IOT SDK

cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Czekając na nową bibliotekę na arduino Ide, odpaliłem virtualBoxa, odpaliłem Obraz, i co dalej? Nie znalazłem na forum instrukcji jak skomponować Soft. Ma ktoś jakiegoś linka? Chcę do softu licznika impulsów dołożyć chociażby przekaźnik.
Czy na SDK można zrobić Soft pod Arduino Mega?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

SDK jest pod ESP.
Biblioteka pod Arduino jeszcze nie obsługuje licznika impulsów.
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

To jak zacząć z ESP?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wirtualna maszyna z SDK albo Docker z SDK albo ręcznie wszystko stawiasz.
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Mam już wirtualną maszynę postawioną, ale jak skompilować Soft taki jaki chcę.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Uruchom terminal i wejdź do katalogu supla-espressif-esp, zrób git pull a potem uruchom build.sh z tą płytką, którą chcesz skompilować, np. impulse_counter

Kod: Zaznacz cały

cd ~/Pulpit/supla-espressif-esp/src
git pull
./build.sh impulse_counter
P.S. Założyłem, że katalog supla-espressif-esp jest na pulpicie ;)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

pzygmunt pisze: śr maja 01, 2019 8:40 pm [...] Docker z SDK [...]
Przemku sprawdzałeś o co kaman? Cały czas jest ten sam problem.

Kod: Zaznacz cały

Step 6/10 : RUN cd /hdd2 &&     wget ftp://ftp.acsoftware.pl/SUPLA/Espressif_x64-docker.tgz &&     tar zxvf Espressif_x64-docker.tgz &&     rm Espressif_x64-docker.tgz
 ---> Running in 36663aa95461
converted 'ftp://ftp.acsoftware.pl/SUPLA/Espressif_x64-docker.tgz' (ANSI_X3.4-1968) -> 'ftp://ftp.acsoftware.pl/SUPLA/Espressif_x64-docker.tgz' (UTF-8)
--2019-05-02 10:23:12--  ftp://ftp.acsoftware.pl/SUPLA/Espressif_x64-docker.tgz
           => 'Espressif_x64-docker.tgz'
Resolving ftp.acsoftware.pl (ftp.acsoftware.pl)... 145.239.92.155
Connecting to ftp.acsoftware.pl (ftp.acsoftware.pl)|145.239.92.155|:21... connected.
Logging in as anonymous ... Logged in!
==> SYST ... done.    ==> PWD ... done.
==> TYPE I ... done.  ==> CWD (1) /SUPLA ... done.
==> SIZE Espressif_x64-docker.tgz ... 37371649
==> PASV ... couldn't connect to 145.239.92.155 port 42461: Connection timed out
Retrying.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

lesny8 pisze: czw maja 02, 2019 9:20 am Uruchom terminal i wejdź do katalogu supla-espressif-esp, zrób git pull a potem uruchom build.sh z tą płytką, którą chcesz skompilować, np. impulse_counter

Kod: Zaznacz cały

cd ~/Pulpit/supla-espressif-esp/src
git pull
./build.sh impulse_counter
P.S. Założyłem, że katalog supla-espressif-esp jest na pulpicie ;)
Jak wrócę z majówki w sobotę to sprawdzę, ale jak byś jeszcze opisał skąd mam wiedzieć jakie nazwy wpisywać i jak np jeżeli chce oprócz licznika impulsów mieć jeszcze DS-a i Przekaźnik.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

cino111 pisze: czw maja 02, 2019 12:14 pm [...] skąd mam wiedzieć jakie nazwy wpisywać i jak np jeżeli chce oprócz licznika impulsów mieć jeszcze DS-a i Przekaźnik.
Jak zajrzysz do build.sh to znajdziesz tam nazwy płytek, które możesz wybrać do kompilacji, ewentualnie jak uruchomisz skrypt bez parametru, czyli nie podasz nazwy płytki, to dostaniesz na terminal listing dostępnych do kompilacji typów płytek.
W lokalizacji supla-espressif-esp/src/include/board masz pliki *.c i *.h, które to odpowiadają nazwom z build.sh. Tam są gotowe przykłady, na podstawie których możesz sobie rozeznać jak deklarować i definiować to co i gdzie potrzebne. Jak już się rozeznasz w temacie to możesz stworzyć własny typ płytki, albo zedytować istniejący, tak by skompilowany soft zaspokoił Twoje potrzeby ;)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Zainstalowałem sobie linuxa na starym laptopie i bym chciał zainstalować IOT SDK na dockerze. Szukam info na forum, ale jakoś nie widzę.
Mam już to:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get -y install git curl
sudo curl -sSL https://get.docker.com | sh
sudo curl -L https://github.com/docker/compose/releases/download/1.17.0/docker-compose-`uname -s`-`uname -m` -o /usr/local/bin/docker-compose
sudo chmod +x /usr/local/bin/docker-compose
sudo usermod -a -G docker espablo
i to

Kod: Zaznacz cały

git clone https://github.com/SUPLA/supla-docker.git
cd supla-docker
git checkout espressif 
./build.sh
./run.sh
ale nie moge skompilowac

Kod: Zaznacz cały

marcin@marcin-HP:~/CProjects/supla-espressif-esp/src$ ./build.sh impulse_countermake: *** Brak reguł do wykonania obiektu 'clean'. Stop.
make: Nie ma nic do zrobienia w 'FORCE'.
cp: nie można wykonać stat na '/hdd2/Espressif/ESP8266_BIN154/upgrade/user1.2048.new.5.bin': Nie ma takiego pliku ani katalogu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne”