Mapa Drogowa

Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Jak pytasz o 7F to ten problem nie wystepuje. Odpytywalem swoją centrale 5 razy na sekundę i zawsze udalo mi sie połączyć z telefonu.
Obrazek
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Duch__ pisze: śr lip 18, 2018 1:52 pm Jak pytasz o 7F to ten problem nie wystepuje. Odpytywalem swoją centrale 5 razy na sekundę i zawsze udalo mi sie połączyć z telefonu.

Możesz opisać jak się wpiąłeś do centali? Masz swój własny serwer Supli, czy oficjalny?
Nie można tego udostępnić w oficjalnym cloudzie jeżeli Ty byś się na to zgodził?
PS. Komenda 7D pokazuje temperaturę na czujniku, czy tylko stan załączenia/rozłączenia po uprzednio ustawionej wartości temperatury?
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Do centrali wpiałem się przez ethm. Korzystam z oficjalnego serwera. Nie korzystam z funkcji 7D.
Obrazek
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Obrazek
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Panowie od czego zależy wdrażanie nowych funkcjonalności w Cloud? Np dlaczego @fracz ktory szybko realizujesz swoje pomysły nie zrobiłeś swojego projektu w Cloud? Mapa drogowa jest świetna i wszyscy czekamy na pełną funkcjonalność, jednak patrząc na tempo rozwoju jakie było do tej pory to poczekamy jeszcze parę lat. Czy chodzi o czas, pieniądze? Jeżeli tak to może zrobić temat z licznikiem stanu konta bankowego i przy jakim stanie co będzie realizowane i wdrażane. Myślę, że szybko projekt by poszedł do przodu.
Dajcie proszę znać jak przyspieszyć rozwój projektu.
rgornik79
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 05, 2018 6:46 pm

Pod postem @cino111 podpisuję się obiema rękami i nogami. Chętnie też bym kupował sprzęt prosto od was a nie po jakichś aukcjach.
Miałem właśnie szukać na forum jak uruchomić widżeta na Andku a to dopiero pieśń przyszłości. Napiszcie jak można wesprzeć projekt, bo szczerze mówiąc jak komuś spieszy się trochę bardziej to przeskoczy na inną platformę, a przecież nie chodzi o to by tylko zapaleńcy tu zostali czekali na kolejny update bo może kiedyś się ruszy.

Wiem jak jest z dev. mam trochę doświadczenia jako PM i wiem, że same chęci nie starczą trzeba do tego jeszcze zaplecze, a najlepsze plany często biorą w łeb. Wiem też że wykonaliście ogrom pracy i trzymam kciuki za każdy jeden kolejny krok.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

@fracz również rozwija cloud-a.
Rozwijanie skryptów, a cloud-a to dwie różne bajki. Już się w temacie wypowiadaliśmy. Wiele się dzieje w temacie przyspieszenia rozwoju projektu (pozyskanie środków, ludzi, pozostałych zasobów itd.) i za jakiś czas będą tego efekty. Cierpliwości.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie spotkałem się z tym problemem. Wygląda to na rozbieżności w wersjach.
Misiu
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 25, 2018 12:01 pm

Patrząc na mapę widzę wszystko co potrzebuję :D
Tak jak kolega @rgornik79 pisał, czy można jakoś wesprzeć projekt?
Termostat i czujniki zewnętrzne (nasłonecznienia i stacja) jak najbardziej na plus, ale zamiast siedzieć, czekać i narzekać, że czegoś nie ma chciałbym pomóc.

Ważniejszy dla mnie jest termostat, buduję na wemos prototyp w oparciu o ds18b20 i relay'e.
Najważniejsze funkcje:
-urządzenie w pełni niezależne od serwera, serwer wysyła tylko info o temperaturze, którą termostat ma trzymać.
-info do serwera o aktualnej temperaturze i trybie pracy (otwarcie/zamknięcie zaworu)
-komunikacja po MQTT (na potrzeby openHAB'a)
-możliwość kalibracji pomiaru temperatury
-możliwość edycji wartości progowych (o ile stopni musi spaść/wzrosnąć temperatura żeby otworzyć/zamknąć zawór)

Co jeszcze powinno być w podstawowej wersji? Zakładam, że schedulerem będzie sterował serwer i przy zmianie np z temp dziennej na nocną wyśle do urządzenia aktualizację temperatury.
Czy zamiast wartości progowych może lepiej byłoby skorzystać z PID (https://pl.wikipedia.org/wiki/Regulator_PID). Sprawdzi się to przy sterowaniu podłogówką w dużym pomieszczeniu?

Jeśli chodzi o czujnik nasłonecznienia to mam u siebie w oparciu o BH1750, prosty odczyt i wysyłanie po MQTT, ale jak pisałem ważniejszy jest termostat.
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Czy w wersji v2.3 pod pojęciem miernik energii mam rozumieć zliczanie impulsów mignięcia diody w liczniku energii elektryczej, lub zliczanie impulsów z licznika wody takiego jak np tu https://allegro.pl/wodomierz-js2-5nk-dn ... 24835.html ?
Własnie przymierzam się do tego i fajnie by było jak by już w październiku to działało. Nie chcę dzielić funkcjonalności na Domoticza i Suplę. Supla jest o wiele fajniejsza :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne”