Mapa Drogowa

Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

@Demeter, twoja potrzeba idzie w kierunku systemu kontroli dostępu. Ja ewentualnie widziałbym np. ostatnie trzy wpisy w takim logu, ale nie jakąś długą historię.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Demeter
Posty: 37
Rejestracja: sob wrz 21, 2019 12:29 pm

Kilka wpisów niczego nie dadzą.
Już mam zamontowane około 20 urządzeń, i jeszcze dużo potrzebuje. Dla tego mam 3 osobne routery.
Ale korzysta z aplikacji tylko 3 człowiek + 1 wspólny tablet, na którym są podstawowe urządzenia i który jest przyklejony w biurze na ścianie, i za włączenie i wyłącznie jest odpowiedzialna jedna osoba.
Chciałbym udostępnić appke więcej użytkownikam, ale z powodu braku loga, nie mogę tego zrobić, tak jak są sterowane naprawdę ważne rzeczy. A bez loga potem nic nikomu nie udowodnią.
Jestem gotowy do wprowadzenia swojego serwera, jeżeli to czymś pomoże.
Sorry za gramatykę.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Musiałbyś uruchomić własny serwer i ktoś musiałby Ci dopisać tam logowanie zdarzeń.
Demeter
Posty: 37
Rejestracja: sob wrz 21, 2019 12:29 pm

Czy takie coś ktoś z foruma już robił?
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

pzygmunt pisze: sob mar 14, 2020 7:30 pm Musiałbyś uruchomić własny serwer i ktoś musiałby Ci dopisać tam logowanie zdarzeń.
A może jakieś prace w kierunku dołączania "własnych" modułów do Supli na potrzeby własnych instalacji? Mógłby wtedy powstać spory zasób dodatkowych modułów, które z różnych powodów nie mogą zostać dołączone do hostowanej wersji9 Supla-Cloud ale w prywatnych instalacjach cieszyłyby się powodzeniem?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nic się w chwili obecnej w tym kierunku nie robi.
Krzysztof-KP
Posty: 65
Rejestracja: ndz sty 05, 2020 1:18 pm

Witajcie!

Czy wiadomo orientacyjnie kiedy możemy się spodziewać istotnego kroku w rozwoju Supli?
Mam tutaj na myśli głównie:
- logika,
- powiadomienia w aplikacji mobilnej,
- harmonogramy w aplikacji mobilnej,
- obsługa termostatów pokojowych,
- no i oczywiście szersza gama urządzeń (termostat pokojowy, panel pokojowy do obsługi systemu w domu, markowe moduły np. z termometrami itp.).

Innymi słowy, kiedy tego typu rozwiązania (będące już dawno standardem w podobnych projektach) wejdą do funkcjonalności Supli? Czy jest szansa, że zmieni się to np. w przeciągu pół roku?
Bardzo lubię ten system i społeczność, ale jednocześnie nie jestem w stanie przekonać do tego swoich znajomych na obecnym poziomie rozwoju.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Logikę i powiadomienia zrealizujesz w skryptach szczególnie, że zada dzień będą uruchomione webhooki.

Natywnie najwcześniej w przyszłym roku.

Harmonogramy w aplikacji mobilnej - trudno na dzień dzisiejszy określić termin. Nadal szukamy ludzi do zespołu.

Termostat jeszcze w tym roku.
Krzysztof-KP
Posty: 65
Rejestracja: ndz sty 05, 2020 1:18 pm

Termostat to chyba nawet jest już w katalogu firmy Zamel. Więc mam nadzieję, że faktycznie niebawem będzie dostępny.
Czekam na niego jak na zbawienie.
Mam już jeden działający w systemie Tuya, ale w kolejnych lokalizacja koniecznie musi być działający w oparciu o suplę ;-)
Sezon grzewczy tuż tuż więc pora na wdrożenie ;-)
forall
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 15, 2019 10:36 am

@pzygmunt jest w planach taka opcja, że coś się dzieje na podstawie zmiany lokalizacji?
10xSRW-01, 1xSBW-01 + 2xMEW-01
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne”