaznaczyć, że jest to ograniczenie Google.