IOT SDK

Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Patryk pisze: sob paź 30, 2021 4:32 pm
Patryk pisze: pn paź 18, 2021 12:40 pm
pzygmunt pisze: ndz wrz 26, 2021 6:17 pmBędzie
Jeszcze trochę ( czekania ) i mój komputer "zapomni" jak się kompiluje sofy w IOT SDK. :lol:
No i chyba "zapomniał" :lol: .
😂🤣
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

lesny8 pisze: sob paź 30, 2021 4:35 pm
Patryk pisze: sob paź 30, 2021 4:32 pm
Patryk pisze: pn paź 18, 2021 12:40 pm

Jeszcze trochę ( czekania ) i mój komputer "zapomni" jak się kompiluje sofy w IOT SDK. :lol:
No i chyba "zapomniał" :lol: .
😂🤣
mój już zapomniał co miał zapamiętać, żeby niezapomnieć :)
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Patryk pisze: sob paź 30, 2021 4:32 pm
Patryk pisze: pn paź 18, 2021 12:40 pm
pzygmunt pisze: ndz wrz 26, 2021 6:17 pmBędzie
Jeszcze trochę ( czekania ) i mój komputer "zapomni" jak się kompiluje sofy w IOT SDK. :lol:
No i chyba "zapomniał" :lol: .
przecież to proste:

Kod: Zaznacz cały

cd src
./build.sh
:lol:
https://gui-generic-builder.supla.io/
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Oj @krycha88.
Szkoda, że nie potrafisz również pisać ( tworzyć ) softów w IOT SDK.
Zapytasz, czemu.
Odp:
Czuje "pewny" sentyment.
Tak jak do "starych" radioodbiorników lampowych.
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Patryk pisze: wt lis 02, 2021 8:49 pm Oj @krycha88.
Szkoda, że nie potrafisz również pisać ( tworzyć ) softów w IOT SDK.
Zapytasz, czemu.
Odp:
Czuje "pewny" sentyment.
Tak jak do "starych" radioodbiorników lampowych.
Dla chcącego nic trudnego, tylko po co? Prawa licencyjne te same a w Arduino dużo łatwiej i masz dużo rozwiązanych probleów w necie.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Powiem szczerze, że ja też czuję sentyment do softu tworzonego w oparciu o NONOS SDK espressifa, może dlatego, że biblioteka ta była wcześniej i bardziej rozwinięta niż stara biblioteka pod Arduino? Nagle pojawił się @klew i zaczął drążyć, drążył i wydrążył super bibliotekę w C++ ;)

Mimo, że C++ jest mi bliższe niż C i jak patrzę w kod to lepiej mi się go czyta, ale jak to Przemek kiedyś napisał, że wybrał C dla urządzeń wykonawczych ze względu na szybkość. To nie było wtedy wyjścia, trzeba było zgłębiać temat. Niemniej jednak dużo więcej jest do ogarnięcia i jak ktoś nigdy z tym nie walczył, to nawet nie zaczyna przygody z SDK, dlatego kompilowanie tak softu nie jest już aż tak popularne.

@klew zna się na swojej robocie i wszyscy o tym wiemy. Teraz wgryzł nam się w SDK i miesza, miesza, kombinuje, raz poprawi, raz popsuje :lol: taki rym ;) ale liczymy na przykłady, co by móc zaktalizować sobie soft chociażby o AT na sprzętach :) a potem Timery i inne ficzery :mrgreen:

A co do urządzeń i softów to u mnie prawie wszystko lata na sofcie pisanym właśnie w oparciu o NONOS SDK. Aktualizację robię też tak jak z modulami Zamel'a, dlatego nawet jak będzie przesiadka na RTOS, to z tego nie zrezygnuję.

Konkluzja... Gdyby doba miała więcej godzin... dzieci mniej absorbowały... to bym może jakiś przykład okrył jak koło na nowo... a tak nawet nie ma chwili, żeby sledzic zmiany na githubie :cry:
Awatar użytkownika
kris.sg
Posty: 372
Rejestracja: pn sie 07, 2017 8:08 pm
Lokalizacja: Przezchlebie

Ja na początku zabawy z ESP zacząłem od arduino, a potem przesiadłem się na NON OS i powiem szczerze bardziej mi pasuje :)
Jak wdrożą RTOS to chętnie się czegoś nowego nauczę :D

Tak nieśmiało zapytam o przykład obsługi AT, jest szansa ?
■Rpi4(m.2) Supla Cloud, Scripts ■Rpi3(sd) SD: 6x MI ATC, 1x W.S.
ROLETY_V3 x12 ■SWITCH_DUAL x4 ■GATE_MODULE_V3 x1 ■SOCKET_SSR x1 ■SMOKE_MODULE x1
SONOFF_TOUCH x4 ■YUNSCHAN x1 ■STAITCASE_DIMMER x1 ■MEW-01 x2 ■mROW-02 x1 ■LEW-01 x1
POW_R2 x2 ■SP111 x3
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

kris.sg pisze: pt lis 05, 2021 7:53 am Ja na początku zabawy z ESP zacząłem od arduino, a potem przesiadłem się na NON OS i powiem szczerze bardziej mi pasuje :)
Jak wdrożą RTOS to chętnie się czegoś nowego nauczę :D

Tak nieśmiało zapytam o przykład obsługi AT, jest szansa ?
Jest szansa na przykłady ;)

Aktualny plan jest taki, aby przesiadka na RTOS była też związana z ujednoliceniem frameworków/bibliotek Supli. W skrócie: SuplaDevice dla wszystkich :P

Ale na razie to tylko wstępny plan. Jak wyjdzie zobaczymy w praniu. Na pewno jedna biblioteka ma ogromną zaletę (np. nie trzeba wszystkiego dwa razy implementować i dwa razy testować). Do tego dobrze by było gdyby była ona przenośna na różne platformy - ESP-IDF (oparty na FreeRTOS), Arduino, FreeRTOS, Linux (np. malinki)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
kris.sg
Posty: 372
Rejestracja: pn sie 07, 2017 8:08 pm
Lokalizacja: Przezchlebie

Próbuję zaimplementować u siebie obsługę AT, z tego co wydedukowałem ze źródeł to trzeba dodać do płytki:

Kod: Zaznacz cały

supla_input_cfg[0].action_trigger_cap = SUPLA_ACTION_CAP_SHORT_PRESS_x2 | SUPLA_ACTION_CAP_SHORT_PRESS_x3
jak przy inicjowaniu dodałem:

Kod: Zaznacz cały

supla_esp_input_set_active_triggers(&(supla_input_cfg[0]), SUPLA_ACTION_CAP_SHORT_PRESS_x2 | SUPLA_ACTION_CAP_SHORT_PRESS_x3);
to lokalnie AT zadziałało (logi)
Teraz pytanie jak poinformować server o tym, że kanał obsługuje AT ?
@klew, @pzygmunt pomożecie ?
■Rpi4(m.2) Supla Cloud, Scripts ■Rpi3(sd) SD: 6x MI ATC, 1x W.S.
ROLETY_V3 x12 ■SWITCH_DUAL x4 ■GATE_MODULE_V3 x1 ■SOCKET_SSR x1 ■SMOKE_MODULE x1
SONOFF_TOUCH x4 ■YUNSCHAN x1 ■STAITCASE_DIMMER x1 ■MEW-01 x2 ■mROW-02 x1 ■LEW-01 x1
POW_R2 x2 ■SP111 x3
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Też bym z chęcią się dowiedział jak to zrobić :roll: a kminić źródła nie ma kiedy.
Ach te przykłady ;) może kiedyś się pojawiają, jak kanał ogólnego przeznaczenia :? :|
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne”